Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Babam Ve Oğlum

Kültür-Sanat yazılar, makaleler, incelemeler, kültür sanat haberleri..
seyytan
Kıdemli üye
Kıdemli üye
İsim: Metin Çetin

Mesaj gönderen seyytan »

eski türk filmleri gibiydi. sinemaya fikret kuşkanı çok beğendim. hele hele sarhoşken flim iyi olmus yüreklerine sağlık.
naz
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen naz »

izlediğim en iyi türk filmlerinden biriydi, fikret kuşkanın oyunculuğuna bayıldım ee yönetende çağan ırmak olunca bir başka güzel oluyo tabii ..
delimavi

babam ve oglum

Mesaj gönderen delimavi »

merhaba herkeze gerçekten güzel bir film olduğu söyleniyor ne yazık ki ben daha izlemedim :( ama herkezden çok iyi olduğu açısından yorumlar aldım inşallah sinemada hala gösterimde ise izleyeceğim oda olmazsa dvdsini alcam teşekkürler böyle güzel konulara değindiğiniz için
avrilfanı

Re: babam ve oglum

Mesaj gönderen avrilfanı »

walla hiçbir yorum yapamıycam 3 kere izledim we hepsindede agladım bence hala vizyondaysa gidinnn mükemmeldi
mad_madame

Mesaj gönderen mad_madame »

Bence anlatıldığı kadar muhteşem değil.Ben daha farklı bir senaryo beklerdim.Dabbe'nin tanıtımı bile daha etkili olmuş...Tam ağlama modundayken Salim karakteri çıkıyor ve kahkahalara boğuluyorsunuz.Ağlamadım ama güldüm bu filmi izlerken.İnsanlar bu filme ağlamak için gidiyorlar..Birçoğu bu yüzden ağlıyor.Birkaç teyze vardı önümüzde,bakın filmin ikinci yarısında ağlayacağız diyordu :lol: neden zorluyorlarsa kendilerini ağlamak için? :? Klasik Türk filmi senaryosuydu bence.Sezerciği izlesem daha çok duygulanırdım...
scalon
Görevli
Görevli
İsim: güLşah

Mesaj gönderen scalon »

mad_madame yazdı:İnsanlar bu filme ağlamak için gidiyorlar..Birçoğu bu yüzden ağlıyor.Birkaç teyze vardı önümüzde,bakın filmin ikinci yarısında ağlayacağız diyordu :lol: neden zorluyorlarsa kendilerini ağlamak için? :?

dediğin şeyde biraz doğruluk payı olabilir. film "ağlamak için mükemmel" şeklinde yansıtıldı biraz. ama dağılmış veya problemli ailelerde olan kişileri can evinden vuran bir film. çok hassas noktalara dokunuyor.
Kullanıcı avatarı
sehrikalp
Admin
Admin
İsim: Serkan

Mesaj gönderen sehrikalp »

Tam ağlama modundayken Salim karakteri çıkıyor ve kahkahalara boğuluyorsunuz.Ağlamadım ama güldüm bu filmi izlerken.

Bir bakın bakalım Türk sinema tarihine kaç yönetmen bunu yapabilmiş? İnsanların kendi aralarında "ağlatıcı bir film" gibi söylemler geliştirdikleri doğru. Bak sen iyi bir örneksin, gülmüşsün. Demek ki; sadece ağlatma amaçlı değilmiş. Ağlamaya odaklanmak yerine filmin ne demek istediğine bakalım.
Kullanıcı avatarı
hasta
Takımdan
Takımdan
İsim: Bedih

merhaba

Mesaj gönderen hasta »

Bencede türk sinemasına kazandırılan çok güzel filmlerden bi tanesi :P
patosss

Mesaj gönderen patosss »

ben çok beğendim babam ve oğlumu...filmi izlerken hem güldüm hem ağladım...senaryo bilindik ama bilindikten farklı kılmak için yani izleyenleri sürekli ağlama modundan kurtarmak için ufak ama güzel esprilerle renklendirmişler..bence muhteşem olmuş...unutamayacağım filmelerden biri...mesela burda hala vizyonda...sürekli istek alıyormuş..
hopeless depression

Mesaj gönderen hopeless depression »

çok güzel bi film daha çok komedi türü filmlerin yapılmaya başlandığı şu günlerde bize çok iyi geldi her şey çok ayarındaydı hem güldürüp hem ağlattı ama kesinlikle bunu abartarak yapmadı.herkes tam rolünü bulmuş bütün oyuncular süperdi
Kullanıcı avatarı
emrepark
Takımdan
Takımdan

Mesaj gönderen emrepark »

mükemmel bir başyapıt bence ve hakettiği kadar ödül de aldı die düşünüyorum,yönetmeniyle senaryosu ve oyuncu performanslarıyla yılın filmi bence babam ve oğlum
miss_to_rain
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen miss_to_rain »

Bence bu film Türk filminin kendisi bizden,içimizden biri çıkıp komşumuzun, arkadaşımızın hayatından bi bölüm anlatmış sanki...Ben ilk izleyenlerdenim ve tam dört kez izledim :) Senaryo süper,müzikler süper,oyuncular süper...Hele o ilk sahne hatırlayınca bile gözlerim doluyo uzgun:
Scream

Mesaj gönderen Scream »

filmin sonuna kadar göz yaşlarımı tutabildim en sonunda kıvermişler kendi kendine muhteşem bir yapım
dengesiz28
Üye
Üye

Mesaj gönderen dengesiz28 »

Bence o kadar da değil ya..
hem sinemada hem vcd de izledim ama fazla etkilendiğimi söyleyemem..
bigmerLin

Mesaj gönderen bigmerLin »

dengesiz28 yazdı:Bence o kadar da değil ya..
hem sinemada hem vcd de izledim ama fazla etkilendiğimi söyleyemem..

Filmi izLedikten sonra böyLe düşünen ender insanLardan birisin.. KendinLe gurur duyabiLirsin dostum... :)