Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

düzağaç ve ortaçgil

Feridun Düzağaç Hakkında Sorulan Sorular, Bilgiler, Bildiriler, Konser Duyuruları, Biyografi, şarkı sözleri, albümler, incelemeler.. Feridun Düzağaç Biyografi! - Feridun Düzağaç Şarkı Sözleri!
buralarsoguk

Mesaj gönderen buralarsoguk »

bu konsere giden varsa lutfen anlatsin nasildi bulent bay fd nin hangi sarkilarini soyledi ?
scalon
Görevli
Görevli
İsim: güLşah

Mesaj gönderen scalon »

arkadaşlar ben yeni melek'teydim... sanılanın aksine, ne sevgili feridun düzağaç bülent ortaçgil'in ne de sevgili bülent ortaçgil feridun düzağaç'ın şarkılarını seslendirmediler.. ben de aynı sahneyi paylaşacaklarını duyduğumda birlikte sahneye çıkacaklarını zannetmiştim ama önce bülent ortaçgil sahne aldı ve çok harika bir müzik ziyafeti çekti bizlere, ardından da sevgili feridun düzağaç'ı dinledik... bence çok güzel bir konserdi ama maalesef bana yetmedi :roll: keşke ikisi de daha uzun süre sahnede kalabilselerdi :wink:

konserin, beni rahatsız eden tek olayı salonda bitmek tükenmek bilmeyen insan uğultularıydı (madem sohbet edeceklerdi neden konsere geldiler bir türlü anlayamadım!!) sevgili bülent ortaçgil hiç bir tepki vermezken uğultulara, sevgili feridun düzağaç "sohbet etmek isteyen arkadaşlar yukarıda, lobide benden birer nescafe içebilirler" diyerek tepkisini dile getirdi...

aa, birde sevgili feridun düzağaç dipteyim sondayım'ı söylüyorken,önümde duran iki kişi (sanıyorum alkolün de etkisiyle) oryantal benzeri bir dans icra etmeye başladılar.. bu da garip bir görüntü oluşturdu tabi :wink:
buralarsoguk

Mesaj gönderen buralarsoguk »

vallahi ben olsaydim bir tane kafalarina indirirdim :lol:
scalon
Görevli
Görevli
İsim: güLşah

Re: düzağaç ve ortaçgil

Mesaj gönderen scalon »

bu konuya en son mesaj yıllar önce yazılmış biliyorum :) ama yeni başlık açmak istemedim. web'de dolaşırken şarkılar bir oyundur albümü ile ilgili, feridun düzağaç'la yapılmış kısa bir söyleşi buldum.. paylaşmak istedim. beğenirsiniz umarım...

- Şarkınızı nasıl seçtiniz?
Ada Müzik'ten arayıp, projeyi anlattıklarında "Yağmur"u söylemek isterdim. Ama seçildiğini duyunca, başka bir şarkı aradım. Çok zor oldu şarkı seçebilmem. Önce "Bozburun"u düşünmüştüm, ama Ortaçgil'in yaşadığı yeri anlattığı için özel kalmasını isteyebileceğini düşündüm ve "Sevgi"de karar kıldım.

- Bülent Ortaçgil'le nasıl tanıştınız?
Proje öncesinde selamlaşmıştık sadece. Proje süresince karşılaştık konuştuk. Bugüne kadar keşke tanışsam dediğim insanların çoğu beni hüsranla tanıştırdıkları için biraz düşkırıklığı yaşamıştım. Ancak, onunla tanıştığımda, yanılmadığımı anladım. Beklediğim gibi özel bir insan. Kendisinden "Benimle Oynar mısın?"ı ikinci solo çalışmama istemiştim ama o, "Kendi çalışmalarını yazan birisin. Devam et" demişti. Bunu ben düşünmeliydim diye düşünüp utanmıştım. Başka bir şarkı söyleme çabama utanmıştım. Talihsiz bir talep olmuştu.

- Bülent Ortaçgil'le aranızda paralellik kuruyor musunuz?
Adım zaman zaman Bülent Ortaçgiller, M.F.Ö'ler, Kızıloklar'la anılır halde... Bu hem güzel hem de ürkütücü bir durum. Ortak noktalarımız, şiirsel anlatım diyebilirim en başta. Kulağı, kulağa en zor uzanacak elle gösterme tarzı bende de var. Ortak nokta olarak popülariteden, onun size yükleyeceği olumsuzluklardan kaçınmak diye bir tavır söyleyebilirim. Ancak, Bülent Ortaçgil, söylem olarak ışıklıdır ben değilim. Karanlığı severim... Başka pencerelerden bakıyor gibiyiz. Ben her zaman sonu kötü filmlerden etkilenmişimdir, ayrılık varsa sonunda okuduğum kitap bana zevk vermiştir.

- Yorumların arasında en çok hangisi size yakın geliyor?
Şebnem Ferah'ı, Mavi Sakal'ı söyleyebilirim. Olayı kendi tarzında yorumlamak diye algılayanlar, bir de onun gibi yapalım diyenler var. Açıkçası ben birçoğunu beğendim. Normal koşullarda biraraya gelmeyen insanları aynı kartonette birleştirmesi son derece önemli bir durum.

- Çalışma sırasında bir endişe duydunuz mu?
Müzikal anlamda çok yakınız diye bir endişe duymadım. Ancak, Bülent Ortaçgil'in beğenmeme ihtimali karşısında ürktüm ama onun beğenilerini bu şekilde yansıtmayacağından da eminim aslında. Bir iki şarkıda sözler değişik söylenmiş, beni bu rahatsız etti. Mirkelam ve Teoman'ınkisinde böyle değişiklikler var. Bu konuda biraz daha özen olsaydı da bu hatalar olmasaydı diyorum. Buna rağmen, son zamanlarda beni bu kadar ilgilendiren başka albüm olmadı.
floydian
Üye
Üye

Re: düzağaç ve ortaçgil

Mesaj gönderen floydian »

- Bülent Ortaçgil'le aranızda paralellik kuruyor musunuz?
Adım zaman zaman Bülent Ortaçgiller, M.F.Ö'ler, Kızıloklar'la anılır halde... Bu hem güzel hem de ürkütücü bir durum. Ortak noktalarımız, şiirsel anlatım diyebilirim en başta. Kulağı, kulağa en zor uzanacak elle gösterme tarzı bende de var. Ortak nokta olarak popülariteden, onun size yükleyeceği olumsuzluklardan kaçınmak diye bir tavır söyleyebilirim. Ancak, Bülent Ortaçgil, söylem olarak ışıklıdır ben değilim. Karanlığı severim... Başka pencerelerden bakıyor gibiyiz. Ben her zaman sonu kötü filmlerden etkilenmişimdir, ayrılık varsa sonunda okuduğum kitap bana zevk vermiştir.
Feridun abiyi bu ustalarla arasında olan benzerliklerden dolayı seviyoruz zaten. Ama ne tamamen onlar gibi ne de onlara zıt. Ustaların yolunda kendi adını buldu diyebilirim.

sen istedin olmaz dedim
en sonunda bende sevdim şimdi beni kurtar gönül
bir de hatırlatma. gönül, ortaçgil değil kızılok eseridir. saygıyla anıyoruz. :(