Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Basında Feridun Düzağaç

Feridun Düzağaç Hakkında Sorulan Sorular, Bilgiler, Bildiriler, Konser Duyuruları, Biyografi, şarkı sözleri, albümler, incelemeler.. Feridun Düzağaç Biyografi! - Feridun Düzağaç Şarkı Sözleri!
Kullanıcı avatarı
sehrikalp
Admin
Admin
İsim: Serkan

Re: Basında Feridun Düzağaç

Mesaj gönderen sehrikalp »

Kim ne düşünür bilemem. FD ne yapar, neden yapar, nasıl yapar beni kesinlikle çok yakından ilgilendiriyor. İlgilendiğim, dinlediğim, müziğine değer verdiğim insan aynı zamanda benim duygularımın, hayata bakışımın, ve kısmen de olsa değer yargılarımın yansımasıdır. Yıllardır kendime yakın hissettiğim bir sanatçı kalkıp bambaşka işler yapmaya kalkarsa canım acır. Kızarım ona. Eleştiririm ve hatta gerekirse hayatımdan çıkarırım. Bu sadece FD değil kim olursa olsun değişmez. Tabii bu benim görüşüm ve benim tercihlerimin belirlenme biçimi. Bir başka insan FD yi bambaşka bir sebeple dinliyor olabilir. Hatta sanata bakış açısı farklı olabilir. Ben bu konuda zaten çok fazla hassasımdır. Özellikle müzik konusunda aşırı seçiciyimdir ve gerçekten sanat eseri olduğuna inandığım şeyleri dinlerim. Beni yakından tanıyan arkadaşlarım bunu zaten çok iyi bilirler. Yıllarca bambaşka bir insan olarak tanıdığım bir sanatçı kalkıpta farklı bir platforma girerse ben oraya gitmek zorunda değilim. Ayrıca eski yeni bütün şarkılarının samimiyetinden şüphe etmeye başlarım ki bu benim doğal hakkım. Acımasız bir eleştri değil bu. Sadece benim inandığım insanlara yaklaşımım böyle. Sadece şarkıcılar değil. Dünyanın en güzel fotoğraflarını çeken dünyaca ünlü fotoğraf sanatçımız Ara Güler kalkıpta bir dizide oynasa aynı tepkiyi verirdim ki, şimdi bazı arkadaşlar ne alaka diyeceklerdir ki bence ikisi tamamen aynı şeyler. Kesinlikle dizide oynamasını onaylamıyorum. Kendi kararıdır, tabii ki istediğini yapmakta özgürdür. Ama ben bu oyunda yokum :!:
Je est un autre
Kullanıcı avatarı
SERAPben
Takımdan
Takımdan
İsim: SERAP

Mesaj gönderen SERAPben »

Beni sadece yaptığı müzik ilgilendirmiyor o zaman ne anlamı kalır ki F.D hayranlığımın.Beni söyledikleriyle yaptıklarının bir oluşu,görüşleri,sanatına emeği vs.vs.ilgilendirir.Ama asla saçma sapan hele ki bir dizide rol alması :( Diziye hiçte merak edip açıp bakmadım bile,çünkü yakıştıramadığım birşeyde onu görmek istemiyorum.Ne bu abicim ya neden gerek duymuşsun böyle birşeye.Önceden seni az da olsa tv.de görmek beni mutlu etmeye yetiyordu bile oysa şimdi böyle birşeyin içinde senin olduğunu bilmek beni sadece üzüyor...Yakışmadı!..Bu da benim görüşüm,benim düşüncem!...
Kullanıcı avatarı
CANER
Görevli
Görevli
İsim: Caner

Mesaj gönderen CANER »

dizinin başlamasına 1 saat kaldı 8)
Kullanıcı avatarı
baykus
Takımdan
Takımdan
İsim: Selçuk

Mesaj gönderen baykus »

an itibarı ile derman dizisinin birinci bölümünün sonuna gelmiş bulunuyoruz... güzel bir sistem eleştirisi var aslında dizi de... feridun düzağaç ın bu projeyi kabul etmesinde en önemli etkenlerden birisinin bu eleştirel durum olduğunu düşünüyorum... bilmiyorum neden ama ben ona çok yakıştırdım oyunculuğu... diziyi de sevdim sanırım :)
poormisguidedfool
Üye
Üye
İsim: selcuk

Mesaj gönderen poormisguidedfool »

Hürriyet'e verdiği dizi ile ilgili röportajı ekleyelim de dolaylı yoldan Feridun Düzağaç'ın bu konudaki görüşünü paylaşalım:

Feridun Düzağaç:

Şevvam Sam adı bana cazip geldi

n Size bu dizide ilk planda cazip gelen şey ne oldu Feridun Bey?

- Bu dizide Şevval Sam’ın olması teklifi kabul etmemdeki en büyük etken... Başka biriyle oynamam istenseydi büyük ihtimalle kabul etmezdim.

n Sete ve ekibe çabuk alıştınız mı?

- Sette bana çok iyi davranıyorlar, yabancılık çekmiyorum. Açıkçası bu kadar heyecan verici olacağını hiç düşünmemiştim. Özellikle dublaj kısmını çok sevdim. İnsanın kendini sonradan seslendirmesi çok hoş oluyor.

n "Derman"da nasıl bir karakteri oynuyorsunuz?

- Hakan’ı canlandırıyorum. O da benim gibi kendi doğrularını hiç çekinmeden söyleyen biri... Prensipleri olan, çabuk daralan, çabuk heyecanlanan ve kaybetme korkusu yaşayan bir adam...

n Sizinle örtüşen yanları var mı?

- Birçok anlamda örtüşüyor. Rol aldığım sinema filminde az konuşan, çok düşünen, büyük acılar çekiyormuş gibi duran bir adamı oynadım ben...

n Gerçekte de öyle soğuk ve hüzünlü bir imajınız var...

- Öyle... Ben gülümsediğim zaman insanlar "Aaa sen gülebiliyormuşsun" diyorlar. Şarkılardan kalan bir algı bu sanırım ve aslında çok yanlış.

n Dizi teklifini kabul etmeden önce kızınıza da danıştınız mı?

- Kızım kasım ayında 10 yaşına giriyor ve açıkçası dizilerle ilişkisi olması gerekenden de fazla. Tipik bir dizi müşterisi olduğu için kendisine danıştım. Hoşuna gitmedi ama izleyeceğinden eminim. Rol gereği bir kızım var dediğimde epey içerledi çünkü...

n Oyunculuk dersi almayı düşünüyor musunuz?

- Sanki kendi çabalarımla bunun üstesinden gelebilirmişim gibi hissediyorum. O yüzden ders almak yerine yakın çevremdeki oyuncu arkadaşlarımı baydım! Sürekli sorular sordum. Bazıları gönüllü olarak bana ders verdi. Mehmet Esen çok yardımcı oluyor mesela...

n Peki dizi çekimleri müzik çalışmalarınızı aksatmayacak mı?

- Ben altıncı albümümü yaptım ve albümlerimin arası ortalama 2,5 yıldır... Albümün çıkışını takip eden ilk bir yılda neredeyse gitarı elime bile almam. Çünkü kendi şarkılarımı kendim yazıyorum, hep aynı şeyleri yapmaktan da hoşlanmıyorum. İnsanların "Aaa, Feridun hep aynı şeyleri yapıyor" demesi benim için yıkım olur.

n En son altı ay önce albüm çıkardınız. Nasıl gidiyor, ilgi sizi tatmin etti mi?

- Gayet iyi... Mayısta 22 gün konser yaptık ve konserler hálá devam ediyor. Belediye ve halk konserleri yapıyoruz.

Hayalimde kötü adamı oynamak var

n Oyunculuğa devam ederseniz, nasıl bir adamı canlandırmak istersiniz?

- İçimde bir yerde hep kötü adamı oynamak var. Belki olur bir gün...

n Oyunculuğa yönelik hayranlarınızdan nasıl tepkiler alıyorsunuz?

- İşin hayran kısmını pek gözleyemiyorum. Ama eş, dost ve akrabalar arasında müthiş heyecan yarattı bu durum. Kaldı ki ilk eleştirilere şimdiden hazırım.
sokaklardaevcil
Üye
Üye
İsim: Emre

Mesaj gönderen sokaklardaevcil »

dizi olayından haberdar olduğum o ilk anda inanılmaz bir şok ve şaşkınlık içinde buldm kendimi.ama daha sonra dizinin konusu ve oyuncu kadrosu hakkında araştırmalar yapınca dedim beilki iyi bişeyler olur.yani feridun abi bunun üstesinden gelir.dizinin ilk bölümünde de görüldü ki fena da bir performans sergilememiş.belki bazılarımız için fazlaca iyimser bir yaklaşım olacak bu belki de kimimiz saçma bulacak ama:varın gelin arkadaşlar biz, feridun abi ne yaparsa yapsın hangi platformda bulunursa bulunsun içinde bulunduğu fiillerden sevenleri zevk alalım.çünkü vardır bir bildiği.ama eğer ki bu dizi ve oyunculuk olayı müziğinin önüne geçerse o zaman daha farklı düşüncelere kapılmakta sonuna kadar haklı oluruz diye düşünüyorum.bizi hayata bağlayan şarkılarının,o farklı kişiliğinin hatrına ona bu deneyiminde başarılar dileyelim ve destek olalım.şunu da eklemeden edemiycem.feridun abi bizim gönlümüzde sonsuza kadar gerçek biz müzisyen olarak kalacak.farklı platformlara yönelse de.herkese selamlar
Kullanıcı avatarı
CANER
Görevli
Görevli
İsim: Caner

Mesaj gönderen CANER »

dizi bence çok güzeldi ama Feridun abimize bahşiş verme sahnesinde koptum :lol:
Kullanıcı avatarı
sinan
Admin
Admin
İsim: Sinan

Mesaj gönderen sinan »

fazla klasik geldi. öyle vurucu bir senaryosu yok. sistem eleştirisi daha önceden işlenen bir konu ve tekrar işleniyorsa biraz kendini belli edecek özelliklere sahip olması gerekiyor. pek sarmadı.

başrol oyuncularından fd den daha çok görünen karakterleri pek beğenmedim. şevvalin salak eski kocası, salak bayan doktor, salak hademe ve salak birkaç rol daha. fd yan rolde oynuyor gibi az sahnesi vardı. hoş gelmedi o kadar..
~
ansızın gelecek gibisin..
Kullanıcı avatarı
sehrikalp
Admin
Admin

İşin hayran kısmını pek gözleyemiyorum. Ama eş, dost ve akrabalar arasında müthiş heyecan yarattı bu durum. Kaldı ki ilk eleştirilere şimdiden hazırım.

İşin hayran kısmının seni pek de ilgilendirmediği belli zaten. Eşin, dostun ve akrabalarınla sana heyecan dolu mutlu bir yaşam dilerim. İLK ve son eleştirim bu sana. Artık hayatımda yoksun. Hakan Abi sana filozof derdi. Ne yakışırdı sana. Hoşçakal filozof. Ben çizgisi belli olan sanatçı isterim. Yeni çizginde sana başarılar. Her şeye rağmen güzel anlar kaldı senden geriye. Populist kültüre lanet olsun.
Je est un autre
Kullanıcı avatarı
Bugfixed
Site Admin
Site Admin
İsim: Murat
İletişim:

Mesaj gönderen Bugfixed »

Serkan abiye kesinlikle katılıyorum ve daha önce de belirttiğimiz gibi forumun en üstüne de yazdık alakalı konuyu ve forumlarda da. Sadece dinlerim kendi başıma.
Beklediklerim kalır uçan uçurumlarda..
.Terazinin Hüznü.
Kullanıcı avatarı
carizma
Takımdan
Takımdan
İsim: Sinan Seyda

Mesaj gönderen carizma »

Kafamdaki, kalbimdeki Feridun Düzağaç imajını tehlikeye atmayı kaldırabilemez içim...
kaldırabilemiyor içim.. :!: izlemem ben bu diziyi bir daha..Umarım yapmak istediğin şeyi (ne olduğunu anlayamadım ben.?) başarırsın feridun abi..
smyrna
Yeni Üye
Yeni Üye
İsim: gizem

Mesaj gönderen smyrna »

Bir sanatçı sadece kendi kulvarında gidiyorsa; bu onun diğer dallarda yeteneksiz yada denemek için cesaretsiz olduğunu gösterir. FD'nin asıl kulvarı müzik ama daha öncesinde de sinemada oynadı ve müzikten hiçbir zaman kopmadı. Ön planda hep müzik vardı onun için ve hala da öyle olucak. Biraz daha geniş düşünelim arkadaşlar.. Tek yönlü bakmayın olaya.
Eğer oyunculuk yeteneği varsa bunu neden kullanmasın. Oyunculuk yaptı diye müziğinden ne eksildi? FD denildiğinde hala aklımıza lavinya cumartesi nadas alev alev gelmiyor mu? O halde sorun yok :wink:

Ayrıca, büyük ustaların kendi dalı dışında bir iş yapması onun uzman olduğu daldaki kariyerini yada gözümüzdeki itibarını asla zedelemez. Sadece onun gelişimine ve özüne birşeyler katar. Siz galiba Feridun abiyi manken-şarkıcı-oyuncu üçlemesinde gidip gelen şöhret tutkunu kişilerle karıştırdınız
smyrna
Yeni Üye
Yeni Üye
İsim: gizem

Mesaj gönderen smyrna »

Bu arada işte derman dizisinin reyting sonuçları..

Daha ilk bölüm yayınlanmasına rağmen ilk 3e girmiş.. 8)

1 BUZ DEVRI 2 (Y.S) [NET] SHOW 4,60 19,70
2 GECE GUNDUZ. (TKR) [NET] KAND 3,70 17,40
3 DERMAN [NET] KAND 3,40 15,70
4 SHOW TV ANA HABER BULTENI [NET] SHOW 2,70 16,00
5 CARKIFELEK (FINAL) [NET] K1 2,70 11,30
hazan
Kıdemli üye
Kıdemli üye
İsim: Mehtap

Mesaj gönderen hazan »

Üzüldüm. Eşimin daha önce FD dinlemediğini öğrendiğimde ;FD nin uykusuza masallar albümünün çıkış parçası çalıyordu . Kim bu dedi FD dedim sesini çok beğenmişti ve TV de görmediğini henüz. İçten içe gururlanmıştım onunla . Ama şimdi içim buruk Tv de FD hemde bir dizide. Kim kızar kim alınır bilemem herhangi bir dinleyen olarak incindi içimdeki çocuk. Nadas öyle içten burkmuyor beni şimdi. Yapmamış olmasını isterdim. Onu izlemden hatta görmeden sevmeyi becerebilmişken herhangi biriyim diyen bu tavrı sergilememeliydi. Dilerim Marvin diziye denk gelip aaa bu FD dimi demez :cry:
Kullanıcı avatarı
sehrikalp
Admin
Admin

Bir sanatçı sadece kendi kulvarında ilerlemelidir. İşte hatayı burada yapıyoruz. Denemekle sanat olmaz. Sanat kendi alanında deneyseldir. Bir sanatçı başka alanlara kayarak, aman şurayı da bir deneyeyim, benim neyim eksik derse deformasyon başlar, sanatsal erozyon başlar. Ülkemizin sanatsal anlamda geri kalmasının sebebi budur işte. Benim neyim eksik ben de yaparım mantığı kesinlikle yanlıştır. Ama insanımızı öyle bir hale getirdiler ki kavramları karıştırır, yalan olanı gerçek zanneder oldu. Oyunculuk hakkında derin fikirlerim yoktur. Ama iyi oynayan bir oyuncu kendini hemen belli eder ve FD kesinlikle berbat bir oyuncu. Kendi başıma oyunculuğun altından kalkarım demesi bile son derece berbat bir bakış açısı. Ne demek, ders almama gerek yok, kendi başıma altından kalkabilirim? FD'nin öteki sinema denemelerinde de eleştirmiştim oyunculuğunu. Bağıra çağıra şarkılar söyleseydin, gecelerimize hüzün serpen hırçın bir dalga olarak kalsaydın. Dizi oyuncusu olmak kesinlikle bugünün trendidir ve FD trend canavarına kesinlikle yakalanmıştır. Zaten yaptığı klipler bunu hissettirmeye başlamıştı. Neyin ne olduğunu ayırt edelim lütfen. Okuyun, öğrenin biraz. Şarkıcılıkla oyunculuk arasında dağlar değil gezegenler, galaksiler var. Mankenlikten oyunculuğa geçmekle, şarkıcılıktan oyunculuğa geçmek arasında bir fark yoktur. Bir oyuncu yıllarını veriyor oyuncu olmak için. Bir tek mimik için yıllarını veren insanlar var. FD ise kalkmış, kendim halledebilirim diyor. Sanata bakış açısına bakar mısınız? Ne gerek var derse okula? Ne de olsa mankenler bile oyuncu bu ülkede, o neden olmasın. Sanırım sözlerim FD sever arkadaşları yaralıyor. Ama lütfen üzerinize alınmayın. Tüm bu yazdıklarım onu çok sevmemden kaynaklanıyor. Lanet olası popüler kültüre onu vermek canımı acıtıyor. Kendimi bunca yıldır kandırılmış hissediyorum. Keşke seni dinleyeceğime Kenan Doğulu, Serdar Ortaç dinleseydim. Oyuncu olduklarında canım yanmazdı. :!:
Je est un autre