Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

fd nin şarkı sözlerini tam olarak anlayabiliyor musunuz?

Feridun Düzağaç Hakkında Sorulan Sorular, Bilgiler, Bildiriler, Konser Duyuruları, Biyografi, şarkı sözleri, albümler, incelemeler.. Feridun Düzağaç Biyografi! - Feridun Düzağaç Şarkı Sözleri!
fdcolic
Yeni Üye
Yeni Üye

Re: fd nin şarkı sözlerini tam olarak anlayabiliyor musunuz?

Mesaj gönderen fdcolic »

feridun düzağaç cok baska bi insan onu anlamak cidden cok önemli cünkü bos değil yazdığı bestelerin 1 kelimesi bile anlam tasıyo...
melin
Yeni Üye
Yeni Üye

Re: fd nin şarkı sözlerini tam olarak anlayabililiyor musunu

Mesaj gönderen melin »

anlamak için derin düşünmek ve kelimerin sözlük anlamını düşünmeden geniş düşünmek lazım zaten f d yi bu yüzden seviyorum bakış açınızı değiştirirseniz anlarsınız.
hseven359
Üye
Üye
İsim: ali

Mesaj gönderen hseven359 »

zaman isteyen bi durum bu onu anladım ben...bazı şarkılar için bu zaman çok uzun da olabililiyor..en azından benim için öyle...
kemanci
Üye
Üye
İsim: yelda

Mesaj gönderen kemanci »

düşlerımın ardına gizlenen beyazları aramışım durmuşum yorulmuşum dakı beyazlar gerçekler mı anlamına gelıyor sizce?
nwtzk
Üye
Üye

Mesaj gönderen nwtzk »

oncelıkle onu ve sarkılarını anlamak ıcın hayata bakısınızın ona yakın olması lazım ve daha once arkadasların yazdıgı gıbı 15 20 kere dınlemek gerekebılır ama ınanın ben bugune kadarbelkıde her sarkısını 1000 kere dınlemısımdır ve her seferınde ayrı anlamlar cıkarmısımdır.en cok merak ettıgımde acaba benım bu cıkardıgım anlamlardan hangısını hıssederek kastederek yazmıstır fd dıye merak etmısımdır.belkıde hıcbırı .onun ıcın sarkı sozlerını anlayabıldıgımı sanıyorum ama kım bılır belkıde hala anlayamamısımdır. :wink: :)
ponnik
Üye
Üye
İsim: Sonay

Mesaj gönderen ponnik »

bütün yazdıklarına katılıyorum nwtzk bende bugüne kadar bir sürü anlam çıkarmışımdır ve hala çıkarmaya devam ediyorum
lost
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen lost »

ben bunun o anki ruh halimize bağlı olduğunu düşünüyourm.. sonuçta o zman nasıl anlamak istiyosak öyle anlamak istiyorz..
sokaklardaevcil
Üye
Üye
İsim: Emre

Mesaj gönderen sokaklardaevcil »

gerçektn zor bir soru.çünkü tam olarak anlamak ve anlamam arasında bir gelgit yaşanıyor.her dinlediğimizde şarkılarından farklı anlamlar çıkardığımız tek isim bence FERİDUN DÜZAĞAÇ. AMA O FARKLI ANLAMLARA NET İSİMLER KOYMAK GERÇEKTEN GÜÇ
hseven359
Üye
Üye
İsim: ali

Mesaj gönderen hseven359 »

evt...şarkı sözleri çok kolay anlaşılır değil..albüm isimleri ise hiç anlaşılır değil..örnek orjinal altyazılı..[onunda anlamı vardır sitede]
En son hseven359 tarafından Çarşamba, Ocak 17, 2007 22:39 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
hemsinli
Üye
Üye
İsim: Bülent

Mesaj gönderen hemsinli »

kelimelre çok farklı anlam yükleyerek yazıyor şarkılarını
ve beni FD dinlemeye iten de bu galiba
ben çok iyi anlayabiliyorum O'nu
sulegul
Yeni Üye
Yeni Üye
İsim: Su

Mesaj gönderen sulegul »

Yozlaşmış piyasa şarkıların içinde pırıl pırıl tüm FD şarkıları ve sözleri :D
Bence bu sitedeki herkes o sözleri kalp gözleriyle hissediyor ve anlıyorlar...Keşke daha çok şarkı yazsa FD ve bizde şiir tadındaki o sözleri anlamaya çalışsak :roll:
blackpearl

Mesaj gönderen blackpearl »

Herkez kendine ait bir pay bulur FDnin sözlerinde..Tatlı bir sitem var hep şarkılarında..Acılara gülümsemeyi öğrenmiş bir adam..Çok seviyorum ben bu adamı ya :D
hale
Üye
Üye
İsim: Hale

Mesaj gönderen hale »

evet zor anlasılıyor..sarkıyı dinliyorum,anlamadıgım yerleri kendime göre yoruyorum :oops: tabi ki daha sonra doğrusunu öğreniyorum :lol:
destina7
Üye
Üye
İsim: a

Mesaj gönderen destina7 »

Herkes kendine göre anlamlar çıkarıyor. Çok önceydi bir yorum okumuştum "depresyona girmek istiyorsanız feridun düzağaç dinleyin diyordu" adamın biri oysa ben o sıralar feridun abinin şarkılarıyla büyük bir depresyondan kurtulmuştum benim gibi düşünen biriler Her şarkısı bana kendimi anlatıyordu sanki. Kimi depresyona giriyor kimi de içindeki saklı yaşama sevincini ortaya çıkarıyor -benim gibi-. Bir umut var şarkılarında bence, "dipteyim sondayım depresyondayım" diyor sonra "yalvarırım gel de kurtar" deyip çare arıyor çağırıyor ne bileyim daha bir sürü örnek.
Hatırlarsınız uzun uzun feridun düzağaç albümünde bir anı anlatıyordu ya kalbi kırık olmayan bir şarkım varmı deyince biriside boş ders şarkısı demiş sen yanlış anlamışsın güzelim dedim diyordu albümde onun gibi
bazılarımız yanlış anlıyoruz Feridun Düzağaç'ı.
hemsinli
Üye
Üye
İsim: Bülent

Mesaj gönderen hemsinli »

destina7 katılıyorum sana...
bazılarımız yanlış anlayabiliyorlar..
O'nun kalbi kırık şarkılarını ben çok iyi anlayabiliyorum