Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

sinema severlere

Kültür-Sanat yazılar, makaleler, incelemeler, kültür sanat haberleri..
bluedeath.dL

Mesaj gönderen bluedeath.dL »

David Lynch filmlerine aşığım denebilir.Yalnız öneri konusunda biraz çekinceliyim,çünkü çok az kişi anlıyor ve beğeniyor.Mulholland Drive ve Blue Velvet özellikle söyleyebileceğim filmleri arasında.Tabii Eraser head,Elephant man,Kayıp Otoban filmleri de müthiş.
Olağan Şüpheliler
Kimlik :!:
Testere :!:
Tim Burtonun tüm filmleri,
The Life of David Gale(Yaşamla Ölüm Arasında)
ve tabii ki Tarantino;Ucuz Roman ve Kill Bill özellikle..
Amelie
Finding Neverland

Fight Club,Seven(David Fincher'ın gerçekten çok iyi iki filmi)

benim aklıma gelen bir sürü film var,bence en iyiyi aramamalı insan filmlerde.idealistlestirmemeli.Lars von trier sana bunu en iyi anlatacak çizgisel indirgemeleri olan dahi.
vanessa

Mesaj gönderen vanessa »

testere olabilir.
vanessa

Mesaj gönderen vanessa »

american history x i de almalısın bence!
damla_damla

Mesaj gönderen damla_damla »

şu aralar iskelet anahtar çok etkileyici gibi gözüküyor halka filminin yönetmeninden bir korku filmiymiş.
zeyn_03

Mesaj gönderen zeyn_03 »

arkadaslar size tavsiye edecegim iki film var.ikiside aynı yonetmenden.Paramparca,asıklar ve kopekler birincisi,ikincisi ise 21 gram.bence cok guzel iki film ve bu filmlerin yonetmenine hayranım.
Kullanıcı avatarı
lonely
Görevli
Görevli
İsim: Burcu

Mesaj gönderen lonely »

ne kadar beğenirsiniz, seyrettiniz mi bilmiyorum ama I'm Sam var duygu yüklü bir film. Sean PENN ve Michelle PFEIFFER oynuyor. Öneririm
İyi seyirler
Kullanıcı avatarı
hasta
Takımdan
Takımdan
İsim: Bedih

selam

Mesaj gönderen hasta »

Arkadaşlar ben en son lazın intikamı izledim dehşet bir filmdi yaw :P
dj_ets

Mesaj gönderen dj_ets »

ARKADASLAR DUN ARKADASIM FILM GETIRDI ...VCD DE SEYRETMEK ICIN ...DEDI KI COK GUZEL INANILMAZ BIR FILM ...TAKTIK FILM IN ADI MAGARA ....BEN OMRUMDE BU KADAR IGRENC VE TIKSINDIRICI BIR FILM SEYRETMEDIM ...KORKU FILMI ...AMA BU KADAR IGRENC OLAMAZ ...EGER KORKU FILMI SEVIYORSANIZ BU FILM TAM SIZE GORE ....YANILMIYOSAM TURKIYE DE DAHA YENI GIRICEK BU FILM VIZYONA .....BEN BEGENMEDIM UMARIM SEVERSENIZ....
tahircelikel

Mesaj gönderen tahircelikel »

1.memento
2.buttetfly effect
3.the jacket

ayni tarz psikolojik filmler

korkuda da japonlardan baskasını tanımam

izlerseniz :twisted: SHUTTER :twisted: i anlarsiniz.

gerilim de derseniz kaldirabilirmi bunyeniz bilmem ama

STEPHEN KİNG in :twisted: ROSE RED KONAGİ :twisted: :shock: ama film 4saat 10 dakika :shock: ama bole izliyosun filmi

ii seyirler
Kullanıcı avatarı
hasta
Takımdan
Takımdan

selam

Mesaj gönderen hasta »

merhaba tahircelikel dostum sana katılıyorum.Rose Red konağı bence çok güzel bir filmdi.Gerçi film dünyanın ilk dört cd'lik filmi yani 4 saatlik filmi oturup izlemenizi bende tavsiye ediyorum.... :twisted:
tahircelikel

Mesaj gönderen tahircelikel »

saol kardes bak sana eski ama ii bi film tafsiye edeyim SLEEPERS oki
callahan

Mesaj gönderen callahan »

requiem for a dream cok carpici bir film izleyiniz.
Absolidear

Mesaj gönderen Absolidear »

En iyi Aşk filmi :Wicker park
En iyi romantik komedi: İlk elli öpücük,Elim belim bağlı
En iyi tarihi:Truva,Alexander
En iyi dram:Million dolar baby,Er ryan'ı kurtarmak
En iyi savaş:Pearl harbor,müfreze
En iyi komedi:Pardon,American pie,geyik muhabbeti
En iyi üçleme film:Yüzüklerin efendisi
En iyi korku:Garez (japon versiyon)
En iyi pisikolojik gerilim: Sav (testere)
En iyi çizgi:Lion king
En iyi aksiyon:Yamakasi,Charlies angel's,Kill bill
En iyi Türk filmi:Mustafa hakkında herşey 8)
kIzIlgece
Üye
Üye
İsim: bilge

Mesaj gönderen kIzIlgece »

'Mustafa hakkında her şey' müzikleriyle(Mor ve Ötesi :P )şahaneydi.En iyi üçleme bence de 'Yüzüklerin Efendisi' ve onun da müziklerinin hayranıyım.Hele ki soundtrack albümünde Gollum's song' diye bir şarkı var, dinlememek kayıp.Emiliana Torrini söylemiş, çok iyi.Şarkıyı överken aslında filmi tavsiye etmiş oluyorum dolaylı yoldan.Çünkü sanırım bu şarkı filmde çalmıyor hiç, ama bu şarkının bir anlam ifade edebilmesi için önce filmi izlemek gerek.
Kullanıcı avatarı
hasta
Takımdan
Takımdan

selam

Mesaj gönderen hasta »

" İnasnı kendinden geçirecek kadar güzel,nefes kesecek kadar cesur ve sıklıklada çok komik...aşk ve savaş hakkında derin şeyler hissetmenizi sağlayacak " ( Kayıp Nişanlı )

1919 yılında Mathilde henüz 19 yaşındadır ve nişanlısı Manech'ın iki yıl önce gittiği Somme cephesinden geri dönmesini beklemektedir.Oysa ona savaştan gelen tek şey,aşık olduğu adamın ölkesi için savaşırken öldüğünü haber veren bir mektup olur.Mathilde buna inanmaz ; çünkü manech ölmüş olsa bunu mutlaka hissedeceğini düşünmektedir.Genç kadın ne pahasına olursa olsun gerçeği açığa çıkarmak için araştırmaya başlar.Aynı cephede savaşmış olan bir çavuştan,Manech'in dört diğer askerle işledikleri bir suçtan dolayı sahipsiz topraklar adı verilen bir bölgede ölüme terk edildiklerini öğrenir.Mathilde sevgilisine ulaşmak için savaşır.

Merhaba bence izlenmesi gereken güzel bir film iyi seyirler... :twisted: