Ah Şu Kadınlar...

Sizin Kürsünüz. Genel de Konu dışı başlıklar...
KinG_Of_WolFs

Ah Şu Kadınlar...

Mesaj gönderen KinG_Of_WolFs »

Arkadaşlar bana bir e-mail gelmiş ve bende siznle paylaşmak istedim. Gelen mail şu;

Bütün kadinlar birbirlerini rakip olarak görürler. Birbirlerini kiskanmalari için ayni meslekten olmalari ya da menfaatlerinin çatismasi falan sart degildir. Ortalikta kendilerinden baska kadinlarin da dolasiyor olmasi, kiskanmalari için yeterli bir sebeptir.Yolu kadinlarin görev yaptigi bir yere, örnegin bir banka subesine düsen bir kadin, gördügü muameleden bunu sip diye anlayabilir.

Bütün kadinlarin mutlaka kosulacak sartlari vardir. 'seninle evlenirim ama...', 'dedigini yaparim ama...'

Nedense bütün ask siirleri, en duygulu sarki sözleri hep erkekler tarafindan yazilmistir, çok duygulu olduklari söylenen kadinlarin bu sirada ne yaptiklari merak konusudur. Bence kadinlar o sirada diger kadinlari incelemekle mesguldürler. 'ne giymis, ne takmis, benden güzel mi? Vs,vs...

Erkekler (eger ruh hastasi degillerse) eslerini çok yakin arkadaslarindan, akrabalarindan, yani olur olmaz herkesten kiskanmazlar. Oysa kadinlar, hiç ayirim yapmaksizin, ömür boyunca, istisnasiz her disiden kiskanirlar kocalarini.

30 yas büyük bir kadinla, sirf parasi için evlenen pek az erkek vardir. Buna karsilik etraf, babasi, hatta dedesi yasinda, ama mutlaka zengin erkeklere asik olan (!) kadinlarla doludur.

Hiç bir kadin çalistigi yerde üstünün kadin olmasini istemez. Vallahi bunu ben söylemiyorum, anketler öyle diyor.

Erkekler kadinlardan ilgi, sefkat, sevgi disinda pek bir sey beklemezler. Kadinlara bunlar asla yetmez, ilâve olarak iki bilezik, bir yüzük gerekir çogu zaman.

Gelin-kaynana çekismesinin fikralara geçtigi ülkemizde hiç damat-kayinpeder çekismesine tanik oldunuz mu? 'Elti gemisi yürümez' diye bir söz vardir da neden bacanaklar için söylenmis benzer bir lâf yoktur?

Evli kadinla iliskiye giren çok az erkek vardir. Buna karsilik evli erkekle hiç düsünmeden iliskiye giren kadin sayisi, benim bildigim, gördügüm, duydugum kadariyla bir hayli kabariktir.

Erkekler bir araya geldiklerinde isten, politikadan, futboldan bahsederler genellikle. Kadinlar bir araya geldiginde ise vay o anda orada olmayan diger kadinlarin hâline!

Eslerinden, 'yorgunum', 'basim agriyor' bahanesiyle mümkün oldugunca kaçan kadinlar, ortaya ikinci bir kadin çiktigi zaman âniden kocalarini çok sevdiklerini (!) fark ederler.

Kocasi tarafindan aldatilan kadinlar genellikle bosanmak yerine, bir çocuk daha yapmayi tercih ederler. Tersi durumda ise erkekler kadinlar kadar akilli olmadiklari için bunu gurur meselesi yapar ve kadini hemen bosamaya kalkarlar.

Kadinlar evde aksama kadar istedikleri gibi yasarlar. Ne karisanlari ne de görüsenleri vardir. Erkeklerin ise aksamdan aksama geldikleri evlerinde pek de özgür olduklari söylenemez. Kendilerine durmadan oraya oturmamasi, sigarasinin külüne dikkat etmesi, ayakkabisini çikarmasi hatirlatilir.

Kadinlar aksama kadar kocalarinin bilgisi disinda istedikleri arkadaslarini misafir ederler. Oysa hiç bir erkek karisindan izin almadan eve bir erkek arkadasini getiremez. Hatta izin alarak bile.

Kadinlar her istediklerinde eslerinden izin almadan annelerini ziyaret edebilirler. Erkekler ne haberli, ne habersiz, yanlarinda esleri olmadan asla annelerine ugrayamazlar.

Kadinlar bütün iliskilerinde hesap kitap içindedirler. Asla seffaf degildirler. Hoslanirlar, hoslanmaz gibi davranirlar, isterler, istemez gibi yaparlar.

Esleriyle sorunlarini çözmede bedenlerini silâh olarak kullananlar bile vardir. Vücutlarini göstermeye bayilirlar. Açik, dar, seffaf, kisa giyerler. Sonra da 'neden bakiyorsunuz? diye sinirlenirler. Aslinda amaçlari baktirmaktir, ama bunu asla kabul etmezler, özgürlükten, rahatliktan, medeniyetten falan söz ederler.

Nereden biliyorsun, derseniz ben de kadinim oradan biliyorum.


NOT: Istisnalar kaideyi bozmaz. (Bence de bunu okuyan bütün kadinlar kendini istisna olarak kabul edecektir...

NOT2: Bunu bana yazan bir bayandır!...
Misafir

Mesaj gönderen Misafir »

Wolfs bak ne diyeceğim adamım sana
1, istisnalar kaideleri bozmaz deniliyorya tüm kaideleri bozan istisnalardır
2, her kadın kendini bir istisna olarak görür
3, yani her kadın sıradan ve basittirler
KinG_Of_WolFs

Mesaj gönderen KinG_Of_WolFs »

Scream ben anlatacağımı zaten yukarıda belittim ki :) Benden bu kadar yani başka yoruma hakkım yok diye düşünüyorum...
melissa__

Mesaj gönderen melissa__ »

bi çok madde hatta düz ve dar bi bakışla bütün maddeler gerçeği yansıtıyo ama biraz irdeleme yaparsanız bunlar sadece zırva!hele bazı maddeleri benim kesinlikle karşı çıktığım ve kesinlikle kadını aşağıladığını varsaydığım şeyler içeriyo!!yok istisna yok kaide bunlara bence hiç gerek önce kişiyi kişi gibi inceleyin,gerçek sonuçlara ancak bu şekilde varılır bence..."bu kadın böyle yapmış her kadın böyle" veya "şu erkek böyle davranmış erkeklerin hepsi zaten böyle" gibi luzumsuz yargılar çok ama çok saçma!benceee...... :!:
ufuk

Mesaj gönderen ufuk »

:D çok iyi bunca yıldır kadınlardan çekmiş bi adam olarak katılıyorum
KinG_Of_WolFs

Mesaj gönderen KinG_Of_WolFs »

Melissa sen de bir bayansın doğal yani.... :twisted:
darkfriairs

Mesaj gönderen darkfriairs »

Ben konunun bir başka tarafını söylemek istiyorum. Türkçe kullanımı tarafını. KAdın erkek ilişkilerinde çok fazla şansım olmadı.
Az ve iyi aşkalarım oldu. Bu konu dışı.
BAYAN: Hitap şeklidir.
KADIN: ERKEK vardır. Bayansın dimi diyen arkadaşa söyluyorum :)
melissa__

Mesaj gönderen melissa__ »

kadın olmamla gerçekten alakadı yok!tamaen soft ve tarafsız düşününce hissettiklerim onlar!feminist ruhumla düşünmeye başlarsam kan çıkar;))
Kullanıcı avatarı
Bugfixed
Site Admin
Site Admin
Mesajlar: 2607
Kayıt: Cuma, Haziran 21, 2002 11:11
İsim: Murat
Konum: Giresun
Yaş: 43

Mesaj gönderen Bugfixed »

zuahah... feministmiydin sen melis :shock: ? çok garibime gitti neden bilmiyorum. :)
melissa__

Mesaj gönderen melissa__ »

aa,o nie o??
Kullanıcı avatarı
Bugfixed
Site Admin
Site Admin
Mesajlar: 2607
Kayıt: Cuma, Haziran 21, 2002 11:11
İsim: Murat
Konum: Giresun
Yaş: 43

Mesaj gönderen Bugfixed »

bilmiyorum valla. :oops:
melissa__

Mesaj gönderen melissa__ »

nası yaa??
Kullanıcı avatarı
kumralada
Takımdan
Takımdan
Mesajlar: 535
Kayıt: Cuma, Haziran 11, 2004 13:10
Konum: Kocaeli

Mesaj gönderen kumralada »

:evil: :!:
kadınlar konusundaki bahsettiğiniz şeylere katılmıyorum,cok basit,boş ve tamaen zırvalıklarla dolu.böyle gereksiz bir genelemeyle kim uğraşmış bilemem, kimi cümlelerini cok küçük düşürücü buldum ve gercekten yazanı kınıyorum...
melissa__

Mesaj gönderen melissa__ »

%100 olmasa da katılıyorum!
KinG_Of_WolFs

Mesaj gönderen KinG_Of_WolFs »

:) Melis ne iş feminist falan :D :lol: