Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

HAYAT NEDEN BU KADAR ACIMASIZZ?????

Sizin Kürsünüz. Genel de Konu dışı başlıklar...
hazan
Kıdemli üye
Kıdemli üye
İsim: Mehtap

hayat

Mesaj gönderen hazan »

arkadaşlar hayatın içindeki her duygu,cisim yada madde insanlar için. suçlu arama yada suçlama yapmayın. yanılmayın. hayat böyle bişey ve inanın bana her insan için farklı zor ve farklı acımasız.ama önce insan kendini yargılamalı derim ben hayatı değil, keza tek suçlu zaman,kader,hayat vs.. değil....
mad_madame

Mesaj gönderen mad_madame »

ah bu hayat anlamsız bir saka herkes bunun farkındaaa...

takmıcan hicc biseyi..neree kadar üzülcen?isi manyaklıa vurup mutlu olmasını bilcen hayatta..pollyanna gibi olcen..ee ne demis KAAN abimis;hadi keyfine bak inan bana aldanma öbür dünyaya,hayatı yasa!! :wink:
sunni_teneffus

Mesaj gönderen sunni_teneffus »

hayat niye acımasız olsun ya. bi nevi bi şekilde biizm yaptıklarımızdır bunlara yön veren.doğru insan -doğru zamna-doğru yer olayı çok önemli bu duurmda...

penceremin perdesini hawalandıran rüzgar
denizleri köpük köpük dalgalandıran rüzgar
gir içeri usul usul,
SENİ KENDİME SAKLADI mı bu dertten kurtar. :D
fd_rocker
Üye
Üye

Mesaj gönderen fd_rocker »

daha ne kadar gücüm var kaybettiğim şeyler var daha ne kadar borcum var benim hayata?
starling
Üye
Üye

Mesaj gönderen starling »

hayat çok acımasız herşeyden bıktım kendimi çok yanlız hissediyorum neden herşey benim başıma geliyor ya artık bıktımmmmmmmmmmm :cry:
dedetor
Üye
Üye
İsim: Sercan

Mesaj gönderen dedetor »

starling yazdı:hayat çok acımasız herşeyden bıktım kendimi çok yanlız hissediyorum neden herşey benim başıma geliyor ya artık bıktımmmmmmmmmmm :cry:
daha 15 yaşındasın(eğer doğruysa) bu yaşta neden hayattan bıkılır anlamadım.dha bişey görmüş olamazsın hayatın bu kadar ağır yüklerini bu yaşta kaldıramazsan iilerde boş biri olursun, yaşamının en güzel döneminde bu kadar karamsar olma ve kendine farklı uğraşlar bul,zevk almaya bak hayattan. mesela bir müzik aleti çal ya da git oyun oyna,spor yap,eğlen,gez o zman görceksin hayatın ne kadar güzel oldğunu..
ilkruzgar
Üye
Üye

Mesaj gönderen ilkruzgar »

bence hayat acımasız değildir..onu çekilmez,sıkıcı,acımasız,hale getiren bizleriz..tamam yaşanması gereken şeylere engel olamayız ama en azından herşeyden zevk almasını bilmek elimizde..MUTLU OLALIM BU ELİMİZDE HAYATA BİR KERE GELİYORUZ..gülümseyin,bir şeyleri düzene sokmak elimizde inanın,yeterki mutlu olucam diyelim o zaman hayat daha şirin gözükecek bize :wink:
safir
Üye
Üye
İsim: zeynep

Re: HAYAT NEDEN BU KADAR ACIMASIZZ?????

Mesaj gönderen safir »

Gazze halkı ablukaya alındı.. İsrail neden bu kadar cüretkar.. Bu cüretkarlığın sonu beni bile korkuturken, pisliğin başı olan bu vicdan yoksunu insanlar neden bu kadar rahat ?
Kullanıcı avatarı
Bugfixed
Site Admin
Site Admin
İsim: Murat
İletişim:

Mesaj gönderen Bugfixed »

safir yazdı:Gazze halkı ablukaya alındı.. İsrail neden bu kadar cüretkar.. Bu cüretkarlığın sonu beni bile korkuturken, pisliğin başı olan bu vicdan yoksunu insanlar neden bu kadar rahat ?
Fazla değil bundan 90-100 yıl önce bütün arap yarımadası bizde iken Arap askerlerinin bölgedekilerin Osmanlı İmparatorluğu askerleri ve halkı olmasına rağmen arkamızdan vurarak saf değiştirip bizi satmaları olabilir mi?

Veya II. Dünya savaşı sonrası bölgeye gelen aşırı zengin kesimlere toprak satışları olabilir mi?

Şimdi sen tut sapankayalarla İsrail'i durdurmaya çalış. Herkes ektiğini biçer..!
Beklediklerim kalır uçan uçurumlarda..
.Terazinin Hüznü.
safir
Üye
Üye

Mesaj gönderen safir »

90_100 yıl önce yaşanmış bir olayı ki(bunun doğruluğuda tartışılır)şimdiki nesle mal edemezsin ya da ektiklerini biçiyorlar diyemezsin...atalarının yapmış olduğu herhangibir yanlış için şimdikileri suçlayamazsın..ya da hayatını kaybeden ve kaybedecek çocuklar için hakettiler diyemezsin..
Kullanıcı avatarı
Bugfixed
Site Admin
Site Admin
İsim: Murat
İletişim:

Mesaj gönderen Bugfixed »

Tarih bunu yazmıştır. Arşivlerden kütüphanelerden rahatlıkla o dönemdeki savaşları vs bulabilirsin okuduğunda hak vereceksin. Öncelikle tarihi iyi bilmeli!

Birinci Dünya Savaşı’na doğru gidilirken İngiltere tarafından desteklenen Arap milliyetçiliği hareketi Hıristiyan Arapların da katılımıyla oldukça güçlenmiş, bunun yanı sıra Yahudilerin bölgede kurdukları gizli teşkilatlar da Osmanlı aleyhine aktif bir şekilde çalışmaya başlamışlardı. Savaş patlak verdiğinde Filistin topraklarını kanları ve canları pahasına koruyan Türk askerleri Gazze’de İngilizlere karşı iki büyük zafer kazanmış _ki bu savaşlarda İngilizler askerlerimize karşı kimyasal silahlar kullanmışlardır_ ama Araplar ve Yahudiler tarafından arkalarından vurulmuşlar ve ihanete uğramışlardır. Araplar savaş esnasında İngiltere tarafında yer almışlardır. Mondros Ateşkes Antlaşması’nın imzalanması ile birlikte Misak-ı Milli sınırlarına çekilen Türk ordusundan sonra Filistin 1917 yılında İngiltere’nin egemenliği altına girmiştir. 1917 yılında yani Türklerin Filistin topraklarını terk etmek zorunda kaldıkları yılda her türlü girişim ve zorlamaya rağmen bölgedeki Yahudi nüfusu toplam nüfusun % 10 unu bile geçmemektedir.

1922 yılında daha sonra bölgede yaşayan halka bağımsızlığının verilmesi kaydı ile İngiltere mandası altına giren Filistin’de satılan topraklar sonucunda Yahudi nüfusu hızla artmış ve bilindiği gibi 1948 yılında Siyonist emellerinin ilk basamağı olan İsrail devleti kurulmuştur.

Abdülhamid’in şahsi malı sıfatında bulunan mülklerle ilgili olarak adı geçen ülkelerde açılan davalarla mirasçıları tarafından geri alınmaya çalışılmış, ama Lozan Antlaşması’nın 60 maddesinde belirtilen hususlar nedeni ile (hazine-i hassa emlaki Türkiye’den toprak ilhak eden devletlerin malıdır) hiçbir netice elde edilememiştir. Zaten elde edilmesi de mümkün görünmemektedir. Antlaşmaya imza atan Batılı devletlerin Musul-Kerkük ve Filistin gibi Ortadoğu’nun göbeğinde bulunan ve paha biçilemeyen arazileri tekrar Türklere bırakmaları safdillilik olurdu. Zaten onlarda kendilerini garanti altına almak amacı ile imzaladıkları antlaşmaya ilgili maddeyi bizzat kendileri eklemişlerdi. 2. Dünya Savaşı sırasında Abdülhamid’in kızı Ayşe Sultan tarafından İnönü hükümetine sunulan bu tapular o dönemde İnönü tarafından reddedilmiştir.

1517-1917… Tam 400 yıl süren Türk hakimiyeti ve adaletin hüküm sürdüğü, hiçbir din mensubunun incitilmediği kutsal topraklar… 2002 yılında Beytüllahim’de (Hz. İsa’nın doğduğuna inanılan mağara) ki Doğuş Kilisesi’nin açılıp-kapanması ile ilgili olan anahtar krizini hatırlar mısınız bilmem. Ermeniler, Katolikler ve Ortodokslar birbirlerine girmişlerdi kilisenin kapısını hangi cemaat lideri açacak diye. Anlaşmazlığa çare bulunamamış, FKÖ’ nün efsanevi lideri Yaser Arafat çözümü Türkiye’den yardım istemekte bulmuştu. Osmanlı döneminde kilisenin kapısı o bölgenin en saygın Müslüman ailesinin lideri tarafından açılıp-kapatılıyor ve hiçbir sorun yaşanmıyordu. Arafat Türkiye’den yine aynı şeyi talep ediyordu. Araplar Türk adaletini mi özlemişlerdi acaba?

Yıl 2006. İsrail Filistin bölgesinde bulunan ülkelerde fütursuzca katliamlarına devam ediyor, bildiğini okuyor ve belki de yukarıda bahsi geçtiği gibi Tevrat’ta vaat edildiğine inandıkları Büyük Siyon için Bölgenin kuzeyine doğru ilerliyor. Nihai hedefleri Fırat Havzası! Büyük Ortadoğu Projesi çerçevesinde Kuzey Irak’ta hüküm sürmeye başlayan Yahudi Barzani kuvvetleri… Siyonistlerin ilk amaçlarına ulaşmaları yaklaşık 50 yıllarını aldı. Ya daha sonraki hedefleri?

Üç kuruş uğruna şereflerini, namuslarını satar gibi topraklarını Yahudilere satanların torunları şu anda Yahudiler tarafından katlediliyor ve her şeye rağmen kaybettiklerini geri almaya çalışıyorlar. Allah yardımcıları olsun.

Gel gelelim torunlarının ne suçu var veya ne hakkı var.

Yoktan varedildi benim ülkem. Önderimiz ATATÜRK ve dedelerim tarafımdan. Bak ekilen biçildi.

Şimdi ben onların emanetini aynı şekilde korurum. Tarihi iyi incelerim neler yapılmış neler edilmiş diye.

Misal Irak Saddam gitmeden evvel bin türlü senaryo vardı herkes bin pişmandı şu idi bu idi bugün 5 milyon insan öldü orada. Ne için biliyor musun? Kendi liderlerini sattılar diye.

Ben bugün desem ki Filistinlilere veya oradaki araplara " ben geleyim ben oralara yüzyıllarca huzur sağladım eşitlik sağladım" diye hemen kabul ederler yarın beni arkadan şimdikiler gene vurur.

Bu işler böyledir safir.! "Soydur çeker ..."

Son olarak şimdikilerinde Allah yardımcıları olsun. Dedeleri topraklarını sattılar. Şimdi torunları katlediliyor.
Beklediklerim kalır uçan uçurumlarda..
.Terazinin Hüznü.
safir
Üye
Üye

Mesaj gönderen safir »

tarih bilgilerinizi sorgulamıyorum,belki bir vicdani sorgulama yaparsınız kendinize..şayet benimde başımda saddam gibi diktatör bir lider olsaydı ve başka şansım olmasaydı bende liderimi satardım..hemde hiç düşünmeden..sizde biliyorsunuzki halepçe katliamı adında bir dram yaşattı masum insanlara ve daha niceleri..halk ise korkudan bu duruma baş kaldıramıyordu..mazlum her zaman mazlumdur ve her yerde..eminim bunada bir şekilde,bir açıklama yapacaksınız..ama benden bu kadar..
anovi
Üye
Üye
İsim: Ali

Mesaj gönderen anovi »

Hayatımda herşey yolunda tek sorunum var günde 4 saat yatıyorum bilgisayar yüzünden :d
Kullanıcı avatarı
pyrazine
Takımdan
Takımdan
İsim: Ahmet

Mesaj gönderen pyrazine »

Hayatı ve insanları anlamakta güçlük çekiyorum; kendimi anlamakta güçlük çekiyorum. İnsanlardan kaçıyorum, kaçtıkça daha da yalnızlaşıyorum. Birşeyler değişsin istiyorum, değiştiremiyorum. Din, dil, ırk kavramlarını düşündükçe daha da kıvranıyorum. İnsanın insanı öldürmesini, bir insanın diğerine sırf milliyeti yüzünden aşağılık gözle bakmasını analmıyorum. Para, kariyer, statü hepsi gelip geçici şeyler. Bir insanın diğerini sırf bunlar yüzünden küçümsemesini anlamıyorum.

Zamana meydan okumak istiyorum ama zamana meydan okuyan ne var ki? Ne var? Hiçbirşey yok! Göçüp gideceğiz hepimiz bu diyardan. Gideceksek inancımızla gidelim diyorum. Dini çıkarlarına alet eden insanları Allah'a havale ediyorum. Ağlamak ve uyumak istiyorum. Zamanın gözümün önünde gençliğimi alıp götürmesine katlanamıyorum artık.

Ben hala hayata alışamadım...
eLaM
Yeni Üye
Yeni Üye
İsim: zehra

Mesaj gönderen eLaM »

Belki yolun başındayız ama bu yol bize o kadar uzak geliyorki şuana kadar yaşadıklarımız bile bize çok ağır geldi .Nerdeyse hepimiz bıktık, yorulduk hayattan hiç bir zevk almıyoruz. Bunlara bir suçlu aramak yerine hayata inat hep gülmeye çalışmalıyız. Şu an benim için çok zor bir dönemdeyim ama genede yılmayıp gülmeye çalışıyorum ve hep böyle yapacağım. Gücüm oldukça...