Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

BİR GÜN ÖLÜRSEM...şiir gibi şarkı

Feridun Düzağaç Hakkında Sorulan Sorular, Bilgiler, Bildiriler, Konser Duyuruları, Biyografi, şarkı sözleri, albümler, incelemeler.. Feridun Düzağaç Biyografi! - Feridun Düzağaç Şarkı Sözleri!
Kilitli
hseven359
Üye
Üye
İsim: ali

BİR GÜN ÖLÜRSEM...şiir gibi şarkı

Mesaj gönderen hseven359 »

şarkı bana leman sam'ın Nazım hikmet Memleket şarkısındaki şiiri hatırlatıyor...

anadoluda bir köy mezarlığına gömün beni
ve de o yanıma gelirse
tepemde bir de çınar olursa
taş maşda istemez hani...

en çok da

uçan kuşlarıma,sahte dostlarıma serbest
ama annem ne olur ağlamasın.....

kısmı çok hoş ve ilk defa annesini anmış albümünde.
kızı,eşi ve babasını andığı şarkıları hatırlıyorum..beyaz,sevgi,yalnızlığım sana emanet.. ama annesini ilk kez..
bliss

Mesaj gönderen bliss »

evet gerçekten de büyü gibi bir şarkı.benim de dikkatimi çekti annesini anması :roll:
hseven359
Üye
Üye
İsim: ali

Mesaj gönderen hseven359 »

annesini anmasının yanısıra sanki bi şarkı değil de önemli bir şairin şiir kitabında bulunan önemli bir şiiri gibi..tek kelimeyle kusursuz....
haşmet babaoğlu fd'nin cumartesi şarkısın çok sevmişti eminim bu şarkıyı da çok sevecektir..
Kullanıcı avatarı
haldunbar
Takımdan
Takımdan
İsim: Haldun

Mesaj gönderen haldunbar »

Haşmet Babaoğlu sever mi bilemem ama ben albümde söz anlamında çok doyurucu buldum. Hani böyle ufak kartonlarda şiirler olur yanında şairin bir resmi ya da karanlık bir manzara resmi. Evde odanın duvarlarına asılır, sabah kalkınca göze çarpar bir okunur, akşam okunur, sonra insanın uykusunu kaçırır, sabaha kadar düşündürür deli gibi... İşte öyle birşey olmuş, bir kartonda kitapçıda satılan bir örneğini bulamazsam ben yaparım bir çalışma... Ben ve kendim için...
melissa
Üye
Üye

Mesaj gönderen melissa »

burdan devam arkadaşlar
about1925.html
Kilitli