Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Basında Feridun Düzağaç

Feridun Düzağaç Hakkında Sorulan Sorular, Bilgiler, Bildiriler, Konser Duyuruları, Biyografi, şarkı sözleri, albümler, incelemeler.. Feridun Düzağaç Biyografi! - Feridun Düzağaç Şarkı Sözleri!
Kullanıcı avatarı
sehrikalp
Admin
Admin
İsim: Serkan

Re: Basında Feridun Düzağaç

Mesaj gönderen sehrikalp »

Bu arada Smyrna kod adlı arkadaşımızın bakış açısı vermiş olduğu rating listesinden açıkça belli oluyor. Zaten FD nin yeni hedef kitlesi sizlersiniz. Her şeyi satış rakamıyla izlenme oranıyla ölçen zihniyetle FD nasıl başa çıksın? Biz sevgiyi yüreğimizle ölçtüğümüzden yanıldık sanırım. Ratinglerin de iyiymiş FD artık daha KEYİFLİ albümünü de yaparsın artık rating canavarı dinleyicilerine. Konserlerinde mendillere yazıp sahnene atarlar isteklerini. Sigara dumanlarını suratına üfleyerek zevkle dinlerler seni. Ama eskitirler seni. Her trendin eskidiği gibi sen de eskir, unutulur gidersin Hani iÇİMİZDEN ŞEHİRLER GEÇİYOR du :?: Artık içinden ratingler geçiyor herhalde. Akşamları evine döndüğünde sen de dizinin ne kadar izlendiğine bakar internetten hesabına geçen paraları kontrol edersin.
Je est un autre
smyrna
Yeni Üye
Yeni Üye
İsim: gizem

Mesaj gönderen smyrna »

oyunculuk gerçekten çok emek isteyen bir iş ama şunu da bilelim ki FD'nin amacı bu ülkeye dizi oyuncusu olmak değil. Mesleği oyunculuk değildir ve bu ülkedeki oyuncuların yerlerinde gözü de yok zaten. sadece kendi sanatı dışında farklı bir iş yapma isteğidir. ve bunu neden bu kadar kınamaktasınız anlamış değilim. ayrıca FD'nin oyunculuğu birçok sahte yapmacık duruşlardan gülüşlerden çok daha samimi ve çok daha doğaldı.. dizileri ve oyunculuğu kirleten onlarca insanın dizileri tavan yaparken varsın olsun Feridun'un kendi halinde içten ve bi o kadar da sıcak oyuncu duruşu tvlerde gösterilmeye devam etsin. Feridun diğer bi sanat alanını denemekle sanat yapmış olmuyor. Ben burada düşüncemi anlatamadım sanırım. Sadece kendine birşeyler katma düşüncesiyle farklı alanda bir iş yapıyor. Zaten demin de söylediğim gibi onun amacı,sanatı,düşüncesi,ilgi alanı müziktir ve her zaman da öyle kalacaktır. Farklı alanda bir işe kalkışmasına alışmış değiliz evet buna bende dahilim ama yadırgamamak gerekir. Çünkü FD'nin kim olduğunu hepimiz biliyoruz zaten.
memo741
Yeni Üye
Yeni Üye
İsim: mehmet

Mesaj gönderen memo741 »

bu konudaki yazılarınız beni çok incitti beni bu kadar incittiyse feridun düzağaç'ı ne kadar inciticeğini tahmin bile edemiyorum. ve böyle bi kararında yeni bir alanda destek olmamız gerekirken bence engel oluyoruz bu dizideki başarısızlığı bence feridun düzağaç'ı çok etkileyecektir. ben feridun düzağaç'ı tek şarkılarıyla değil bir bütün olarak sevdim. nasıl şarkıları yaparken bize sormadıysa ve bütün şarkıları bu kadar güzelse bu dizideki kararıda doğal olarak kendisi alıcak ve bize sadece başarı dilekleri kalıcak. bize bu kadar güzel şarkı armağan etmiş ve hiçbirinde bozmamış kaliteyi bunu yapacak başka birisi yoktur ve bundan sonraki albümü çok kötüde olsa feridun düzağaç benim için bitti v.s. gibisinden cümleleri kurmuyacağım. çünkü ben onu bi kez sevdim ve değer verdim sevgi bu kadar kolay ve basit olmamalı "SANA ŞARKILAR SÖYLEMEYE DEVAM EDERİM SEVGİYE ÇIKARSIZ İNANIRSAN" ben bana şarkılar söylemeye devam etsin istiyorum çünkü çıkarsız seviyorsam ona zarar vermemem gerek siteye yazılardan incindiğim için üye oldum galiba ilk ve son mesajım olacak gibi hepinizden özür diliyorum sevgilerle..
kirmizikar
Yeni Üye
Yeni Üye
İsim: evrim

Mesaj gönderen kirmizikar »

Mrblar.Feridun Düzağaç'a bu kadar haksız eleştiriler yapıldığını görüp içim kan ağlayarak siteye üye olmayı hiç istemezdim ama bişeyler yazmam gerek.
Ben bir dinleyicisi olarak Feridun Düzağaç'ın müzisyenliğinden benim kadar etkilenip seven insanların 'artık hayatımdan çıkmıştır' vb. yorumlarını görünce kendi sevgimden bile şüphe ettim.Yapmayın ne olur ne yaptı ki bu kadar?Dizide oynaması bu kadar mı aşağılayıcı bir neden?
Feridun Düzağaç yıllardır sinemasal gibi,senaryo yazar gibi şarkılar yazan bir müzisyen.Oyunculuk yapması bana göre tuhaf ve çizgisinden çok dışarıda bir iş gibi gelmiyor.Eminim yönetmenlik bile yapabilir kendisi.Zaten bu yüzden de gece 11:45 dahil tüm rollerde yaşamındaki normal hallerini yansıttığını gördüm.Evet anlayabiliyorum dizide oynamasına(yerli dizilerin suyunun çıkmasına rağmen) içerliyorsunuz.Eminim ki senaryosuyla bağlayan gerçekten kaliteli,yerli dizilerdeki önyargılarımızı yıkacak tamamen ayrı yerde duran bi dizi olsaydı yorumlarınız çok daha farklı olurdu.O zaman bunda f.d'nin suçu nerede?Ben röportajında dizi setlerinde çok eyleniyorum dediğine seviniyorum bazılarınız onu yok sayıyorsunuz.
Son olarak eğer endişeniz artık biri size ne dinliyorsun dediğinde Feridun Düzağaç cevabını duyunca ha şu dizide oynayan adam mı,ya o şarkıcımıydı gibi şeyler söylemez merak etmeyin.Bilen zaten müzisyenliğini bilir,saygıyla eğilir ve dizisini de fd'nin sette çok eğleniyorum dediği gibi eğlencesine izler.
Müzisyenliğini hiç bilmeyen insanlar da diziyi izleyip sizin kıskandığınız şekilde onu tanıyıp dinlemezler,hiç dikkat bile etmezler hakan rolünde kim oynuyor diye.
Kullanıcı avatarı
Bugfixed
Site Admin
Site Admin
İsim: Murat
İletişim:

Mesaj gönderen Bugfixed »

Ben sonuna kadar Serkan abiye katılıyorum. Ve benim duygularımı da fazlasıyla ifade etmiş. Burada mevzu üstüne alır almaz. Zaten kimseyi kırmak için de yazmak değil amacımız. Ama o şarkılarımızda kalmalıydı. Biz ona zaten "en muhteşem söz yazarı" "en derin duyguların insanı" demişiz. Öyle de. Peki durum böyle iken neden? Olmaması gereken şeyler bana göre ha oldu biz akıl verecek değiliz. Bunlar tamamıyla şahsi fikirler.
Beklediklerim kalır uçan uçurumlarda..
.Terazinin Hüznü.
sebefruz
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen sebefruz »

oyunculuğa soyunması o kadar fazla üzmüyor ama,böyle bir dizide olmasını kabul edemedim ben kendi adıma.keşke daha kaliteli,iyi senaryolu bir dizide oynasaydı da Feridun Düzağaç ın oynadığı diziyi keyifle izleyebilseydik.

sitedeki çoğu kişi de bundan bahsediyor aslında,kendi kararıdır tabi,oyunculuk da yapar isterse resim yapar sergi açar,yeter ki kendisine yakışan işlerde yer alsın, ona neyin yakışıp neyin yakışmadığını söylemek asla benim işim değil ama onun gerçekten kaliteli,içten işlerine bu kadar alıştıktan sonra birkaç kelime söyleme gereği duyuyorum.
En son sebefruz tarafından Pazar, Temmuz 27, 2008 23:28 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
sehrikalp
Admin
Admin

Sevmek, onaylamak değildir arkadaşlar. Ben yaşım itibarıyla biraz eski kafalı kaldım bu konuda. 12 Eylül sonrasının deformasyon yıllarını ve o dönemin en derin etkilerini görerek büyüdüm. Sanatçılık nedir gördüm. Bu ülkenin nereden nereye geldiğini gördüm. Sizler 15-20 yaşlarında insanlarsınız ve zaten deforme edilmiş bir ortamda dünyaya geldiniz ve bitmiş bir kültürün kalıntılarını yaşadınız. Tabii ki sizlerin dinlediğiniz sanatçıları etrafta söylemek ve onun üzerinden prim yapmakla birini suçlamak hakkınız var. Çünkü sizin yaşam biçiminiz bu. Böyle gördünüz. Müzik tercihleri konusunda ne kadar hassas olduğumu bilseniz bundan utanırdınız ya neyse bu şahsi mevzu. Dinlediğim müzikler ve izlediğim sanatçılar üzerinden ortam yaratmak asla yapmadığım bir iştir. Kaldı ki FD için bana 'bak dinlediğin övdüğün adam ne hallerde' dediklerinde utanmam söz konusu değil. FD dinlediğimi ve hatta kimleri dinlediğimi benden başka kimseler bilmez. Yaşam bahsim ve konum bu değildir zaten. Ayrıca üzülerek söyleyeyim ben Türkçe müzikte dinlemem. Zaten dinlediğim müziklerin %90 ı enstrümantaldır. O benim ülkemin müziğinde dinlediğim, değer verdiğim tek şarkıcıydı. Konserine gittiğim yegane sanatçı o dur. Hayatım boyunca hiç bir şarkıcının konserine gitmedim ben. Ama FD nin en az 10 konserine gittim. Öyle konserleri oldu ki parmakla sayardınız insanları. Ama biz onun yanındaydık. Onu hissettik. Onu sevdik. Konserine az kişi gidiyor diye bir defasında iki kişi için 8 tane bilet almıştım. Sadece o üzülmesin diye. Aman elimizdeki cevher populist kültüre kapılıp gitmesin diye. Konserlerine gelenler 'Alev Alev' i istediğinde onun için üzüldük. O albüm popüler oldu bak onu istiyorlar. Üzülecek FD dedik. Onun için biz sıkıldık. Güldüğünde sevindik. Üzgünse biz daha çok üzüldük. Hastalığında sahnede sesi çıkamazken sesi olduk onun. Siz kim oluyorsunuz da bu konuda bizlere konuşabiliyorsunuz. Biz ellerimizin arasından kayıp giden bir hazineden bahsediyoruz. Saçma sapan bir senaryonun içinde onu görmek ne demek bilir misiniz siz? Ne mesaj verirse versin, ne anlatırsa anlatsın, onun nasıl kaybolup gittiğini görmek ne hissettirir bilemezsiniz. Onu sizin sahte anlayışınıza ve saçma sapan sevginize bırakacak değiliz. Onu yok edemeyeceksiniz. O gerizekalı sanat anlayışınızla, o hiçbir temeli olmayan müzik zevkinizle kimi kandırıyorsunuz. Siz istiyorsunuz ki, şarkı söyleyen filim çevirsin, kitap yazsın, ressam olsun... Sanatın her türlüsü herkese mübah. Oh ne ala memleket. Ressamlar oyuncu olsun, heykeltraşlar şarkı söylesin, mankenler zaten doğuştan sanatçı... Bu nedir ya? Ne biçim bir etik anlayışıdır bu? Dizinin, filmin ya da her neyse konusu önemli değil. Dünyanın en güzel senaryosunda da yer alsa umrumda değil. Bu oyunculuk işi olmayacak. FD bunu yapamayacak. Ben FD yi tanıyorsam o dizi 13 bölüm ancak gider ve yayından kaldırılır. Ama geriye döndüğünde umarım pişman olmaz.
Je est un autre
Kullanıcı avatarı
SERAPben
Takımdan
Takımdan
İsim: SERAP

Mesaj gönderen SERAPben »

Serkan'a yürekten katılıyorum,olmamalıydı bu dizi işi.
Kullanıcı avatarı
baykus
Takımdan
Takımdan
İsim: Selçuk

Mesaj gönderen baykus »

ben tepkilerin abartılı olduğu kanısındayım , daha önce müziğin duayeni olan birçok kişiyi dizilerde seyrettik... sadece dizi de oynadığı için yıllarca dinlediği insanı bir kalemde silebilmek zor zanaat olsa gerek... kutluyorum sizi...
Kullanıcı avatarı
Adventureman
Admin
Admin
İsim: Ersin
İletişim:

Mesaj gönderen Adventureman »

Herkes kendi fikrini beyan etmiş.Kimileri acımasız yorumlar felan var demiş ama birileri daha dün FD'yi tanımadı! Onu tanıyan, hisseden, destekleyen, daima yanında olan, orjinal albümlerini alan, etrafındaki insanlara hediye olarak onun albümlerini hediye eden, her konserini imkanlarını zorlayarak takip eden kısacası onu yaşayan insanların bu durumdan dolayı şaşkınlık ve duyulan kaygıdan kaynaklanan yorumları bunlar. Bunlar acımasız bir eleştiri değil aksine ona olan karşılıksız sevgiden kaynaklanan ve onun için yaşanan bir kaygıdır. Kısacası söylemek istediğim seni gerçekten tanıyoruz ve incinmeni istemiyoruz Feridun abi.

Yalanlar istiyorsan yalanlar söyleyelim, incinirsin yine de sen bilirsin...
En kederli yıldız kayarken dilek tutmuşum...
kirmizikar
Yeni Üye
Yeni Üye
İsim: evrim

Mesaj gönderen kirmizikar »

İkinci defa bişeyler yazmak zorundayım.Özellikle şehrikalp arkadaşımın yazdıklarının bir kısmını üstüme alındım.Feridun Düzağaç sevgisi alınan bilet sayısıyla,albüm sayısıyla ölçülmeye başlandıysa ben zamanında onun konserine gidebilmek için zamanında cep telefonumu satıp babamla kavga eden,albümlerini üçer dörder tane alan bir sahte sevgi duyuyorum ona karşı.
Feridun Düzağaç'ı bu kadarda abartılmaması gereken o sadece benim sanatçım olsun tripleriyle bir anda silmediğimden(ve silmeyenler içinde söylüyorum) varsın geri zekalı sanat anlayışımız olun.Kimseyi elbette değiştirecek,zorlayacak değilim.Geçmişte sizinle Feridun Düzağaç sevgisini paylaşan insanlar olmak güzeldi.
Kullanıcı avatarı
sehrikalp
Admin
Admin

kirmizikar arkadaşımızı anlıyorum. Sadece onun anlamadığı bunların benim olaylara yaklaşımımdan kaynaklandığı gerçeği. Herkes her olaya aynı tepkiyi vermez. Mesela Selçuk yıllarca dinlediğimiz bir şarkıcıyı hayatımızdan çıkarmanın zor olduğunu söylüyor. Ona göre öyle ama bana göre değil. Anlatabiliyor muyum? Yazdıklarımdan çıkarmanız gereken şeyleri bir de açıklama yaparak anlatmak epey zor iş. Kaldı ki bunları yazmama da gerek yoktu. Zaten yazdıklarım tamamıyla şahsi fikirlerimdi. FD ye saldırmadım. Onu dinleyenlere de saldırmadım. Yıllarca sevdiğim bir kadın bir anda değişip başka türlü davransa veya beni aldatsa nasıl davranacaksam öyle davranıyorum. Bu olanlar benim için aynı şeyi ifade ediyor. Kendimi aldatılmış hissediyorum. Kusura bakmayın, kimseyi incitmek niyetinde değilim. Kimselere ders vermek niyetim de yok, haddime de değil. Ama sizlere sanat anlayışınızı, sanatçı anlayışınızı bir kez daha sorgulamanızı tavsiye ediyorum. Kirlenmemiş bir şeyler kalsın umuduyla bir çırpınıştı benimkisi. Bunu FD yaptıktan sonra kim yapsa şaşırmam artık.

Dizisi başarılı olur, ratingleri yüksek olur inşallah. Konserlerinde insanlar tıka basa doldurur salonları. Hep birlikte şarkılar söylerler inşallah. Mutlu olursunuz umarım. FD ve siz. Bu dediklerimde samimiyim, kinaye yok emin olun. Ama ben orada olmayacağım. Bir kenarda elimde votkam, sadece sesiyle bile mutlu olurdum insanlar sahnenin önüne koşarken. Balans'ın daracık salonunda, sigara dumanları altında sahneye çıkışlarını hatırlıyorum. Rockhouse'da verdiği konserde, "kusura bakmayın parfüm kokulu ortamlardan hoşlanmıyoruz, bu gibi ortamlar geriyor bizi" dediğini hatırlıyorum. Ne güzel demiştim içimden, adama bak dinleyicilerini eleştirebiliyor demiştim. neyse ya mutluluklar herkese.
Je est un autre
Kullanıcı avatarı
sehrikalp
Admin
Admin

Ha bu arada hala ne demek istediğimi anlayamadıysanız, Adventureman (Ersin)'ın mesajını okuyun. Anladığın için sağol Ersin. Zaten siz de olmasanız :?:
Je est un autre
Kullanıcı avatarı
SERAPben
Takımdan
Takımdan
İsim: SERAP

Mesaj gönderen SERAPben »

Başka duayenlerin dizilerde boy göstermeleri en azından beni hiç ilgilendirmiyor bile.Ben hayranı olduğum sanatçıyı takip ederim.Bizi üzen Feridun Düzağaç'ın bir dizide oynaması.İster senaryosu çok güçlü olsun farketmez.Hele ki böyle aptalca bir senaryoda nasıl oynayabilmiş o da ayrı bir konu.Bazı arkadaşlara abartılı geliyormuş tepkiler;herşeyi onaylayacak değiliz elbette.Hayranı olarakta eleştiri hakkına da sahibizBiz o üzülmesin kırılmasın istiyoruz ama bu dizi saçmalığıyla nereye kadar be F.D
Kullanıcı avatarı
sehrikalp
Admin
Admin

FD benim sanatçım tribi mi, bak bunu da yeni gördüm. Kim demiş bunu? Yazılarımdan bu mu çıktı. E pes yani. Şarkıcı olarak kalsaydı da bütün dünya dileseydi. Kaldı ki benim FD dışında dinlediğim hemen hemen bütün sanatçılar bütün dünyada dinleyicileri olan sanatçılardır. Arvo Part, Ketil Bjornstad, Depeche Mode... Bunları sahiplenmiyor, kıskanmıyorum da FD'yi mi sahipleniyorum. Ya çok güldüm buna. Eee 20 yaşın verdiği heyecanlar bunlar. Her cümleyi kendi üzerine alır, bir de o cümlerlerin içeriğini çözemeyip saldırı olarak algılarsan olacağı budur işte. Sevgin gerçekten adam gibi sevgiyse, her cümlemde yatan isyanın sebebini anlar temelde aynı duyguları hissettiğimizi çözerdin. Eskiden de sizlerle FD sevgisini paylaşmadım ben. Ben onun şarkılarını paylaştım sizlerle, sizlerle söyledim, ama o sizler başkaydı.
Je est un autre