Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

fd nin şarkı sözlerini tam olarak anlayabiliyor musunuz?

Feridun Düzağaç Hakkında Sorulan Sorular, Bilgiler, Bildiriler, Konser Duyuruları, Biyografi, şarkı sözleri, albümler, incelemeler.. Feridun Düzağaç Biyografi! - Feridun Düzağaç Şarkı Sözleri!
hseven359
Üye
Üye
İsim: ali

fd nin şarkı sözlerini tam olarak anlayabiliyor musunuz?

Mesaj gönderen hseven359 »

ben açıkçası bazı sözlerini tam olarak anlayamıyorum..mesela ben emekli keremim aslım dijital olmuşda da ne demek istediğini tam olarak anlayamadığım gibi?? başka şarkılarda var.. çok sonra anlıyorum fd nin ne demek istediğini..siz de de oluyormu böyle bi durum yoksa ben de mi sorun war?? :lol:
En son hseven359 tarafından Cumartesi, Eylül 9, 2006 19:24 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Rosey
Üye
Üye
İsim: ...

Mesaj gönderen Rosey »

ohoo tabiki oluyor =)

sonradan anlayınca da hayran kalıyorum bu nasıl bir sanattır diye, evet gercekten de bu kadar guzel cumeler kurabilmek, duygularini boyle cumleler icinde kullanmak bir sanat, bazen biz anlayamasak da...

ben emekli keremim aslım digital olmus... evet ben de cozemedim ama sanırım su demek, sadece benim tahminim; ben gunumuzun keremiyim, yani 21. yuzyilin keremi :)
Bozcaada

Mesaj gönderen Bozcaada »

Yok bence eski olan kerem. Çünkü emekli olmuş.
Aslı da günümüz kızlrından,dijital olmuş çünkü :wink: :P
bozcaadali
Üye
Üye
İsim: Özlem

Mesaj gönderen bozcaadali »

Emekli Kerem'i ilk dinlediğimde ne gülmüştüm ya :P Kerem sevmekten bıkıp emekliye ayrılıyor,Aslı'da dijitale bağlamış artık hep aynı şeyleri tekarlıyor diye düşünmüştüm. :wink:
yaskaman

Mesaj gönderen yaskaman »

arkadaşlar bence emekli kerem'de anlatılmak istenen şu:
bilirsiniz eski tarihlerde aşk'lar günümüze göre çok daha gerçek ve hakkıyla yaşanırdı..

aslım dijital olmuş derken bu yeni dijital çağın getirisi olan alışkanlara sahip, aşkı hakkıyla yaşayamayan, bazı duygulardan yoksun insan demek istiyor..
ben emekli kerem'im derken ise bu yozlaşma sebebiyle artık kendisi gibi insanların azaldığını hatta kalmadığını, bu yüzden de emekli olduğunu, yani vazgeçtiğini belirtiyor..
tabii bunlar benim çıkarttığım anlamlar.. kanun değil, ukalalık değil :D
hseven359
Üye
Üye
İsim: ali

Mesaj gönderen hseven359 »

yaskaman güzel düşünmüş...

ama ben yazarken sadece emekli kerem i kastedmemiştim..sizinde kafanıza takılanlar warsa yazın tartışalım daha iyi olur bence...sadece emekli keremin üstünde durmayın
bulgur
Üye
Üye
İsim: mesut

Mesaj gönderen bulgur »

Ben "yüregim geniş yollarım dar " diye bagırırken anlamaıyodumm ama daha sonra cokk şey oldugunuu anladımm sanırımm veyaa öle sanıyorumm çünkü öle hissediyorumm..

bir iki kuştan lekenin tüm geceyi süsledigi vadi.....kuştan leke ne demek anlayamadımm :cry:
yaskaman

Mesaj gönderen yaskaman »

"kuştan leke" sözü hakikaten çok hoş bi söz ama anlayamadım ben de..
belki tam bir anlam yükleyemiyor olmamızdır bu kadar sevmemizin sebebi.. :wink:
bulgur
Üye
Üye
İsim: mesut

Mesaj gönderen bulgur »

:wink: :roll: :oops: :cry:
heavenandhell
Üye
Üye
İsim: cansu

Mesaj gönderen heavenandhell »

benim de bir sorum olacak emekli kerem parçasında yaralar ince ince yaralar ve arzular hiç durmadan arzular sözleri var ya ikinci kelimeler fiil olarak mı yoksa birinci kelimelrin tekrarı mı :?: :?:
yani arzular arzuluyor ve yaralar yaralıyor mu???
şimdiden vereceginiz cevaplar için teşekkür ederim 8)
defne
Üye
Üye
İsim: defne

Mesaj gönderen defne »

emekli kerem'den ne anlamlar çıkıyomuş yaa,, :o
arzular... kısmında yani ikinciler bence fiil olarak kullanılmış.. benim yorumum bu sadece... :wink:
defne
Üye
Üye

Mesaj gönderen defne »

benim düşündüren de: cumartesi deki:
"sen de beni benim kadar özledin mi?"
ben iki anlam çıkarıyorum, 1.si sarkıyı söyleyenin kendinden kopmuş kendini araması, özlemesi... 2.si söylediği kişinin de, kendisinin onu özlediği kadar özleyip özlemediğini sorması.. :idea:
genelde yorumlarını aldıklarım 2. yi çıkarıyo?bence 1. daha ilginç ve anlamlı geliyo... siz ne dersiniz? :?:
Beekiir
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen Beekiir »

defne arkadaşıma katılıyorum, çok güzel açıklamış
defne
Üye
Üye

Mesaj gönderen defne »

sayın beekiir oncelikle hoş geldin aramıza fd için her şey:)
hangisine katılıyon? 1 mi 2 mi??? :?:
Beekiir
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen Beekiir »

vallaa bence 1. daha mantıklı