Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

EN SON OKUDUĞUNUZ VE TAVSİYE EDECEĞİNİZ KİTAPLAR...

Kültür-Sanat yazılar, makaleler, incelemeler, kültür sanat haberleri..
stormy_port

Mesaj gönderen stormy_port »

Kolumdaki Akrep ( Funda KESKİN ) ve Yağmurun Yedi Yüzü ( Süheyla ACAR )
metalipsis

birkaç kitap

Mesaj gönderen metalipsis »

cemil meriç-kırk ambar
kemal ural-küçük şey yoktur(mükemmel)
jean christophe grange-kurtlar imparatorluğu
soner yaşçın-Efendi8biraz spekülatif ama yine bilgilenmek adına olabilir)
eğer ilgilenirseniz İsmet Özelide tavsiye ederim
KinG_Of_WolFs

:)"

Mesaj gönderen KinG_Of_WolFs »

Anna Quindlen
"Siyah Ve Mavi"
éLIF

Mesaj gönderen éLIF »

Arkadaşlar;
Okumuş, duymuş olduğunuzu sanıyorum. Çağdaş Yaşam Derneği ve Turkcell'in, Çağdaş Türkiye'nin Çağdaş Kızları Projesi var. Eğitimleri için gerekli finansı bulamayan KIZ ÖĞRENCİLER için burs veriyorlar. Ve Çağdaş Türkiye'de daha çok Çağdaş Kızın yetişmesi ve tüm insanların bilinçlenmesi için çok başarılı ve yapılması gereken bir şey bu. Hepimizin buna katkılda bulunması çok yararlı. Ama biliyorum ki her birimiz bir öğrenci okutamayız.
Gene de bu projeye katkıda bulunmak isteyenler için başka bir yol var: Ayşe Kulin, bu kızlarımızın Çağdaşlaşma Yolunda yaşadıklarını anlatan bir kitap yazdı. "Kardelenler" Kitabın fiyatı 5.000.000 TL. Bu meblayı küçümsemiyorum, fakat 5.000.000 TL si ni bu projeye katkıda bulunmak için kullanacak varsa, hem kitabı tavsiye ederim, hem de çorba da sizin de tuzunuz olur.
Takdir sizin...
En son éLIF tarafından Cumartesi, Temmuz 17, 2004 11:26 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
metalipsis

valla alınan maaşla doğru orantılı :)
5 milyon deyip geçme
riskleri yatırım sepetinde minimize edip a tipi değişken fondada değerlendirebilriiz yani
haddi zatında
hem neden kız yaw
hem eşitiz diyoruz
hemde kızlar:)
hoppala
daha gidecek çok yolumuz var
éLIF

Mesaj gönderen éLIF »

Neden mi kızlar bigboss?
Çünkü kız çocuklarının okutulmasının gereği yeteri kadar kavranmıyor da ondan. Erkek çocukları bir şekilde okutuyorlar ya da ilkokuldan sonra bir işte çalıştırıyorlar. O bölgelerde kızların iş bulmaları erkeklere göre daha zor. Bu burs projesi bir tür motivasyon.
Anladın mı şimdi?
Doğrusunu istersen ben de erkeklere de verilmesini istiyorum bu bursların ama, ilk önce kız çocukları okutmanın iyi bir şey olduğunu öğretelim okumaya karşı çıkan ailelere, sonra herkesi okutmak kolay olacak...
KinG_Of_WolFs

:)

Mesaj gönderen KinG_Of_WolFs »

Walla elif seni şimdi taktir ettim ve yaptığın işten menun oldum ben o kitabı en yakın zamanda alacağım...
éLIF

Mesaj gönderen éLIF »

Takdirin için teşekkürle beraber, kitaptan zevk alacaksın. Okuduğunda sahip olduklarına şükür edeceksin...
metalipsis

dostum
kızların okutulması meselesi değil aslolan elbette denilenlen doğru ancak
niyet önemli
neden okutuldugu,şimdi ne alaka eğitim işte diyeceksin biraz düşünmek lazım
yoksa söz ne meclis içi ne de dışı
arife tarif gerekmez
binler muhabbetle
dante

Mesaj gönderen dante »

slm,
ben bir amin maalouf hayranı olarak kendisini şiddetle(bu şiddet içeren yazıya girmiyordur umarım :) ) tavsiye ederim. semerkanttan başlarsanız sıkılmazsınız. birde ölümcül kimlikleri tavsiye edebilirim.
buralarsoguk

Mesaj gönderen buralarsoguk »

en son okudugum kitab gulam huseyin saedi iran turklerinin yazari nin ezali beyelliler mukemmel bir kitab dunyada kac dile cevrilmis ayrica gabriel garsiya markez bu yazari kendine ornek tutdugunu soylemis
Misafir

Mesaj gönderen Misafir »

murat yılmazyıldırım "serbest vezin sembolik şizofren" .
Misafir

Mesaj gönderen Misafir »

Necip Fazıl KısaKürek (Çile)
Herkese Tavsiye Ederim... :wink:
Misafir

Mesaj gönderen Misafir »

Barbar Conan süperdi :P
serkan230

Mesaj gönderen serkan230 »

bir eylül sabahı ismail ceylan tavsiye edebilirim ilk ve son okuduğum kitap.
[/b]