Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Deprem

Sizin Kürsünüz. Genel de Konu dışı başlıklar...
Kullanıcı avatarı
pyrazine
Takımdan
Takımdan
İsim: Ahmet

Deprem

Mesaj gönderen pyrazine »

Marmarada büyük bir deprem olacak ve kimsenin umursadığı yok.Dün akşamki 4.2 büyüklüğündeki deprem de bunun bir işareti. Avrupa Birliğine giremediik diye üzülüyoruz. Asıl çöküş bu depremden sonra olacak.Sonra bu ülke nasıl toparlanacak?! Kimsenin umursadığı da yok. Göz göre göre...
Kullanıcı avatarı
sinan
Admin
Admin
İsim: Sinan

Re: Deprem

Mesaj gönderen sinan »

depremden çok bilinçsizlik vuracak ya da..
~
ansızın gelecek gibisin..
Kullanıcı avatarı
fotosentez
Takımdan
Takımdan
İsim: yaprak

Mesaj gönderen fotosentez »

bu kadar sakat binayı yaptıktan,kaçak katlar çıktıktan,betonlara köpük,tahta gibi maddeler kattıktan sonra ay deprem olacakmış umursayalım desek ne olacak?nereye kaçabiliriz ki?her evi yıkıp baştan mı dikeceğiz?..olan olmuş çoktan
lavinyaseker
Üye
Üye
İsim: Pelin

Mesaj gönderen lavinyaseker »

bu sadece benim fikrimdir herkesinki ayrı ama deprem anında istediğiniz kadar bilinçli olun emin olun o an hiçbişi gelmiyo aklınıza o anda deprem çantası , düdük sadece canınız önemlidir ama bi yerde de çok hak verdim evet doğru büyük bi deprem olacak ve bunu bile bile insanlarımız olan binalarına bi kat daha eklemeler yada ne bilim inşaat malzemelerinden çalanlar bu konuda sizi destekliyorum
Kullanıcı avatarı
sinan
Admin
Admin
İsim: Sinan

Mesaj gönderen sinan »

bilinçsizliğimiz deprem anı için değil :roll: son yüzyılda ne yazık ki bu sağlıksız binalar yapıldı. eski yapılar "yıkılmaz" mıydı elbette ki hayır. ama; yüksek ama sağlıksız yapılan binaların yarattığı bi sonuç bu. bilinçsiz olan binaları yapanlar, biz dediğim topluca biz yani..
~
ansızın gelecek gibisin..
Kullanıcı avatarı
Bozcaada
Görevli
Görevli
İsim: Emrah

Mesaj gönderen Bozcaada »

Bu ülke her şeyi unuttu.

Marmara depremini kaç kişi hatırlıyor?

Bunu da unutur korkmayın...

Hep aynı tas aynı hamam...
scalon
Görevli
Görevli
İsim: güLşah

Mesaj gönderen scalon »

evet unutmaması gerekenler unuttu.. ama ben hala hatırlıyorum :cry:
Kullanıcı avatarı
Bozcaada
Görevli
Görevli
İsim: Emrah

Mesaj gönderen Bozcaada »

Ben bir arkadaşımdan dinlemiştim. Askeri lojmanlarda oturuyordu,Gölcükte.
O annesini ve kardeşini yitirdi,babası görevdeymiş yanlarında değilmiş.
Annesi kardeşi ve arkadaşım aynı odada yatıyorlarmış...
Enkaz altından yalnız çıkmış. Bir ışık vardı ona doğru çıktım diyor...

Ama çıkınca dünya başına yıkılmış asıl...

Unutmamak unutturmamak lazım :idea:
Kullanıcı avatarı
Adventureman
Admin
Admin
İsim: Ersin
İletişim:

Deprem

Mesaj gönderen Adventureman »

Belirtmek İstediğim Birşey Var Arkaşlar Tamam Biz Deprem Ülkesiyiz, Eksiksiz Her Türlü Önlemlerimizi Almalıyız Fakat Medyada Boy Gösteren Her Deprem Bilimciyim Diyen Kişilerin Şu Zaman Deprem Olacak Diye Kehanetlerde Bulunmaları Ve İnsanlarımızın Bunlara İnanarak Korku İçinde Yaşamasını Anlayabilmiş Değilim. Eğer Deprem Önceden Tahmin Edilebilecek Olsaydı Japonlar Bu Konuda Teknoloji Olarak Bilim Olarak Çok İleri Seviyedeler Neden Onlar Tahmin Edemiyorda Şiddetli Depremlerde Can Kaybına Mal Kaybına ve Ekonomiye Olan Zararlarına İzin Veriyorlar ! Ayrıca Biryerde Okuduğum Kadarıyla Ülkede Bu Tarz Yayınların Yapılması Yasakmış ...
En kederli yıldız kayarken dilek tutmuşum...
Kullanıcı avatarı
Bugfixed
Site Admin
Site Admin
İsim: Murat
İletişim:

Mesaj gönderen Bugfixed »

Erken uyarı sistemi üzerinde çalışıyorlarmış :?
Beklediklerim kalır uçan uçurumlarda..
.Terazinin Hüznü.
cmrtsi
Üye
Üye
İsim: Aslı

Mesaj gönderen cmrtsi »

depremmm.. kötü günler yaşadı Türkiye bu konuda ve yaşıyor... (kimilerinin bundan hala haberi yok yada kulaklarını tıkıyorlar) depremi en acı şekilde yaşamış olan sakarya'da okuyan biri olarak, bu konuda acil bilinçlrndirme faaliyetine girilmeli bence... her 3 binadan sonra bi boşluk? o boşlukta ne vardı? eskiden bir ev vardı, ama şimdi sadece o evden kalan yerdeki bi kaç kırık fayans, tuğla parçacıkları, yamuk demirler... yaşadıklarımızdan ders almadıkça bu tür şeyleri yaşamaya mahkumuz sanırımm...
SONBAHAR
Üye
Üye
İsim: BAHAR

Mesaj gönderen SONBAHAR »

alıntı:(bozcaada)Ben bir arkadaşımdan dinlemiştim. Askeri lojmanlarda oturuyordu,Gölcükte.
O annesini ve kardeşini yitirdi,babası görevdeymiş yanlarında değilmiş.
Annesi kardeşi ve arkadaşım aynı odada yatıyorlarmış...
Enkaz altından yalnız çıkmış. Bir ışık vardı ona doğru çıktım diyor...

Ama çıkınca dünya başına yıkılmış asıl...

Unutmamak unutturmamak lazım

:( :oops: :cry:
dinledimdeanladim
Banlanmış Üye
Banlanmış Üye

Mesaj gönderen dinledimdeanladim »

yazıkki bizim vatandaş olarak elimizden yeterli şeyler gelemiyor...elimizden geldiğince bilinçlenmeliyiz elbet ama bu olası bi büyük depremde kimi kurtaracak ki!!!!!!evler yine tepemize yıkılacak insanlar hayatlarını toplu halde kaybedecek,hafızalarımızda onarımı mümkün olmayan yaralar açılacak....ve bizim yapabilceğimiz hiç bir şey yok gerçekten istediğimiz kadar bilinçlensekte marmarayı yeniden inşa etmeye bizlerin gücü yetmicene göre yapcak hiç bişi yok...........................
bozcaadali
Üye
Üye
İsim: Özlem

Mesaj gönderen bozcaadali »

Ne kadar çok severiz biz Türkler kulaktan dolma bilgileri bir başka insana aktarmayı.Aslında ne kadar zarar verdidiğimizin farkında değiliz.Çeken bilir derler ya bana her gürültü her uğultu depremi hatırlatıyor yaşanmadan bilinmez.Her gece uyumadan önce ayak altında eşya varsa çekerim kenara , unutmamak lazım ne kadar uzaksa da olsa bir nefes kadar yakın aslında deprem gibi gerçekler.
kskattack
Üye
Üye

Mesaj gönderen kskattack »

deprem öldürmez süründürür....