Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

feridun düzağaç rock mı pop mu yapıyor?

Feridun Düzağaç Hakkında Sorulan Sorular, Bilgiler, Bildiriler, Konser Duyuruları, Biyografi, şarkı sözleri, albümler, incelemeler.. Feridun Düzağaç Biyografi! - Feridun Düzağaç Şarkı Sözleri!
fdfan buket

feridun düzağaç rock mı pop mu yapıyor?

Mesaj gönderen fdfan buket »

geçen gün tv de teoman ın röportajını izledim. feridun düzağaç dinlemekten zevk aldığını ancak yaptığı müziğin pop mu yoksa rock mı olduğu konusunun tartışılacağını söyledi..
bende şöle bir düşündüm. yaptığı şeye pop demek,tükiyede yapılan pop şarkıları göz önüne alırsak mümkün değil. ama dünya çapında düşünürsek bu mümkün olabilir zira sting içinde pop yapıyor deniliyor ama yaptığı işe rock demekte mümkün.aynı durum feridun düzağaç içinde geçerli rock desek adam daha soft bi müzik yapıyor rock müziğin doğasına aykırı. pop desek,dünya da yapılan pop şarkıları göz önüne alarak tabi, mümkün ama tam oturmuyor.
sonuçta şöle bir sonuca ulaştım feridun hiç birini tam olarak yapmıyor. o sağdece hissetiği müziği yapıyor.. bu nedenle de yaptığı müzik çok içten..
hseven359
Üye
Üye
İsim: ali

Mesaj gönderen hseven359 »

evet zaten Feridun düzağaç da ne tür bi müzik yaptığını bilmiyor.Herhangi bi kategoriye sokamıyor.Röportajında okumuştum.yaptığı müziğin herhangi bi kategoriye sokulması gerektiğine de inanmıyor zaten.Belki soft rock diyebiliriz.Ama konserlerinde rock muzik yaptığı kanısına varıyoruz bence.
Kullanıcı avatarı
emrepark
Takımdan
Takımdan

Mesaj gönderen emrepark »

ben de okumuştum o röportajı feridun abi müziğinin herhangi bi kategoride olmadığını söylüyor ama sonuçta bi yerlere koyulmak istenirse rock müziktir elbette,sert bi soundu yok parçalarının ama rock müziğin içinde kendi kulvarını oluşturmuş olduğunu söylemek mümkün.
carpediem

Mesaj gönderen carpediem »

feridun düzağaç kesinlikle pop yapmıyor! pop müzik bence çok sıradan..gerek sözleri gerekse müziği çok basit oluyor genellikle(ama tabi sezen aksu, ilhan şeşen vb. hariç)
feridunun sözleri ve müziği asla sıradan değil yani pop olamaz!!
ille de bi kategoriye sokmak gerekiyorsa "f.d müziği" diyebiliriz :D
Kullanıcı avatarı
haldunbar
Takımdan
Takımdan
İsim: Haldun

aynı

Mesaj gönderen haldunbar »

Bence kendinizi gereksiz yere yoruyorsunuz. Bu konulara sarfedeceğiniz beyin yükünü memleketiniz için bir üretim mecrasına harcasanız sanki daha nezih bir ülke olurduk gibime geliyor. Ama illa da bu konuları tartışmak istiyorum arkadaş, diyorsanız bence bunu sitenin serbest kürsü bölümünde tartışsak daha yararlı olur bence. Böylece siteye yeni gelenler de Feridun Düzağaç, lavinya.net bağlantısını forumlarda daha rahat kurarlar. Ama sonuç olarak temel fikrim kendinizi böyle konular ile boşuna yormayın.
"Gün gelir de bir gün ölüverir miyim
Ne olduğunu anlamadan
Dahalarım bitmemişken"
fdfan buket

ben bu konunun gereksiz olduğuna inanmıyorum. eğer öyle olduğunu düşünseydim boşuna zaman kaybına uğratmazdım arkadaşlarımı.. ayrıca burada feridun düzağaç hakkında konuşuyorsak müziğinden de bahsetmemiz son derece doğal ki yapmamız gerekende bu zaten..
feridun düzağaçla ilgili bir konunun serbest kürsüde tartışılması gerektiğinide anlayamadım doğrusu konu zaten feridun düzağaç..
ve son birşey daha;siteye yeni girenlerin feridun ve lavinya .net bağlantısını kurmakta zorlanacakları bir mevzu değil bu çünkü konu FERİDUN DÜZAĞAÇ'IN MİZİĞİ ZATEN!!!! anlatabildim mi sayın arkadaşım haldunbar???
mazonami
Üye
Üye

Mesaj gönderen mazonami »

ben zaten nasıl müziklerin birbirinden ayrıldığını bilmiyorum
yani bunun kriteri nedir?(biraz felsefe oldu ama:)
herkes kendisine göre ayırıyor bence
ve bence feridun abim alternatif rock müzik yapıyor
sonuçta rock müzik yani pop demek imkansız
eğer pop diceksek şebnem feraha ve teomana da hatta kıraça da pop dememiz gerekmez miydi??
Kullanıcı avatarı
haldunbar
Takımdan
Takımdan

-Tarziniz icin de populer rock deniyor!

Tarzimla ilgili, bugune kadar beni heyecanlandiran ve 'cok dogru demis' dedirten bir yorum bulmadim yani. Pop dedikleri zaman da rock dedikleri zaman da, populer-rock, yada pop-rock dedikleri zaman da tam olarak karsilamiyor. Yani bunun cok da adlandirilmasi gerektigini dusunmuyorum.

Diyor Feridun Düzağaç kısaca. O bunu söylerken biz hala inatla bunu tartışıyorsak ve hala bir yere varamamışsak vakti boşa harcıyoruz demektir. Ha kendisinin bir şarkı sözüne takılır gözümüz ve herbirimiz bu sözden yeni anlamlar çıkarırız, tartışırız (ki aslında bence O nunda istediği budur). Buna sonuna kadar destek veririm. Beynin çalışmasına değil benim itirazım, boş yere çalışmasına... :(
fdfan buket

bak arkadaşım ben derdimi anlatamadım sana! feridun düzağaç'ın müziğini tartışıyoruz eğer bu sana gereksiz geliyorsa bu konu hakında fikir beyan etmezsin!!
biz boş boş takılıyoruz sen kıymetli zamanını harcama istersen!!!
Misafir

Mesaj gönderen Misafir »

bu başlıkta yani 'feridun düzağaç rock mı pop mu yapıyor' başlığı altında bir sayfa açılması gerçekten üzücü bence.müzik elbette katagorilere ayrılmalı ama feridun düzağaç gibi yeterince alternatif bir adamın müziğini bir kalıba sokup şu sınırlarda demek bana çok yanlış geliyor.kaldı ki türkiyede müzik konusunda hala bir çok taş yerinde değilken bunu yapma daha da saçma.gereksiz bir tartışma bence..
Misafir

Mesaj gönderen Misafir »

eğer bi isim vermek gerekirse bence alternatif müzik diyebiliriz
ne pop ne rock kendi harika şarkılar harika böyle bi neferi bi kalıba sığdırmak doğru olmaz ona haksızlık olur ama bence alternatif müzik
Kullanıcı avatarı
haldunbar
Takımdan
Takımdan

Daha fazla yorum yapmıyorum.Hepinize hayatta başarılar diliyorum.
fdfan buket

arkadaşlar yazdıklarımı zahmet edip okumadınız anlaşılan nys istediğinizi düzününebilirsiniz..
ayrıca yanlış birşey sorduğuma inanmıyorum. benim yaptığım sadece feridun düzağaç hakkında duyduğum şeyi sizinle paylaşmaktı canınız sağ olsun artık bede bu konu hakkında başka birşey söylemiyorum..
hseven359
Üye
Üye

fdfan buket arkadaşımız önemli bi konuya temas etti bence.çünkü,ben de fd yi ilk dinlediğimde ve sevmeye başladığımda arkadaşlarımla bu konuyu tartışmıştık. yahu bu adam ne farklı bi müzik yapıyor.ne teoman'ınkine benziyor ne ş.ferah'ınkine .pop da değil diye..ve sonunda SOFT ROCK (ılımlı rock) yapıyor kanısına vardık.
hseven359
Üye
Üye

boş yere kafa yorduğumuzu da düşünmüyorum.zaten bi sanatçı ile ilgili en başta konuşulması gerekenler müziği , sesi ve şarkı sözleridir.
Kilitli