Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

fd nin şarkı sözlerini tam olarak anlayabiliyor musunuz?

Feridun Düzağaç Hakkında Sorulan Sorular, Bilgiler, Bildiriler, Konser Duyuruları, Biyografi, şarkı sözleri, albümler, incelemeler.. Feridun Düzağaç Biyografi! - Feridun Düzağaç Şarkı Sözleri!
Safkan
Üye
Üye
İsim: Şahika

Mesaj gönderen Safkan »

bence yaşadıklarını yazıo ama sonuçta herkesin hayatından bi parça
delisugar
Üye
Üye

Mesaj gönderen delisugar »

anlıyorum tabii ki anlamasam dinlemezdim :D
esmer
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen esmer »

:roll: :roll: FD Yİ ANLAMAK İÇİN ONU UZUN ZAMAN DİNLEMEK GEREKİYOR.BEN ONU 10 YILDIR DİNLİYORUM ve ARTIK NE DEMEK İSTEDİĞİNİ ANLIYORUM.HAYATA,İNSANLIĞA ve AŞK A DAİR ÇOK GÜZEL MESAJLAR VERİYOR.TABİ ANLAYANA.....

FD Yİ ANLAMAK İÇİN ONU DERİNDEN YAŞAMAK GEREKİR...
:wink: :wink:
mazonami
Üye
Üye

Mesaj gönderen mazonami »

VALLA BEN İLK DİNLEDİĞİMDE HEP ANLAYAMADIM AMA UZUN ZAMANDIR ŞARKILARINI DİNLEMENİN VERDİĞİ O ANLAMA KABİLİYETİYLE VE DE HAYATININ BENİMKİNE BENZEMESİNİ DE GÖZ ÖNÜNE ALIRSAK BENDEN DAHA İYİ ANLAYAN YOKTUR HERALDE ONU DİYE DÜŞÜNÜYORUM.
crnnn
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen crnnn »

dinledikçe daha çok anlıorum... aynı özdemir asaf ın şiirlerini anlamak için defalarca okumam gibi...
karanfil
Üye
Üye
İsim: Tuğbanur

Mesaj gönderen karanfil »

Beni de şarkılarında her defasında bam başka anlamlar bulmak etkiliyor aslında. Her defasında başka bir cümlenin anlamı göz kırpıyor sanki.
laviniaGzm
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen laviniaGzm »

bide şu var tabi:bu gece bu kent benden tenha çekemem
aslında çok açık burda anlatmak istediği ama acaip hoşuma gidio bu söz sadece bunu sölemek istedim
bide son klibinde 'beden gitmeye teşne ' diomuş bunu çokk sonra anladım :D :D
dinledimdeanladim
Banlanmış Üye
Banlanmış Üye

Mesaj gönderen dinledimdeanladim »

"iyi bir okuyucu yazarın anlatmak istediğinden başka anlamlar da yükleyip zenginleştirir yazıyı"gibi bi söz geldi aklıma yorumları okuyunca..galiba monteigne in sözüydü...bu söz dinleyici içinde geçerli sanırım.baksanıza her yorum ayrı bi cevher. :D
fdmburcu
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen fdmburcu »

Bence aslm dijital olmuş derken avrupalılaşmayı yada ona yakın olan modernleşmeyi ifade ediyor fd zaten bir çok şarkısında bu konuya değiniyor bu tarz veya benzer tarzda eleştirilerde bulunuyor FD şarkısını bir daha incelemenizi öneririm ben çoğunu anlıyorum şarkılarının ama farkedemediğim şeyler de oluyor siz de benim gibi her gün dinlerseniz bunun doğal olduğunu göreeksiniz
sila
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen sila »

ya arkadaşlar bn 'beden gitmeye teşne'kısmını hala anlayamadm.bi açıklayan olursa sewinirm
scalon
Görevli
Görevli
İsim: güLşah

Mesaj gönderen scalon »

teşne kelimesi "susamış" ya da mecaz anlamda "çok istekli" anlamına gelmektedir..

beden gitmeye teşne,
hayat kal der gibi...

bilmem anlatabildim mi? ;)
sila
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen sila »

hmm saol çok yardımcı oldn :)
golge88
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen golge88 »

fd nin herbir şarkısını 10 15 kere dinlemeli ki ne demek istediğini anlayabilelim mesela ben dünden beri buralar soğuk parçasını dinliom bi süre sonra kendi ruh halinle birleşiyo bu parçalar bilmem siz de oluyo mu beni okursanız sevirim teşekkürler...
Kullanıcı avatarı
fotosentez
Takımdan
Takımdan
İsim: yaprak

Mesaj gönderen fotosentez »

haklısın golge88 her ruh haline göre anlam çıkarabiliyorsun fd nin şarkılarından.o çok farklı :wink:
cezerye
Yeni Üye
Yeni Üye

Re: fd nin şarkı sözlerini tam olarak anlayabililiyor musunu

Mesaj gönderen cezerye »

Ben onun şarkılarının bu anlaşılamazlığını seviyorum.. Daha doğrusu anlaşılamazlığını dğeil her şarkısını kendimce anlıyorum da bu sözlerdeki çift anlamlar, kendimize ögre yorumlamamı.. Bu O'nun ne kadar usta olduğunu gösteriyor..

Dile ve edebiyata bu kadar hakim birini dinlemekten ve onun sözlerini anlamaktan çok mutlu oluyorum.. Ayrıca bazen bi şarkısının sözlerini kendimce yorumlayıp daha sonra onu asıl ne manada kullandığını öğrendiğimde ve o zaman şarkının bendeki anlamının değişmesi bambaşka bi duygu..? Ona olan saygın bir kat daha artıyor.

emekli kerem şarkısına gelince bi çok mana çıkarmak mümkün bu şarkıdan; ben dinlediğimde şarkıyı söyleyenin hala aşkları eskisi gibi yaşadığını, eskiye nazaran beklentiler içinde olduğunu ama sevilenin (Aslı'nın yani) günümüzdeki gibi kısa ve gündelik ilişkiler peşinde koştuğunu ya da internet ortamı gibi arkadaşlık sitelerinden tanışan çiftler falan o tarz bi dijitallikten bahseiyor olabilir..

Öte yandan içinde bi ikilem oluştuğunu, bi yarısının eski aşklara olan özlemini çektiğini ama bi yandan da teknolojinin getirisiyle sanal ortamdan kurulan arkadaşlıklara ya da gündelik ilişkilere kurban olmaduğunun farkındalığıyla aslının (benliğinin) dijital olduğunu söylemeye çalışıyo olabilir.