Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

15 Temmuz'da Feridun Düzağaç Yedikulede

Feridun Düzağaç Hakkında Sorulan Sorular, Bilgiler, Bildiriler, Konser Duyuruları, Biyografi, şarkı sözleri, albümler, incelemeler.. Feridun Düzağaç Biyografi! - Feridun Düzağaç Şarkı Sözleri!
barismanco
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen barismanco »

Arkadaşlar merak etmeyin;

Feridun Düazağaç sahnede 1 saat kalacak.Doya doya izleyebileceğiz.

Ve bir gunde birden çok kişi ve grup görme izleme ve dinleme fırsatımız olucak.Kaçmayacak bir konser.

Tüm Feridun hayranları olarak orda tanışıp görüşebilirsizde.

Görüşme umuduyla.
Safkan
Üye
Üye
İsim: Şahika

Mesaj gönderen Safkan »

walla ben biletimi aldım bile bi de bu başlığı görmemiştim ve bende F.D konserlerine tekrar yazmışım kusura kalmayın yaşlılık işte.Gelcek olanlar sözleşsekte görüşsek mi acep???
feza
Üye
Üye

Mesaj gönderen feza »

isterse 1 şarkı sölesin,isterse sölemesin şöle bi gelip geçsin..ben saatlerce isyan etmeden beklerim...
hem festivalin adına bakar mısınızz?
yer BARIŞ gök MANÇO!..
benim için yeterli...
yaskaman

Mesaj gönderen yaskaman »

feza yazdı:isterse 1 şarkı sölesin,isterse sölemesin şöle bi gelip geçsin..ben saatlerce isyan etmeden beklerim...
hem festivalin adına bakar mısınızz?
yer BARIŞ gök MANÇO!..
benim için yeterli...
işte ben de bunu kastediyordum, duygularıma tercüman oldun sağol 8)
fdselinfd

Mesaj gönderen fdselinfd »

bu festival 12 saat boyunca devam edecekmiş arkadaşlar hangi saatte çıkacağı bile belli değil :x
terry
Üye
Üye
İsim: gökhan

Mesaj gönderen terry »

saat 23:15-00:15 arası çıkacakmış
manolya
Üye
Üye

Mesaj gönderen manolya »

bende konseri duyar duymaz çok sevinmiştim hala da öyle gönül isterdi ki sadece fd olsun ama iste olmamis umarım sadece kendisinin oldugu bir konser olur bu yaz ama buna da gitmeyi düsünüyorum 1_2 sarkida olsa fd warya o yeter...
barismanco
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen barismanco »

manolya yazdı:bende konseri duyar duymaz çok sevinmiştim hala da öyle gönül isterdi ki sadece fd olsun ama iste olmamis umarım sadece kendisinin oldugu bir konser olur bu yaz ama buna da gitmeyi düsünüyorum 1_2 sarkida olsa fd warya o yeter...

Arkadaşlar daha öncede söyledim yine tekrarlıyorum sahnede en az 1 saat kalacak feridun düzağaç...Bu süre uzayabilirdi...

Tek verdiği konserden farksız olacak..Ve güzelde süprizler olucak şaşıracaksınız...
bozcaadali
Üye
Üye
İsim: Özlem

Mesaj gönderen bozcaadali »

Önemli olan Feridun Beyin, Barış Mançonun Modadaki evi'nin Müze olması düşüncesine katılıyor olmasıdır derim,İstanbul'da ikamet eden arkadaşlarımızın 1 saat bile olsa gitmesini temenni ediyorum.
Tugce
Üye
Üye

Mesaj gönderen Tugce »

RUDER1 yazdı:Festivalde sahne alacak gruplar :
KURTALAN EKSPRES
HALUK LEVENT
FERİDUN DÜZAĞAÇ
AYLİN ASLIM VE TAYFASI
OGÜN SANLISOY
MURAT YILMAZYILDIRIM
RASHIT
ZARDANADAM
UMUT KUZEY
GRİZU
TAYLAN AYIK
EMRE ÖNBAYRAKTAR
Rock Ekspresi
Mert-ElvisTürk Band (Elvis Presley Şarkıları ile)
Okyanus
Feedback
The Domino
Gizli Özne
Poker
Gamgama

Bu kadar beklemişken ,temmuzun sıcağında bu kadar ismi duyulmamış grup içinde Feridunun çıkıpta 2-3 şarkı söyleyeceği bir konsere ,birde yedikulede hiç gidemiycem kusura bakmasınlar.
En kısa zamanda Feridun Düzağacın ve sadece Feridun Düzağacın olduğu bir konserde görüşmek üzere...gidenlerede bol eğlenceler
çok çok çok ama çok yanlış düşünüyorsun!!
Birincisi,Feridun Düzağaç nerede olursa olsun onu dinlemek istiyorsan kimseye aldırmadn,üşenmeden,sıkılmadan gider dinlersim..
İKincisi, yukarıdaki isimlerin çoğu tanınmış isimler zaten..
Üçüncüsü,tamam mesela ''Gizli Özne'' çok da tanınmış bir grup değil ama dinledim ben onları..Yakın takipçisiyim de..Ve bu kadar güzel söyleyen bir alternatf rock grubuna daha rastlamadm açıkçası!

Kırıcı fikirlerini kendine saklamalısın bence..O insanlar da oraya çıkıyorlarsa demek ki belirli bir hayran kitleleri var ve onlara hitap etmek için çıkıyorlar..Eleştiri yaparken biraz daha dikkatli olmalı..İnsanların sanatlarına saygı göstermeli en azından;)

Saygılarımla...
salkimsogut

Mesaj gönderen salkimsogut »

hadi bakalım;sitenin sanırım en yaşlısı olarak bu defa ki konser izlenimlerini bir de ben aktaratayım nacizane...
efenim;tek kelimeyle ''berbat'' dı neresinden tutsan dökülüyordu...
etrafda ki tanrıyı oynayan,güvenlik görevlileri,yoldan geceni tutup çevirip;lem burda konser var gelin iki tıngırdarsınız dedi sanırım ki kimsecikler yoktu...saçma sapan bi ortam vardı daha düzgün bir cümle olur...
öyle ki buna tahammülsüzlük de gecikmeyen aylin aslım ın tayfa üyelerinden gitarist kişisi sahneden inerlerken bira dolu kutu yu seyir(Me)yici nin üzerine fırlatıverdi...bu tepkime karşısında sanırım yine de her çıkan şarkıcının su içmiş olduğu pet şişeleri fırtlatması ile aynı tepkime filan sanmış olabilirler de yani...
- tanrım tanrım ogün sanlisoy un su içtiği pet şişee bende...buna inanmıyorummmm,ben mikrop kapana dek artık bununla su içerim artık!!! gibim ironik hadise ler gibi...
her çıkan grup arası verilen dayanılmaz soğutucu araları da hesaba katarsak seyirciyi de hak vermemek imkansız...
yahu en çok bozulduğum,koca alanda birtek barış manço resmi vardı oda görünmüyordu doğru dürüst...''kamera çekimleri yapılan platorm üzerinde''
bilbort lara benzer ayaklı afişler söz konusuydu ama bilini bakalım konu ne idi?magnum dondurma!!!
yani reklam kokan hareketlerdi tamamen...ee basarım parayı sponsor olurum;barış manço resmi yerine göz önünde kalırım olayı...
uzuuuuunn süre içimden uleeynn bari bi iki barış manço parçası çalınn diee inceden sitem eder iken hatırladılar ve feridun düzagac sahne ayarları esnesında çaldılar 4 parça...e canım kurtalan expres vardı ne gerek yahu dimi ...onlar çalardı yeterinee....yuhhh diyee................................
neysem...
ve azınlığın dagılmış bir vaziyeti söz konusuyduki;feridun beyaz gömleği(yahu giyersin de yazıktır;taşıyabilecek olur taşıyamayacak olur,kalbi olur insanların etme iki gözüm)ve şık ceketi ile sahne aldı millett bi kendine geldi...buralardan gitme,lavinia,alev alev,nadas ve bi daha,bi daha lardan sonra ''egleniyormuş gib yapan bi şarkı okuyalım''dedi ve ben kuşlardan da küçüktüm dedi ve kaçtı gitti...geçiştirdi kısacası...n'apsın elinden en fazla bu gelmişdi...daha sı aşardı...onun da durumdan çok hoşlandığını sanmıyorum...
ayrıntı isteyenler için yazayım efenim;o sahneye çıktıgında o sırada gökyüzünüden 5 li V şekli almış beyaz kuşlar uçtu...yine mütevazi idi ve ışıklar gözlerini alınca ''beyaz gömleginin sol gögsündeki cep''den çıkarttıgı gözlükleri takıncaaaa ortalık karizmaya bulandı vee oooooooooo sesleri eşliginde sanatçımızz utançtan kızardı yahu....toparlayabilimek için kolundan destek alarak idare ettii...sahne ye çıkıp beş şarkı okuyunca zaten yıgılmış seyirciyi de idare etmek için ''borcum olsun''olsun dedi ki bu borc saglam bi istanbul konseri ister yoksa onca kişiinin ahı tutar haberi ola....
yahu aldıgı nefesi de yazsaydım bari daha ne detay yazıcamm yeter aaa...
ha unutmadan sahneden iner inmez kızlar çıkışları tutmasına ragmen duyumlarıma göre buharlaşmış uçmuş hemen...
hadi dedik yaşımızı başımızı aldık bu işler bizi bozar olmaz ama bu albüm imzasız yetim kalmasın diye konuyla ilgilenince öğrendik ki yazdıgım gibi uçmuş...
efenim haluk levent yoktu...kurtalan express in yarısında yorgunluktan artık dayanma gücümüz kalmayıncaa taxi cilerle pazarlık yapıp eve attıkk kendimizi...bu arada sıcak tuborg bira satışı hangi akıllının fikriydi bilmiyorum yanii....
ziyaannnn dı kısacası herşey....
yahu garip miş bi daha konser izlenimi yazmam ben yahu....
sevgiler... (;
bozcaadali
Üye
Üye
İsim: Özlem

Mesaj gönderen bozcaadali »

Paylaşımın için çok teşekkürler arkadaşım.Daha iyi bir konser olabilirmiş ama FD ile geçen zaman güzelmiş yine de, kısa da olsa yeter o insana.
yaskaman

Mesaj gönderen yaskaman »

salkimsogut yazdı:hadi bakalım;sitenin sanırım en yaşlısı olarak bu defa ki konser izlenimlerini bir de ben aktaratayım nacizane...
efenim;tek kelimeyle ''berbat'' dı neresinden tutsan dökülüyordu...
etrafda ki tanrıyı oynayan,güvenlik görevlileri,yoldan geceni tutup çevirip;lem burda konser var gelin iki tıngırdarsınız dedi sanırım ki kimsecikler yoktu...saçma sapan bi ortam vardı daha düzgün bir cümle olur...
öyle ki buna tahammülsüzlük de gecikmeyen aylin aslım ın tayfa üyelerinden gitarist kişisi sahneden inerlerken bira dolu kutu yu seyir(Me)yici nin üzerine fırlatıverdi...bu tepkime karşısında sanırım yine de her çıkan şarkıcının su içmiş olduğu pet şişeleri fırtlatması ile aynı tepkime filan sanmış olabilirler de yani...
- tanrım tanrım ogün sanlisoy un su içtiği pet şişee bende...buna inanmıyorummmm,ben mikrop kapana dek artık bununla su içerim artık!!! gibim ironik hadise ler gibi...
her çıkan grup arası verilen dayanılmaz soğutucu araları da hesaba katarsak seyirciyi de hak vermemek imkansız...
yahu en çok bozulduğum,koca alanda birtek barış manço resmi vardı oda görünmüyordu doğru dürüst...''kamera çekimleri yapılan platorm üzerinde''
bilbort lara benzer ayaklı afişler söz konusuydu ama bilini bakalım konu ne idi?magnum dondurma!!!
yani reklam kokan hareketlerdi tamamen...ee basarım parayı sponsor olurum;barış manço resmi yerine göz önünde kalırım olayı...
uzuuuuunn süre içimden uleeynn bari bi iki barış manço parçası çalınn diee inceden sitem eder iken hatırladılar ve feridun düzagac sahne ayarları esnesında çaldılar 4 parça...e canım kurtalan expres vardı ne gerek yahu dimi ...onlar çalardı yeterinee....yuhhh diyee................................
neysem...
ve azınlığın dagılmış bir vaziyeti söz konusuyduki;feridun beyaz gömleği(yahu giyersin de yazıktır;taşıyabilecek olur taşıyamayacak olur,kalbi olur insanların etme iki gözüm)ve şık ceketi ile sahne aldı millett bi kendine geldi...buralardan gitme,lavinia,alev alev,nadas ve bi daha,bi daha lardan sonra ''egleniyormuş gib yapan bi şarkı okuyalım''dedi ve ben kuşlardan da küçüktüm dedi ve kaçtı gitti...geçiştirdi kısacası...n'apsın elinden en fazla bu gelmişdi...daha sı aşardı...onun da durumdan çok hoşlandığını sanmıyorum...
ayrıntı isteyenler için yazayım efenim;o sahneye çıktıgında o sırada gökyüzünüden 5 li V şekli almış beyaz kuşlar uçtu...yine mütevazi idi ve ışıklar gözlerini alınca ''beyaz gömleginin sol gögsündeki cep''den çıkarttıgı gözlükleri takıncaaaa ortalık karizmaya bulandı vee oooooooooo sesleri eşliginde sanatçımızz utançtan kızardı yahu....toparlayabilimek için kolundan destek alarak idare ettii...sahne ye çıkıp beş şarkı okuyunca zaten yıgılmış seyirciyi de idare etmek için ''borcum olsun''olsun dedi ki bu borc saglam bi istanbul konseri ister yoksa onca kişiinin ahı tutar haberi ola....
yahu aldıgı nefesi de yazsaydım bari daha ne detay yazıcamm yeter aaa...
ha unutmadan sahneden iner inmez kızlar çıkışları tutmasına ragmen duyumlarıma göre buharlaşmış uçmuş hemen...
hadi dedik yaşımızı başımızı aldık bu işler bizi bozar olmaz ama bu albüm imzasız yetim kalmasın diye konuyla ilgilenince öğrendik ki yazdıgım gibi uçmuş...
efenim haluk levent yoktu...kurtalan express in yarısında yorgunluktan artık dayanma gücümüz kalmayıncaa taxi cilerle pazarlık yapıp eve attıkk kendimizi...bu arada sıcak tuborg bira satışı hangi akıllının fikriydi bilmiyorum yanii....
ziyaannnn dı kısacası herşey....
yahu garip miş bi daha konser izlenimi yazmam ben yahu....
sevgiler... (;
izlenimlerini aktardığın için sağol..
iyi ki orada değilmişiz yahu..
biz feridun Abimizin kendini borçlu hissetmeyeceği ve senin de dediin gibi saglam bi istanbul konseri şeklinde bir etkinlikte buluşuruz yine.
Haluk Levent neden çıkmadı acaba ve Murat Yılmazyıldırım'ı dinlediniz mi?
hseven359
Üye
Üye
İsim: ali

Mesaj gönderen hseven359 »

Tugce yazdı:
RUDER1 yazdı:Festivalde sahne alacak gruplar :
KURTALAN EKSPRES
HALUK LEVENT
FERİDUN DÜZAĞAÇ
AYLİN ASLIM VE TAYFASI
OGÜN SANLISOY
MURAT YILMAZYILDIRIM
RASHIT
ZARDANADAM
UMUT KUZEY
GRİZU
TAYLAN AYIK
EMRE ÖNBAYRAKTAR
Rock Ekspresi
Mert-ElvisTürk Band (Elvis Presley Şarkıları ile)
Okyanus
Feedback
The Domino
Gizli Özne
Poker
Gamgama

Bu kadar beklemişken ,temmuzun sıcağında bu kadar ismi duyulmamış grup içinde Feridunun çıkıpta 2-3 şarkı söyleyeceği bir konsere ,birde yedikulede hiç gidemiycem kusura bakmasınlar.
En kısa zamanda Feridun Düzağacın ve sadece Feridun Düzağacın olduğu bir konserde görüşmek üzere...gidenlerede bol eğlenceler
çok çok çok ama çok yanlış düşünüyorsun!!
Birincisi,Feridun Düzağaç nerede olursa olsun onu dinlemek istiyorsan kimseye aldırmadn,üşenmeden,sıkılmadan gider dinlersim..
İKincisi, yukarıdaki isimlerin çoğu tanınmış isimler zaten..
Üçüncüsü,tamam mesela ''Gizli Özne'' çok da tanınmış bir grup değil ama dinledim ben onları..Yakın takipçisiyim de..Ve bu kadar güzel söyleyen bir alternatf rock grubuna daha rastlamadm açıkçası!

Kırıcı fikirlerini kendine saklamalısın bence..O insanlar da oraya çıkıyorlarsa demek ki belirli bir hayran kitleleri var ve onlara hitap etmek için çıkıyorlar..Eleştiri yaparken biraz daha dikkatli olmalı..İnsanların sanatlarına saygı göstermeli en azından;)

Saygılarımla...
evt..gizli özne ege üni.nin bahar şenliklerine de gelmişti..ben de çok beğendim..bence bazı amatör grupların konserleri tanınmış sanatçı veya grupların konserlerinden farksız hatta kendisini göstermek isteyen gruplar daha iyi bile olabiliyor bazı tanınmış gruplardan..