Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

FD 3EYLÜL KONSERİ

Feridun Düzağaç Hakkında Sorulan Sorular, Bilgiler, Bildiriler, Konser Duyuruları, Biyografi, şarkı sözleri, albümler, incelemeler.. Feridun Düzağaç Biyografi! - Feridun Düzağaç Şarkı Sözleri!
hakanabiniz
Yeni Üye
Yeni Üye

FD 3EYLÜL KONSERİ

Mesaj gönderen hakanabiniz »

HEPİNİZE MERHABA.AKŞAMA AİLECE GELİYORUZ.ERTELEME YOK :)
Kullanıcı avatarı
odysseia
Takımdan
Takımdan
İsim: elif

Mesaj gönderen odysseia »

eeee.niye kral tv göstermedi??? bütün gece bekledim.bütün konserleri göstermişti oysaki...
BINDIM
Üye
Üye
İsim: Mustafa

Mesaj gönderen BINDIM »

Ben de bekledim ama yayınlamadılar.Zaten pek ümitlenmemiştim.eeee ne de olsa Kral TV. :wink:
lavinia6070
Üye
Üye

Mesaj gönderen lavinia6070 »

cok guseldi konnser,,
knser sonrasında ıkı dakkada olsa konustum fdle
cok guseldı ne dııım kı baska :D :D :D :D :D
lavinia6070
Üye
Üye

he unuttum 12 sarkı soyledı konserde
aglarsan duserım,dusler sokagı,fd,deli,ucak,buralardan gitme,lavinia,aşkın e hali,boş ders sarkısıı,dipteyim sondayım dprsyndym,alev alev
bozcaadali
Üye
Üye
İsim: Özlem

Mesaj gönderen bozcaadali »

Harika bir konserdi gerçekten :wink:
salkimsogut

Mesaj gönderen salkimsogut »

evet;ben de konser de idim...ne var ki buraya konser izlenimlerimi başka bir açıdan yazmak isityorum ki diğer şeklinden hoşlanmıyorum...bir kez denemiştim huzursuz olmuştum...

efenim önce şunu dile getirmek isterim,bi kere hayatımın hiçbir yerinde rock konserlerini böyle tiyatro izlemeye yada valilik,belediye,parklar ve bahceler müdürlügünün organizasyonuna gitmişim gibi izlememiştim!nedir bu saçmalık anlamıyorum!bu bir rock konseri yahu musiki değil ki!

evet şimdi gelelim fasulyenin faydalarına...
çok uzun zamandır,gerek sitelerde,gerek güncel diyaloglara hatta yaşananlara olan izlenimlerim doğrultusunda gördüm ki feridun düzağaç'ın vayy haline...
nedir bu sevgi gösteri yahu...bi saniye yanlış anlaşılmasın sevmeleri anladım da onu boğmaları anlamıyorum kast ettiğim tam olarak bu dur!

feridun;neden şarkılarını şöyle yapıyorsun neden böyle yapıyorsun...o albüm olmamış bu albüm iyi,onun benzerini yap yok hatta aynısı yap...
senin ne işin vardı o gala da bakim,magazinlere çıkıyosun vayy... asarız keseriz...yakıştıramadık sevmeyiz seni küseriz...tabi bunu öyle bir süslüyorlar ki aba altından sopa göstermelik,direk bilinçaltı psikolojik baskı yani...o konserde mutsuzdun bu konserde çok mutluydun...orda neden öyle davrandın burada neden böyle davrandın...feridun bunu yapmamalı feridun bunu yapmaz...bu ne ya feridunu ailenizin küçük haylaz ama çok sevdiğiniz çocuğumu...nedir bu fanus içerisine alıp hatta bu son tür diye soyu tükendi havası yaratıp,parmaklıklar arkasına alarak seramoni eşliğinde ziyaretler anlamıyorum...

alev alevv sarkısını istemesinler,yok o şarkıyı istemeyin bu şarkıyı isteyin yok onu söylemesin bunu söylesin...adamın repertuarınıda onlar belirleyip sahneye çıkmadan önce eline versin bari...
ya yapılacak bişi yok evet çok hit oldu alev alev ama o parçayı da o yazdı...bu kadar hit olmasa idi kıymeti daha büyük olacaktıda çok isteniyo diyemi şarkıya maymun muamelsi yapılıyor...

konser alanında 50 yasında da 60 yasında da 01-03-06 yasında büyüğü küçüğü,kapalısı açığı vardı,doktoru soförü,öğretmeni öğrencisi memuru vardı!kim oluyoruz ki biz insanların feridun dinleme hakkını elinden alıyoruz anlamıyorum...bu nasıl evrensellik dir yaa nasıl...hangi hakla sen seçmekte özgür olurken bir diğerinin seçme hakkını elinden alabilirisin ki...sen insansın da onlar başka bişi mi...hatta konser alanın da yaslı teyzeler,nerede olduğunu ki belki de feridunun kim olduğunu bile bilmeyen bir kesim bile vardı!kimisi kızını getirmiş kimii aillece gelmiş...çocuğu kucağında uyuyakalan insanlar bile vardı ki biz birbirimizee gülümseyerek ortamı paylaştık çok da mutlu idiler....nedir bu fd fanlarının feridunu her bişey den kıskanır nasıl isterlerse öyle davranması gerektiği gibi bi zorunluluğa itici tavırlarr aklımı kaçırabilirim yani...
ben başka hiçbir sanatçının başka hiçbir şarkıcının hayran kitlesinde bunu görmedim...siz gördünüz mü?siz sanatçıya dayatan ne söylemesi ne söylememesi gerektiğini bile dayatan bir kitle gördünüzmüü biri örnek versin lütfen rica edicem...
yapacak bişi yok bazı şarkılar hit olmuş ve bunları isteyecekler ki o da bu işlerin nasıl döndüğünü sizden bizden daha iyi bilen biri olarak sahneye çıktığında bazen,istemese bile okumak zorunda kalacak..hem neden zorunda olsun ki bir de! o şarkıları da feridun yaptı,o şarkılarıda hissettii yaşadı yazdı sevdi sevdirdi...hiç böyle birbirini istemeyen kıskanç bir kitle daha dünya üzerinde olmadı yahuu görülmemiştir...birlikten güç doğar feridun kitlesi için kesinlikle geçerli değildir!ya konser alanında birbirlerini yediler..bu nedir tanrı aşkınaa nedir?yapılmasın komik dir yazıktır yaaa...bütün bunlara büyük tepkiler niçin anlamıyorum...bütün bu olan derken baksan ceviz kabuğunu doldurmaz saçma sapan şeyler...neden rahat bırakılmıyor bu adam yahu neden...
keremcemin kitlesinde bile bu yok!bülent ortaçgil çıktı şarkılarını söyledi indi...kimse küstüm sana çok kızdım neden eylül akşamını okumadın,neden müslümün söylediği şarkıyı okudun...o şarkı artık ööö tü-kaka oldu diye adama tepki göstermiyor da feriduna bu kadar müdahale ediliyor akıllara zarar...adam zaten çırılçıplak bilmediğimiz hiç bir şeyi kalmadı mazallahh...tabiri kabadır ama ayı yavrusunu severken öldürürmüş misali tam da bu konu için yeridir!sevmekten boğmak buna denir işte...parçalasınlar adamı olsun bitsin kime ne düşerse artık...adamcağız da mütevazi kimseleri kıramıyor kimse üzülsün istemiyo!ama bu kadar mütevazilik de yeterlidir zira gerçek sanılabilir!ki anlamayan önyargılı hödük kesim de sanıyor zaten!tv ye çıktığında,orada burada batırıyorlar oklarını!böyle bir hınç böylesine bi birbirini istememezlik daha yok kesinlikle yok arkadaşlar...her türlü eleştiriyor bi dövmedikleri kalıyor yahu...waayy sen bunu nasıl yaparsın...gideriz biz küstük!ya bi etrafımıza bakalım arkadaşlarr bi bakalım başka yerde var mı bu?konsere gidiyosun şarkıları dinle eğlen vesaire daha sı niçin dir!fd yi anlamak,fd yi anlamak!kimsenin fd yi anladığını filan sanmıyorum!var sa bilee misal bir elin parmakları kadar!hadi ayak parmaklarıda ekleyelim...güya feridun kitlesi çok kültürlü çok yüksek seviyeli filan falan...komik bunlar arkadaşlar...şu söylediklerimin bir tanesini çürütecek arkadaş çıksın bütün yıl boyunca tüm feridun konser biletlerini ben alıcam ona...hattaa on yıll boyunca...
eminim şimdi bunları yazıyorum diye benden de nefret ederler...durup ''düşünen'' aklı başında az çıkar!

söyle düşünün...madem ki kabul ediyorum ailenizin bir ferdiymiş gibi seviyorsunuz...o vakit biraz empati yapalım!direk kuracağım cümle şu dur!
- siz kendi hayatınıza bu kadar müdahale yaptırıyormusunuz...biri sizi çok sevse misal,gece gündüz peşinizi bırakmasa her yaptığınızı sırf sizi sevdiği için irdeleyip dursa...seni anlıyorum anlıyorum deyip deyip bunaltsa ne yaparsınız...
kimse kimseye sadece seviyorum yetisi için bu kadar söz sahibi müdahaleci olamaz...anlayamıyorum herkes feridunun annesi babası kardeşi sevgilisi sanırım...siz;anneniz baba kardes eş yada sevgilinizin ben seni bu denli seviyorum ama sende bu sevginin karşılığını benim bozulmayacağım şeyler yaparak karşılık ver zorunluluğunda rahatmı hissederdiniz...
hayır ayrı bi ironi de şu ki sanırım hiç bir sanatçının hayranları onu boğarak seviyor eleştirisi yazanı da olmamıştır...
dünyaca ünlü çiftin çocuklarının dışkıları bile satışa sunuluyor...allah muhafaza buna benzer bir davranış değil yapmak söylemde bulunsa fd ...............................................amanın düşünmek bile istemiyorum...
ünlüler çıkar konser verir imza verir sagda solda normal hayatında karşılasırsa ilgi görür....ama hiçbiride birbirine düşman olmaz...galatasaray fenerbahçe beşiktaş fanatizmi gibi...ama fark şurada...hepsi aynı kişinin fanatiği....
asıl biz yakıştıramıyoruz fanlara bu garip tavırları...güya yüksek bi kültürüz...
bence artık yeter fd de kitleside bi ruhunu havalandırsın...herkes bi rahat etsin....adam diyor;kitlenin sivil toplum örgütü bile olabilceği ni umut etmiştim....lahana ya bakalım bir de perhize...baksan herkes bi sevgi kelebeği bi büyük yürek miş yazılımları...ama perde arkası hiçde böyle görünmüyor...
bi rahat bırakılsın bi huzur verilsin yahu..hem feriduna hem kendilerine...
dilim yine zehir zembelektir de çoğunu susarım...
salkimsogut

onu üzmeyelim üzmeyelim,ruhunu yormayalım yormayalım gibi yazılımlara inanmıyorum zira sakınılan göze çöp batar misali gördüğüm kadarıyla daha çok zarar veriliyor yazıktır!
ya da n'aparlarsa yapsın lar bu son eleştirimdir!bıcak olsa bir daha tek kelime yazmam...boşa kürek gibi buluyorum ziyadesiyle...yeterince bu yazılanlarla da yıldırımlarıi üzerime çektim sanırım...

sevgili bozcaadali size söyle cvp.verebilirim...3 eylül konserinin üzerinde değil, yıllardır olan gözlemlerim üzerine,uzun zamandır susmakta idim!ne var ki dün yakaladığım bir kaç şey artık bunu yazmaya elzem bıraktı beni!zira kolay kolay sinirlenmiyorum ama çok sinirlenmişim ki bende az önce neler yazmışıım sakin bir halde tekrar okudum!orada sadece dinlemiyorsunuz bağırıyorsunuz mu yazmışım ben?ya ister dinleyin ister ferriduunnn diye bağırın...bunun bir kotası kısıtlaması mı var?feridun konserinde feriiiiidunnn diye bağıran bir kesim de olabilir bu feridunun incilerini dökmez!abi bu kasıntısı halleri anlamıyorum ya...bakarmısınız onu dinleme şekli diye bir bakış açısı bile var yani!hayır iyi ve doğru birşey yakalanmış olsa,bi şekil yapılsa tamam da o da yok!bu arada hasret gibi bir duyguya asla şaşırmam ben...bilakis ilgilenir mutlu olurum zira o gece de bu hissini çok güzel yaşayan gözler gördüm ben ve huzurlu idim,güzel elektrkler yaşandı karşılıklı insanlar arasında!yukarıda sevmeyin bağırıp çağırmayın mı yazmışım?eğer bu algılanıyorsa derhal silerim!ya o kadar yazılanlanlardan bunlarımı çıkarttınız sevgili bozcaadalı sorarım size efenim?üstelik sen ayrımcılık yapmıyor olabilirsin ama yapanlar çok işte!sence ben manyadım iyice de uyduruyomuyum bunları?yahu var işte var ki bi bildiğim yazmışım!!!!
sadece şunu söylesem iyi olacak,lütfen gözlem gücünüzü biraz yorunuz ve tanrı aşkına şu başlıkları diger sitelerdeki başlıkları,insanları yıllardır sergiledikleri tavırları bi ''görmek''isteyiniz....hepimiz gün geldi yanlış davrandık ama bunlar düzeltilebilir ve iyi sonuçlar güzel şeyler yapılır hale getirilebilir değilmi?hem o vakit eminim feridun da daha çok birlikte olacaktır sevenleri ile!kimse size feridunu sevmeyin demiyor ki...ben böyle bişi mi kast etmişim yukarıda?bu mu çıkıyor?
uzak şeyler yazmışsın gibi bir cümleniizi gördüm!sevgili bozacadali uzak olan tek bir şey varsa o da kimsenin feridunu anlamadığıdır!ben daha şarkı sözlerini bile abuk subuk algılayan bir kesim görmüşken varsa kendimde bir uzaklık konuya dahil eyyyyvaallllaahhh nasıl isterseniz öyle olsun der!çeker giderim.....
sevgiler...
En son salkimsogut tarafından Salı, Eylül 5, 2006 15:10 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
bozcaadali
Üye
Üye
İsim: Özlem

Mesaj gönderen bozcaadali »

salkimsogut arkadaşım dediklerinin çoğuna katılmıyorum çok uzak şeyler yazmışsın hayranlarının çoğu onu sadece dinliyor arkasından bağırmıyor,seni o geceki hasret duygusu şaşırtmış olmalı sanırım.İstanbul'dan ve İstanbul dışından senelerdir göremeyen insanlar gelip dinlediler o gece.Bizler bu sene içerisinde kaçıncıya dinleme zevkine nail oluyoruz dinleyemeyenlerin özlemleri gitgide büyüyor bu sevgiyi hor karşılama kötü düşünme.FD'yi de herkes sevebilir ayrımcılık yok hepimiz aynıyız eksiğimiz ya da fazlamız yok bu sözlerini sevmedim bizler ayrımcılık yapmıyoruz o gece keşke karşılaşsaydıkda en azından şu izlenimlerinin yanlış olduğunu düşündürebilecek bir kişi olarak sana anlatabilseydim.Yazdıklarını sonuna kadar okudum ve çok üzüldüm.Umarım bu düşüncelerin Ekim ya da Kasım ayında konseri olursa o konser izlenimlerinde bir nebze olsa da silinir. :(
karmen8585
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen karmen8585 »

salkımsöğüt arkadaşım,yazdıkların çok hoş ve bıokadarda doğru.o geceki konsere ben ankaradan gelipte katıldım sıra fd nin sahnesine geldiğinde sevmek yerine içime sıkıntı ve korku düştü,anaons yapılır yapılmaz insanlar bikaç saate kadar oturdukları yerden fırlayıp sahnenin önünü doldurdular buda yetmez gibi sandalyelerin üstüne çıkmaya başladılar ve ben oturduğum yerde şok geçirdim ne adamın sesini duyabildim nede izleye bildim.tamam bende seviyorum fd yi ama bu saçmalığa dayanamıyorum.ayağa kalkıp yanına gidince ne oluyo yani.boyunuzmu uzuyo.bune biçim sevgi hayranlık.zaten onu anladığını sanan insanlar bunu yapıyo ki buda onların hiç bişeyi anlamadığını gösteriyo,ve size bi anı anlatmak istiyorum.geçen kış ınternete bişey ararken fd mail adresini buldum ve ono mail yazdım,ne onu övdüm ne kendim den bahsettim.sadace ikimizin de tanıdığı bi ortak arkadaşdan ve tel no değiştirdiğı için ona ulaşamayan bı arkadaşdan behsettim.şansıma okumuş bu maili.sıra ankara konserinden sonra bu konu için yanına giitim karmen sen miydın dedi ve teşekürlerini ileti.çunku ben ona gökçeada da birlikte aynı yatakhaneyi paylaştıkları,birlikte silah tutuğu askerlik arkadaşını aramasını söylemiştşm.o gün acaba bende mi resim çektirsem,ben demi bi imza filan istesem diye bişey aklımdan geçmedi ve ben fala konserine gidiyorum.eminim beni görse sevinir bi kez daha teşşekkür ederdi.ama ne gerek var bu başkasıda olsa yapardım,gerçekten.bilmiyorum bunu sizinle paylaşmam doğrumu özel bi durum niteliğini taşıyo.olurde feridun bu yazımı da ras gelirse beni affetsin.sadece anlamadığım şey neden çılıkçılığayız neden bukadar eleştiriyoruz ve gerçekten bu bi sevgimi.hben hiç sanmıyorum.biraz daha kendimizi frenleyelim,eminim adancağız flimden dolayı da eleştirilerinize maruz kalacak. :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
salkimsogut

ay aklimi yitiricem ben bunlari kast etmedim yahu...konser bu tabi ki ilgi gösterilecek bağırılıp çagırılacak...ben KASINTI TAVIRLARIn üzerine gitmek istemistim!ayrıca dinleyenlerimle yalnızca konserde bulusmak gibi yalnızca konser paylaşımları gibi cümleler kuruyorsa bi durup düsünmesi gerekir insanlarin!!!anlatamıyorum yada anlamak istenmiyorum sanırım acep ben çok sinirli idim de yanlış cümleler mi kurdum...yahu gayet açık...aslında anlamak isteyen payına düşeni çok iyi biliyor ve almıştır...
ya anlayana sivrisinek hesabı dır...davul'a zurna'ya nefesim yetmez yorgunum ben...
Bozcaada

Mesaj gönderen Bozcaada »

Feridun Abi bizi bu kadar çok sevdiği için,mütevazi bir insan olduğu için,insanları kıramadığı ve hiç bir insanı birbirinden ayırmadığı için bu olaylar yaşanıyor. Üzüntü verici kesinlikle. çok harika yazmışsın salkımsöğüt seni de kutluyorum.
lavinia6070
Üye
Üye

ya Valla ben bu konserde kımseyı gormedım sadece ben Vardım Ve fd sarkı soYluodu
ınsanların ne dıYe bagırdıkları neyı ıstedıklerı benı ılgılendırmedı
sonunda aştım galıba bıseylerı
belkide o gecede hiç bir şeyi gostermıııcek kadar gusel olan fd nın
aldırma gel yanıma derken elleriyle kendıne cagırmasıydı,,
inş gidebilrim bi daha tadı damagımda kaldı derler ya aynen öle oldu
spectra
Üye
Üye

Mesaj gönderen spectra »

ben de konserdeydim.ilk defa izledim ve en öndeydim,arkadaşlarımız önde olup bağırıp çağırmaya bi anlam verememişler.ben daha yakından izlemek istedim sadece bağırdım ama sadece cumartesi dedim.birde taner abiye pena diye seslendim sonra dedi ama konser sonrasında yanımıza geldiğinde içerde kaldı dedi biraz üzüldüm çünkü ilk konserden bana bi anı kalmasını istedim o da sadece elimdeki bilet oldu neyse sağlık olsun.
birkaç izlenim, konserde gerçekten alakası olmayan sadece bağıran tipler vardı ve duymuşsunuzdur matematik diye bağırıyorlardı.bi an tırstım bile bi kavga ortamı itiş kakış oluyordu.neyse sonra önüme döndüm konserimi izledim zevk aldım gerçekten ve ilk defa izledim büyülendim.konserin sandalyelere oturarak izlenmesi çok garip insanlar oraya eğlenmeye gidiyor sonuçta.birde otururken bir bayan vardı önümde yandaki kızlara bişeyler diyordu kızlarda bayılıyordu artık sıradaki şarkı senin olsun yok şu senin olsun diye eğer o kızlar aramızdaysa geçmiş olsun demek istiyorum :lol:
eylül ekim gibi tüm şarkıları beraber söyleyebileceğimiz bir konser olacak dedi feridun abimiz şimdiden duyuralım :wink:
siteden arkadaşlara birşey sormak istiyorum,site buluşması düzenleyelim mi hazır istanbuldayım artık :?: çünkü konserlere beraber gitmek beraber eğlenmek daha iyi olur düşüncesindeyim
papatya
Üye
Üye
İsim: derya

Mesaj gönderen papatya »

SİTE BULŞMASI ÇOK İİ FİKİR AMA BEN BURSADAYIM.İSTANBULDA OTURMUYORUMKİ :cry: DENİZLİDE Kİ SİTE ÜYELERİYLE BULUŞALIMMI :lol: BENDE DENİZLİDE OKUYORUM :wink: