Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Hayata hiç isyan etmeyin..

Sizin Kürsünüz. Genel de Konu dışı başlıklar...
Kullanıcı avatarı
sinan
Admin
Admin
İsim: Sinan

Hayata hiç isyan etmeyin..

Mesaj gönderen sinan »

Öncelikle şunu kabul edin, hayat adil değil. Hiçbirimiz, hiçbir canlı eşit yaratılmadı. Başımıza gelenler de eşit değil. Önce hayatın adil olmadığını kabul etmelisiniz.

İşine akıl erdirebildiğiniz bir Tanrı, Tanrı değildir. "Guguk Kuşu" filminde Jack Nicholson akıl hastanesinde çok ağır bir mermer havuzu kaldırabileceğine dair diğer hastalarla iddiaya girer. Yüklenir ve havuzu kaldırmaya çalışır, kaldıramaz.
Diğer hastalar onunla alay ederken bir şey söyler: "Ben en azından denedim".

Siz gerçekten denediniz mi? Yoksa pencereden hayatı mı seyrediyorsunuz? Hayata Windows XP'den, Sony LCD ekrandan mı bakıyorsunuz? Oysa hayat hepimizin avuçlarının içinde, Kiminin nasır tutmuş parmaklarında Kiminin boyalanmış ellerinde, Kiminin gömleğinde ki ter kokusunda ,

Ama hayat her zaman avuçlarımızın içinde.

Nasıl istersek, neye karar verirsek hayat orada var.

Güneş, her sabah yeniden doğuyor, Gün, her şafakta nice umutlara gebe şekilde ağarıyor ve siz,

Eğer isterseniz hayatı bir ucundan yakalama şansına sahipsiniz.

Yeter ki gülümseyin

Yeter ki bu gün benim günüm diyerek kalkın yatağınızdan...

Bu iletiyi içinizdeki çocuktan uzak tutunuz. Zira, siz bu iletiyi okuduktan sonra içinizdeki çocuk, özgürlügüne kavusmak isteyip basiniza dert açabilir.

Bu iletiyi yazan ve/veya size gönderen kisiyi, mümkünse kalbinizin derinliklerinde bir yerde muhafaza ediniz. Bu dünyadaki varliginizin, dostlarinizin var olmasina bagli oldugunu,

Bazen bir çiçek yada küçük bir tatli sözle bile kirik bir kalp tamirinin mümkün oldugunu,

Özür dilemenin, tesekkür etmenin ve sükretmenin "ERDEM" oldugunu,

Bu iletiyi yazan ve gönderen kisinin, hiç tanismiyor olsaniz bile sizi çok sevdigini, ASLA UNUTMAYINIZ.

Ve Her sabah uyandiginizda "BUGÜN YINE ÇOK GÜZELSIN HAYAT HER SEYE RAGMEN..." demeyi ihmal etmeyiniz...

----------
yazarı bilinmiyor. ALINTIDIR

~
ansızın gelecek gibisin..
cmrtsi
Üye
Üye
İsim: Aslı

Mesaj gönderen cmrtsi »

daha ne denir ki bu yazının üstüne... söylenebilecek herşey söylenmiş...:D paylaşımın için teşekkürler... :D :D
Bozcaada

Mesaj gönderen Bozcaada »

Yok abi bu dediklerini yapabilen bir kişi çıkmaz. Çok isteyince falan da olmuyor yalan. Boşu boşuna hayal kurmaya gerek yok. Nasip diyoruz,hayırlısı olsun diyoruz,kader diyoruz ki öyle bence. :cry:
aycell_xxx
Üye
Üye
İsim: aysel

Mesaj gönderen aycell_xxx »

ne kadar sabırlı olursak olalım kader oyunlarını kuruyor yine üzerimize... faydasız bu düşünceler....
SONBAHAR
Üye
Üye
İsim: BAHAR

Mesaj gönderen SONBAHAR »

BU SÖZLER ÇOK FAZLA İYİMSER BENCE HAYAT BU KADAR İYİMSER OLMADI HİÇBİR ZAMAN
HER ZAMAN KISIR Bİ DÖNGÜ GİBİ SENİ SÜREKLİDİĞİ YERE GİDİYORSUN... :?: :!:
Kullanıcı avatarı
sinan
Admin
Admin

Mesaj gönderen sinan »

Öncelikle şunu kabul edin, hayat adil değil. Hiçbirimiz, hiçbir canlı eşit yaratılmadı. Başımıza gelenler de eşit değil. Önce hayatın adil olmadığını kabul etmelisiniz.
~
Kullanıcı avatarı
pyrazine
Takımdan
Takımdan
İsim: Ahmet

Mesaj gönderen pyrazine »

Güzel bir yazı ama bu sitede bunu okuyan o kadar genç beyin varken "İşine akıl erdirebildiğiniz bir Tanrı, Tanrı değildir." cümlesinin sansürlenmesi bence daha iyi olurdu .
Kullanıcı avatarı
hakan
Takımdan
Takımdan
İsim: Hakan

Mesaj gönderen hakan »

Bugününüze şükür edin sizden durumu daha kötü olanları düşünün..
SeDeF
Üye
Üye

Mesaj gönderen SeDeF »

yazıyı çok beğendim ve okurken "korkarak yaşıyorsan yanlızca hayatı seyredersin"sözleri aklıma geldi.bi yerden başlamak lazım :lol:
zomzeus
Üye
Üye

Mesaj gönderen zomzeus »

kesinlikle "korkarak yaşıyorsan hayatı seyredersin"
seyytan
Kıdemli üye
Kıdemli üye
İsim: Metin Çetin

Mesaj gönderen seyytan »

hayat adil değil... evet dogrudur...
Kullanıcı avatarı
hakan
Takımdan
Takımdan
İsim: Hakan

Mesaj gönderen hakan »

hayat adil değil... evet dogrudur... demişin. şeytan

Hayatla ilgili ne yaptın ki ne bekliyosunda adil değil demişin.
Kullanıcı avatarı
sinan
Admin
Admin

Mesaj gönderen sinan »

hayatın adil olmadığı konusuna katılıyorum. ama tüm insanların aynı sınava katılıyor. yanlış veya doğru davranmak (sana verilen akıl ile) sana kalmış..

hayat adil değil, çünkü kader doğmadan yazılıyor, değiştiremiyorsun ne yapsan da.. ama kaderin doğrultusunda (kabullenip) daha güzel yaşamak senin elinde elbette..

"ya kaderimmiş, ne yapacam ben ömrümün sonuna kadar böyle kalıcam işte.. niye yaşıyorum ki".. vs.vs.vs.. demek, isyan etmek yerine her insanın başka yollarda yürümesi gerektiğini ve ister istemez yürüyeceğini bilmek, kabullenmek gerek..

yolumuz belli ama nasıl gideceğimiz bize kalmış..
~
Kullanıcı avatarı
nalan
Üye
Üye
İsim: nalan

Mesaj gönderen nalan »

çoğu zaman hayat bizi savuruyor yerden yere biz hayatı değil :!:
hilal

Mesaj gönderen hilal »

yazı gerçekten çok güzel,paylaştıın için tesekkürler... ama hepimiz baskasına zarar vermedimiz sürece..!!!!!! her istedimizi yapaabilcek kadar özgür olabilseydik keske..hepimiz bişilere bbağlıyız ondan kopamıyoruz e dolayıısıyla özgür olamıyoruz..biz hayatı diil hayat bizi yönlendiriyo..öle bi hayatta yasıyoruzki hayata gelmemize bile baskaları karar veriyo.. biz bişi yaparken istedimizi diil bize uygun oolanı yapıyoruz yapmak zorundayız..bi sürü kurallarrın içindeyiz onlara uymak zorundayız uymadımız zaman bize karsı çıkcak illaki birileri oluyo.. nice insanlar seçimleri yüzünden dehset eziyetler görüyolar.ewet hayat gerçekten adil diil ve bi düşünün biz çok sanslıyız sanırım en azından ben kendimi öle görüyorum.. AMA YİNEDE HERSEYE RAĞMEN HAYATI SEVİYORUM..!!!!!!! (ya aslında yaazacak daa çok şeyim var ama uzatmanın alemi yok herkes herşeyin farkında zaten.:))