Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

beni rahatta dinleyin.

Feridun Düzağaç Hakkında Sorulan Sorular, Bilgiler, Bildiriler, Konser Duyuruları, Biyografi, şarkı sözleri, albümler, incelemeler.. Feridun Düzağaç Biyografi! - Feridun Düzağaç Şarkı Sözleri!
buralarsoguk

beni rahatta dinleyin.

Mesaj gönderen buralarsoguk »

Bu albüm,
Aranjör, süpervizör, müzik direktörü, ticari kaygı vs. ihtiva etmez.
Türk popçu standartlarına uymaz.
Ömrünüz boyu Garantilidir.
Günde en az iki kez yüksek volumde alınız.

Fırtınalı yağmurlar karşısında bile kurak yürekler gördüm: ben bir ölü kuşun-mesela-kanadına hüzünden fırtınalar çizerken.
Yüreğimden düştü, düşten öte gitmedi sevgili öykülerim.
Sevinçlerim

yanmayan bir sokak lambasıydı yokluğunda farkedilen

ve hüzünlerim

gökkuşağı gibi gözalıcı olsa da
masallara sağır kalmadı gözlerim.
Uçan kuşları, ölü düşleri seviyorum.
Tanıdığım insanların çoook azını, tanımadıklarımınsa
H E P S İ N İ . . .
İşte bu inanç sevgidir seni bana getiren.
VE
her çalınışı ve dinlenişi bu şarkıların, bir borcun ödenişidir bu inanca bu sevgiye...

Sana şarkılar söylemeye devam ederim

Sevmeye çıkarsız inanırsan,

SEVMEYE İNAN !
YAŞAMAK ZOR Bİ OYUN
kIzIlgece
Üye
Üye
İsim: bilge

Mesaj gönderen kIzIlgece »

'Masallara SAĞIR kalmadı GÖZLERİM.'Bu cümleye dikkat çekmek isterim özellikle.
'Sevgili öyküler','Buralar soğuk','adı sevda', 'beyaz', 'kördüğüm', 'paranoya'...
'Durgun gecelerde gökyüzüne sesini
Çaresiz çırpınan ezgilere nefesini' diye başladığı an şarkı, bilin ki artık başka boyuta geçtim.Artık ben 'Aradığınız kişiye şu an ulaşılamıyor, daha sonra tekrar deneyiniz' halindeyimdir.Şarkı bitmeden kimse konuşamaz, derin bir sessizlik hali yaşanmalıdır.
dicoria_mavi
Üye
Üye

Mesaj gönderen dicoria_mavi »

kesinlikle katılıyorum mükemmel bi albüm diğerleri gibi belkiş biraz daha fazla ....beyaz çok farklı ve çok güzel bi şarkı favorimdir...yani hiç değilse favorilerimden biridir..'aşık olmuşum dünyaya düşmüşüm ,kuş olmuşum hep sevdaya uçmuşum...'
nasıl bi anlatımdır bu of ya...
egea

Mesaj gönderen egea »

en güzel albümü kesinlikle bu, ve şu anda okuduğum kadarıyla bi çok kişi bu albümü arıyor orda burda. şöyle bi sonuç çıkardım bende bilmiyorum katılan olur mu:
FD dinleyenler ikiye ayrılıyor
1) Orjinal altyazılı albümü ile tanışıp eskileri arayıp dinlemeye çalışanlar
2) Orjinal altyazılı albümünü eski albümlerin hayali ile alıp dinleyenler(özellikle beni rahatta dinleyin)
bu kesinlikle bir tavır değildir. yanlış anlaşılmasın sadece gerçektir...
tzereyalp

Mesaj gönderen tzereyalp »

"gelme dur ne olur gelme kal
sana verdiğim çiçekleri yanına al"

"taşsan yüreğimden seni paylaşsam
pay olurum der misin"

"ışıklarla oynuyorum karanlıklara kalarak
gözlerimi açtığımda bana bakıyorsun ağlayarak"

birinci albümün ben de ayrı bir yeri var. her şarkısının her kelimesinin her harfinin
ama her albümde yine her parça bir ucundan beni çekiyor sonra her albümün kendine has bir yeri olduğunu düşündürtüyor ve ben de o zaman ayırt etmeden sağdan soldan gelen şarkılarla seviyorum fd yi
gokhan5

Mesaj gönderen gokhan5 »

bu albumu cok seviyorum ya cok temiz ve guzel bi album insan harbiden out of order oluo dinlerken beyaz, buralar soguk ...
cansu cancan

Mesaj gönderen cansu cancan »

egea yazdı:en güzel albümü kesinlikle bu, ve şu anda okuduğum kadarıyla bi çok kişi bu albümü arıyor orda burda. şöyle bi sonuç çıkardım bende bilmiyorum katılan olur mu:
2) Orjinal altyazılı albümünü eski albümlerin hayali ile alıp dinleyenler(özellikle beni rahatta dinleyin)
ben birinci gruptanım.. ama şu an f.dsiz geçen onca yılıma acıyorum :( bi de sürekli yazıyorum ama bu albüm bulamadığım tek albüm:( tınıyı daha bugün aldım:) umarım en kısa zamanda bulurum ve onu da doya doya dinlerim.. gerçi yine de 5-6 şarkısını biliyorum ama, olsun:) hepsinin olması lazım:)
bigmerLin

Mesaj gönderen bigmerLin »

egea yazdı:en güzel albümü kesinlikle bu, ve şu anda okuduğum kadarıyla bi çok kişi bu albümü arıyor orda burda. şöyle bi sonuç çıkardım bende bilmiyorum katılan olur mu:
Sana kesinlikle katılıyorum... Bunun bir tavır olduğunu düşünenler kızmasınlar... Evet.. BunLar gerçekler!! :)
son-nefesim
Üye
Üye
Konum: Bir uçurumun kenarındayım...O kadar yokum ki; görmüyorlar...

Mesaj gönderen son-nefesim »

haklısınız başka bir tavır olabilir ama bir şey anlatmak istiyorum...
2003 yaz..
daha doğrusu yazın sonları tatil için Antalya'ya gittiğimden TV izlemeye pek vaktim olmamıştı.nedendir bilmem o aralar da kafama 'Dipteyim,Sondayım,Depresyondayım' şarkısı çok takılmıştı..söyleyenin adını bile hatırlamıyordum dilimin ucunda ama aklıma bir türlü gelmiyordu ve ben bu şarkıyı her gün mırıldanıyordum..klibi bile hayal meyal aklımdaydı..daha yaş 15 o zamanlar...bir de derslerine düşkün bir kız...zaten diğer aktivitelerle ilgim pek yoktu diyebilirim...ama sonra televizyonda birinciliklere kadar yükselmiş bir 'FD:)' şarkısı gördüm..şarkıyı dinlemeden önce kendime 'kim acaba bu?' diye sordum bir kaç defa...nihayetinde şarkı başladı ve ben neredeyse şarkıyı hiç nefes almadan şaşkın bir şekilde dinledim ve şoktaydım..sanki uzun zamandır aradığımı bulmuş gibiydim...klip bittikten sonra 'işte bu' dedim...sevinçten ne yapacağımı şaşırdım.O uzum zamandır beklediğim kişiydi...ve ben onu öncelerde de tanıyordum..sonra eski kliplerini de izleme şansım oldu...ve ben O'nu izledikçe usumdaki yerini aldı zamanla tanıdığımı yeniden buldum...
sanırım bu durum yaşımın küçük olmasından kaynaklanıyordu ama ben O'nu 'Orjinal-Altyazılı' albümüyle tanıyan bir çok hayranından (yani sizin bahsettiklerinizden) daha iyi anlayabiliyorum...
Çünkü ben O'nu dinlerken kendi içimde unuttuğum hislerimi yeniden duymayı öğrendim..ben O şarkıları O yazdı diye O söyledi diye sevdim...
ben Fd' yi dinlerken sadece O'na ait olan her şeyi dinledim..
Başka hiç bir şey...

Siz söyleyin; benim yerim neresi?..

Tüm FD hayranlarına mutluluklar...
KENDERUNTANBUL

Mesaj gönderen KENDERUNTANBUL »

grup tınıyla basladı ferıdun maceram ve hala.... aynı duyguları farklı ınsanlarla paylasmak ve anladım ki yasamaya deger bi sey varsa işte budur bır yerlerde aynı hayatlar var ne dıyım hayat acı son soz duslerıme kal
Bucuu
Üye
Üye
İsim: burcu

Mesaj gönderen Bucuu »

bülent ortaçgil için söylenmiş şarkılar adlı albümde SEVGİ isimli şarkıyı söleyen adam olarak tanıdım feridun düzagaccı, beni ilk etkileyen sesi oldu,daha sonra kasetlerini almaya başladım hepsini tamamladım ve artık ses ve söz bütünlüğü dikkatimi çekmeye başladıı...etkileyici sözler ve ses... işte bu fd tanımı bana göree...
herkese sevgiler......
bigmerLin

Mesaj gönderen bigmerLin »

son-nefesim yazdı:haklısınız başka bir tavır olabilir ama bir şey anlatmak istiyorum...
2003 yaz..
daha doğrusu yazın sonları tatil için Antalya'ya gittiğimden TV izlemeye pek vaktim olmamıştı.nedendir bilmem o aralar da kafama 'Dipteyim,Sondayım,Depresyondayım' şarkısı çok takılmıştı..söyleyenin adını bile hatırlamıyordum dilimin ucunda ama aklıma bir türlü gelmiyordu ve ben bu şarkıyı her gün mırıldanıyordum..klibi bile hayal meyal aklımdaydı..daha yaş 15 o zamanlar...bir de derslerine düşkün bir kız...zaten diğer aktivitelerle ilgim pek yoktu diyebilirim...ama sonra televizyonda birinciliklere kadar yükselmiş bir 'FD:)' şarkısı gördüm..şarkıyı dinlemeden önce kendime 'kim acaba bu?' diye sordum bir kaç defa...nihayetinde şarkı başladı ve ben neredeyse şarkıyı hiç nefes almadan şaşkın bir şekilde dinledim ve şoktaydım..sanki uzun zamandır aradığımı bulmuş gibiydim...klip bittikten sonra 'işte bu' dedim...sevinçten ne yapacağımı şaşırdım.O uzum zamandır beklediğim kişiydi...ve ben onu öncelerde de tanıyordum..sonra eski kliplerini de izleme şansım oldu...ve ben O'nu izledikçe usumdaki yerini aldı zamanla tanıdığımı yeniden buldum...
sanırım bu durum yaşımın küçük olmasından kaynaklanıyordu ama ben O'nu 'Orjinal-Altyazılı' albümüyle tanıyan bir çok hayranından (yani sizin bahsettiklerinizden) daha iyi anlayabiliyorum...
Çünkü ben O'nu dinlerken kendi içimde unuttuğum hislerimi yeniden duymayı öğrendim..ben O şarkıları O yazdı diye O söyledi diye sevdim...
ben Fd' yi dinlerken sadece O'na ait olan her şeyi dinledim..
Başka hiç bir şey...

Siz söyleyin; benim yerim neresi?..

Tüm FD hayranlarına mutluluklar...
Ben kendi adıma konuşayım... ewt önceki albümlerden itibaren dinleyenler ve orjinal alt yazılıdan sonra dinleyenler diye ikiye ayrılıyor. Fakat orjinal alt yazılıdan sonra dinlemeye başlayanların içinde farklı insanlarda var.. Gerçekten yürekten dinleyen, hissederek dinleyen insanlar da var.. Bizim lafımız diğer kişilere... Alev alevcilere yani... =)
sade
Üye
Üye

Mesaj gönderen sade »

lavinya dan beri biliyorum zaten her albümde kendini kanıtladı sonra aşkın e hali geldi sonra dipteyim sondayım sonra fd en son da DEli..aramızda o.bu şarkıları bizim için yapıyo.ben onun müziğinden çok sözlerine müptelayım
...bir gün ölürsem ki ölürüm..