Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

siz ne zaman tanistiniz onunla?..

Feridun Düzağaç Hakkında Sorulan Sorular, Bilgiler, Bildiriler, Konser Duyuruları, Biyografi, şarkı sözleri, albümler, incelemeler.. Feridun Düzağaç Biyografi! - Feridun Düzağaç Şarkı Sözleri!
tubi
Banlanmış Üye
Banlanmış Üye
İsim: TUBİ

Re: siz ne zaman tanistiniz onunla?..

Mesaj gönderen tubi »

malesef hiç tanışma fırsatım olmadı..üniversitede konserine gitmiştik ama konser sonrası ulaşamadık kendisine :( bir kafede imza günü-söyleşisi vardı onada saçmasapan bir sebepten dolayı gidememiştim...belki birgün..
menoktadenokta
Üye
Üye
İsim: MeHMeT

siz ne zaman tanistiniz onunla?..

Mesaj gönderen menoktadenokta »

ilk kral tv de yayınlanan Aşkın e-hali klibinde tanıdım. ama dikkatimi pek çekmedi daha sonra "tüm hakları yalnızlığıma aittir" albümüyle yolculuğum başladı :)
hopkolik
Üye
Üye
İsim: özen

Mesaj gönderen hopkolik »

Daha önce tanıyormuşum :lol: Feridun Düzağaç olduğunu bilmeden dinlemişim hep taki dipteyim sondayım depresyondayım şarkısına takana kadar :wink:
sincer
Yeni Üye
Yeni Üye
İsim: ceren

Mesaj gönderen sincer »

2003 yılında tanıştık ve 2 yıl sonra yine bir konserde buluştuk
çok mütevazi ve şeker bir insan..hiç farklı değil
blackheart77
Yeni Üye
Yeni Üye
İsim: Gönül

Mesaj gönderen blackheart77 »

çok acayipti benim feridunla tanışmam..ilk kez bilinçli olarak fd de tanıştım..klibini ilk gördüm ve acayip sıradan geldi.."işte bir süre sonra modası geçecek bir şarkı daha" dedim içimden... ve neden sonra ne zaman fd yi duysam acayip dinleme isteği duydum ve abartmıyorum her kanalda feridun arar oldum...sonuç olarak albümünü alarak bu derde çare bulabildim...ondan sonra da kopamadım zaten...albümlerini sırasıyla 4, 3, 2 ve son olarak 1.albümüne ulaştım..ve onunla kendimi buldum...:)
uyumsuzfani
Üye
Üye
İsim: deniz

Mesaj gönderen uyumsuzfani »

2003 yılında Orjinal Altyazılı albümüyle tanıştım onunla ve o günden beri tanışıklığımız hiç ara vermeksizin devam ediyor.... kulağımda sesi yüreğimde sözleri..
canakast
Yeni Üye
Yeni Üye
İsim: feyza

Mesaj gönderen canakast »

küçüktüm depresyondayım klibi vardı çok sevmiştim sonra feridun uzun süre albüm yapmadı adını bilmesemde o şarkı hep aklımda kaldı FD şarkısı çıktı sonra alev alev üstüne cumartesi tamam dedim bu adam işte sonra albümünü almaya ve eski şarkılarını dinlemeye başladım 1 numaram FDdir :wink:
nowitzki88
Yeni Üye
Yeni Üye
İsim: onur

Mesaj gönderen nowitzki88 »

geçen seneye kadar tek tük şarkılarını dinlerdim , fakat universite hayatımda tanıştığım ve aşık olduğum kız sayesinde bütün şarkılarını dinleme fırsatım oldu :) hem feridun hemde aşık olduğum kız ikinizde iyi ki girmişsiniz hayatıma :wink:
sufe
Yeni Üye
Yeni Üye
İsim: sufe

Mesaj gönderen sufe »

Uzun yıllar oldu F.D'la tanışıklığımız. Sadece dinlerdim şarkılarını ve anlamazdım neler ifade etmek istediğini. 10-15 tane şarkısı mevcuttu ta ki 1.5 yıl öncesine kadar sonra "O" geldi anladım ki F.D duygularımı dillendiren tek kişi. Oysa ellerin şarkısını dinlerdim pek bi anlamı yoktu benim için şarkının içine kendimi kattım, aslında benim için yazmıştı. Sonra beni bırakma, kurumuş, ölüyorken.. Bıkmadan usanmadan dinliyorum şarkılarını. Herşey eskir şarkılar bile ama o eskimiyor adeta hergün yenileniyor ve hergün başka bir ruh halinde dinliyorum.. Ve sayemde bir çok kişiyi F.D hayranı yaptım "O" nu bile
seyytan
Kıdemli üye
Kıdemli üye
İsim: Metin Çetin

Mesaj gönderen seyytan »

Feridun Düzağaç ile tanışmam '' Beni Rahatta Dinleyin'' albümündeki ''Beyaz'' isimli şarkısıdır. ''Daha baba olmadan Babamı yitirmişim'' sözleri beni çok derinden etkilemişti. O zamandan beri bu zamana kadar büyük bir keyif ile dinlerim...
fundaaaa
Yeni Üye
Yeni Üye
İsim: funda

Mesaj gönderen fundaaaa »

ben ilk lavinya albümü ile tanıştım onunla ve o klibi ilk izlediğimde farklı olduğunu anladım. daha sonra tek bir kişinin kasedini ve cdisini aldım bu zamana kadar o da feridun düzağaç.
bir gün bana bir adam çıkacak ve onun şarkılarını defalarca ve yıllarca hiç bıkmadan dinleyeceksin deseler inanmazdım.
Asaf
Yeni Üye
Yeni Üye
İsim: Volkan

Mesaj gönderen Asaf »

Daha önceden yazdığım bir yazıyı aktarayım:

Gördüğüm en iyi hafızaya sahip, en komplekssiz insanlardan biridir feridun düzağaç...

1994 mayıs ayında radyoda dinlediğim "lavinia" şarkısıyla tanıştım onunla, kimin söylediğini bilmeden... çok sonraları öğrendim grup tını'nın söylediğini... uzun süre kaseti aradım, bulamadım... en sonunda radyo kaydına razı oldum...

aradan 3 yıl geçti bir diyaliz seansında kral tv'de bir klip gördüm; şarkı tanıdık, ses tanıdık... şarkının sonunda öğrendim feridun düzağaç'ın solo albüm çıkardığını... ancak yeni "lavinia" yorumunu sevememiştim...

bu böyle böyle yıllar boyu devam etti... "tüm hakları yalnızlığıma aittir" albümünün çıktığı yıl bir internet sitesi açtı feridun düzağaç... bir e-mail yazdım... tıpkı şimdi buraya olduğu gibi fazla üzerinde durmadan parmaklardan dökülenleri yazdım... aradan kısa bir süre geçmişti ki cevap geldi; hemen her cümleme verilmiş cevaplarla dolu bir e-mail...

aradan tekrar bir süre geçti; feridun düzağaç'ın izmir'e geleceğini, önce karşıyaka'da bir söyleşiye katılacağını daha sonra da bir konser vereceğini öğrendim... fakat bir diyaliz seansı günüme denk geldiği için gidemeyecektim...

gün geldi çattı... seanstayım, söyleşi vakti yaklışıyor, içim içimi yiyor... seansın bitmesine 1,5-2 saat var... doktorları, hemşireleri zar zor ikna edip seansı yarım bırakıp çıktım... doğru dıgıl cafe'ye gittim; bir süre bekledikten sonra geldi ve söyleşi başladı... hiçbir şey sormadım sadece dinledim... söyleşi bittiğinde önüne çıktım; tokalaştık (kadın-erkek farketmez, şimdiye kadar tokalaştığım en güzel ellerden biriydi... kendisiyle tokalaşanlar bunu iyi bilirler...) ve kendimi tanıttım, hemen hatırladı... e-mailimde yazdıklarımdan söze girdi; etrafımıza toplananlarında bilmesi açısından lavinia mevzusunu* tekrar anlattı... ardından "uçağa klip çektik haberin var mı?" diye sordu... "yok" dedim... "doğru dedi, zaten haberin olsa da seyretmeyecektin"** dedi gülerek... "evet, seyretmeyeceğim" dedim... biraz daha sohbet edip ayrıldık...

*: yazdığım e-mail'de "lavinia'nın solo albümde ki yorumunu grup tını-öğrenci indirimi albümündeki yoruma oranla beğenmediğimi" söylemiştim... verdiği cevapta "o da tam olarak beğenmediğini ancak ada müzik'le anlaşmazlığa düşmeleri nedeniyle o yorumu kullanamadıklarını" söyledi... şarkıyı yeniden bestelemek zorunda kalmış...

**: yine aynı e-mail'de "son albümünden "uçak" adlı şarkısını sevdiğimi" söylemiştim... cevabında "o şarkıya klip çekmeyi düşündüklerini söylemiş ve bir fikrim olup-olmadığını" sormuştu... ben de "o şarkıya klip çekilirse seyretmeyeceğimi çünkü her dinleyişte ben kendim o şarkıya klip çekiyorum" demiştim... aradan 6 yıl geçti, klip çekmeye devam ediyorum... aslında genelde tüm feridun düzağaç şarkılarına çekilmiş klipleri seyretmemeyi tercih ediyorum...
Kullanıcı avatarı
Bugfixed
Site Admin
Site Admin
İsim: Murat
İletişim:

Mesaj gönderen Bugfixed »

enteresan :?
Beklediklerim kalır uçan uçurumlarda..
.Terazinin Hüznü.
lavinyadanberi
Yeni Üye
Yeni Üye
İsim: Ömer

Mesaj gönderen lavinyadanberi »

ben 97 yılında lavinya şarkısıyla tanıştım. o zaman kral tv bizim ilde yoktu. EKO tv de izlemiştim. sana gitme demiyeceğim... dediği an ekran karşısında donakaldığımı hatırlıyorum. daha sonra aynı tadı aldığım şarkı "bana hüzün yapma bu gece gelemem bu gece bu kent..." ama şu an elimde olan ve dinlediğim unut beni malesef klip versiyonu değil.