Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Bildiğim tek şey...

Makaleler, Yazılar, Şiirler ve sizin şiirleriniz.
Ayrıca bu panomuzu blog web günlüğü gibi kullanacağız. Lütfen yalnızca kendi yazı, şiir vb yazıları paylaşın.! Başkalarına ait eser ise; lütfen not düşün.
ponnik
Üye
Üye
İsim: Sonay

Bildiğim tek şey...

Mesaj gönderen ponnik »

Hatırlıyorum bir iki yazarıngülle gibi cümlelerini, filozofların kestikleri raconu:''Bildiğim tek şey hiçbir şey bilmediğimdir.'' Yanılıyor hepsi de. İnsan hiçbir şeyi değil, her şeyi bildiği için mutsuz. Ben her şeyi biliyorum. Ve bunlar yürürken dengemi bozacak kadar ağır geliyor. (HAKAN GÜNDAY)

Kinyas ve Kayra'dan bir alıntı
benkisacafd
Dengesiz Üye(Banlı)
Dengesiz Üye(Banlı)

Re: Bildiğim tek şey...

Mesaj gönderen benkisacafd »

çok doğru bir söz aslında...
ponnik
Üye
Üye

Mesaj gönderen ponnik »

Hakan Günday benim hayatımı etkileyen sayılı insanlardan bir tanesidir daha bunun gibi yüzlerce sözü var hayata dair...
seyytan
Kıdemli üye
Kıdemli üye
İsim: Metin Çetin

Mesaj gönderen seyytan »

Bence yanlıs bir yaklasım...Eğer insan herseyi bilse iyiidi...Dünya da insanlar kendi çıkarları için birbirini öldürmezdi...Zengin fakiri ezmezdi... :wink:
benkisacafd
Dengesiz Üye(Banlı)
Dengesiz Üye(Banlı)

Mesaj gönderen benkisacafd »

çok şey biliyorum zannederken dünyada şey'in bir şey olmadığını yeni öğrendim......
ponnik
Üye
Üye

Mesaj gönderen ponnik »

zenginin fakiri ezmesi çok şeyi bilmesiyle alakalı değil zaten. o insanların aç güzlülüğünden ve her zaman daha fazlasını istemesinden kaynaklanıyor, bilgiden değil. ve farkındaysanız (tabiki her şeyi bilemeyiz ama) bir şeyleri öğrendikçe bir şeylerin farkına vardıkça mutsuzlaşıyor insanlar.eskiye bakarsanız ''azıcık aşım kaygısız başım'' mantığıyla yaşıyorlardı ve içlerinde (tabi birtakım sorunlar hariç) mutlulardı hiçbir şeye karışmıyorlardı. ama şimdi insanlar bir şeylerin farkına varınca mutsuzlaşmaya başladılar bence