Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Feridun_Düzağaç_dıgıldamak_isterdim

Feridun Düzağaç Hakkında Sorulan Sorular, Bilgiler, Bildiriler, Konser Duyuruları, Biyografi, şarkı sözleri, albümler, incelemeler.. Feridun Düzağaç Biyografi! - Feridun Düzağaç Şarkı Sözleri!
soner_
Yeni Üye
Yeni Üye

Feridun_Düzağaç_dıgıldamak_isterdim

Mesaj gönderen soner_ »

Selam arkadaşlar, Feridun Düzağaç'ın kaleminden yazılmış bence süper bir yazı. Ben de dıgıldamak istedim...

GEÇMİŞTEN YANKILAR

Şüphesiz tüm yaratılarda yada sanata dair tüm yapıt oluşumlarında sanatçı yada yaratıcının hayal gücü neredeyse herşeydir ama çocuk saflığımla çizgiroman tüketip kahramanlara anlamlar yüklemeye çalıştığım dönemlerde farklı algılıyordum; Zagor Te-nay o kadar güçlü ve kusursuzdu ki onu hiçbirşey ve hiçbir güç tasarlamış olamazdı,o kendisiydi ve gerçekten vardı.
Yıllar sonra dönüp o günlerime baktığımda şimdi gerçek hayatta ve yaşamak bu kadar örseliyorken beni hem bir çizgi roman kahramanı kadar güçlü olamayışıma hatta başlı başına bir kahraman olmadığıma iç geçiriyorum hem bir yandan onlar? bugüne, bugünün Türkiye'sine, taşıyabilseydik ne yaparlardı, onu düşünüyorum. Siyasi yada kültürel arenada geçmişte neredeyse kahraman olarak algılananların ya da kendilerini öyle göstermeyi başaranların bugün düştükleri durumlar bizim hayali kahramanlarımız için bir örnek olabilir miydi acaba, küresel dünyanın yeni değerleri ve trendlerine yenik düşüp düşlerimizdeki fotograflarını kirletirler miydi yoksa kahraman kalmayı başarabilirler miydi? Mesela diğerlerine göre daha güncel ve reel zaman kahramanlarından Mister No kadınlara olan zaafı yüzünden Adnan Hoca'nın tezgahına düşer miydi, ya da bir yanı hep karanlığa yakın bir gizle duran Superman derin devlet tetikçisi olabilir miydi?
Gerçekten de hayalden öte kablosuz sanal alemlerden adım adım yakın zamanlara geldikçe kahramanlar da kusursuzluklarını yitirir oldular ya da biz kirlendik ve hayal kuramaz olduk. Peki ama soruyorum, adını o soluk sarı yapraklarda her okuyuşta bana tarifsiz keyifli bir acıkma hissi veren, Çiko'un neredeyse uğruna yaşadığı o köfteler nerdeler... Kahramanımızın beyazların katliamından kurtardığı kızılderililer köyünün reisinin gözlerindeki mağrur gururlu ama minnet ve vefa ile bakan gözleri nerdeler... o karşılıksız ve çıkarsız iyilik ve iyi insanlıklar... o hayatta kalma çabası... yaşama sevdası... nerdeler, kimdeler, hangimizdeler?
Yıllar beni ve sanırım birçoğumuzu düşlerin, hayallerin ve onların adlı kahramanlarının çoook uzaklarında gerçeklerle ve artık yok etmek ve doyumsuz erk için savaşan yeni millenium kahramanlarıyla karşı karşıya ve düşsüz bıraktı; hayata Avni'in ciddiye aldığı kadar bakabilmek ve sürekli 'dıgıldamak' isterdim...

Olsun, benim sığınacak şarkılarım var.
Sizin?
Kullanıcı avatarı
lonely
Görevli
Görevli
İsim: Burcu

Mesaj gönderen lonely »

süper bir yazı kalemine sağlık sevgili Feridun ve sağol soner_
Selene
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen Selene »

süper :)
fdselinfd

Mesaj gönderen fdselinfd »

çok güzel ve her zaman ki gibi düşündürücü gerçekten hayatta sığınacak nelerimiz var :?:
bigmerLin

Mesaj gönderen bigmerLin »

Feridun DÜZAĞAÇ bunu hep yapıyor... :wink:
Bozcaada

Mesaj gönderen Bozcaada »

Farkı bu zaten...
bozcaadali
Üye
Üye
İsim: Özlem

Mesaj gönderen bozcaadali »

Bizimde sığınacak bir feridunumuz var.Bizde hayranları olduğumuz için şarkılarına da ortak oluyoruz en azından onun kadar seviyoruz yazdığı şarkıları.
fdselinfd

Mesaj gönderen fdselinfd »

hayatın bazı gerçeklerini onun yazdıkları söyledikleriyle keşfettim ben onun yazdıklarıyla anlam kazandı cevaplarını bulamadığım sorular evet o iyi ki var bu kadar soruya nasıl cevap bulurdum bende onun yazdıklarına sığınıyorum
LAVINYAAA*

Mesaj gönderen LAVINYAAA* »

bravo!!
terry
Üye
Üye
İsim: gökhan

Mesaj gönderen terry »

süper bizimde sığınacak tek şeyimiz senin şarkıların
terry
Üye
Üye
İsim: gökhan

Mesaj gönderen terry »

yine başka yerlere gittim nerden buluyo bu sözleri saygıyla eğiliyorum
unforgiven666
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen unforgiven666 »

guzel bı yazı tşk emegıne saglık
RomanticaL
Üye
Üye

Mesaj gönderen RomanticaL »

gerçektende F.D ye yakışan bi yazı olmuş teşekürler
son-nefesim
Üye
Üye
Konum: Bir uçurumun kenarındayım...O kadar yokum ki; görmüyorlar...

Mesaj gönderen son-nefesim »

bence de...çok güzel...teşekkürler FD...