Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

ilan (duyduk duymadik demeyin)

Feridun Düzağaç Hakkında Sorulan Sorular, Bilgiler, Bildiriler, Konser Duyuruları, Biyografi, şarkı sözleri, albümler, incelemeler.. Feridun Düzağaç Biyografi! - Feridun Düzağaç Şarkı Sözleri!
sonsuz

Mesaj gönderen sonsuz »

Sanırım bir kaç konser daha yayınlıyor trt Hangi gün başladığını bilen var mı? Ben sabah haberlerinde sonuna yetişdiğim için dinleyemedim Bilen biri yazarsa çok sevinirim :D
buralarsoguk

Mesaj gönderen buralarsoguk »

evet yayinlayacagini soyledi ama zamanini yik eyer bilen varsa soylesin ayrica fd nin konuk oldugu programlarida yazsaniz cok sevinirim cun cok fazla takib edemiyoirum
sonsuz

Mesaj gönderen sonsuz »

Sorduğum soruya yine kendim cevap vereyim
Öncelikle Feridun Düzağaç'ın konseri 30 eylül günü
Diğerleri ise şöyle:
Kazım Koyuncu 23 eylül
Teoman 24 eylül
Muazzez Ersoy 25 eylül
Haluk Levent 27 eylül
Athena&Mor ve Ötesi 01 ekim
Bu akşam da Bülen Ortaçgil&Zuhal Olcay varmış ama ben kaçırdım
Konserlerin hepsi 20.30 da başlıyor
buralarsoguk

Mesaj gönderen buralarsoguk »

televizyonda ne zaman yayinliyor
sonsuz

Mesaj gönderen sonsuz »

Yayınlanma tarihleri daha belli değil muhtemelen bir dahaki hafta trt nin internet sitesinde yazar
nova

Mesaj gönderen nova »

yedikule konserleri bitince trt de yayınlanmaya başlayacak
blurred

Feridun Düzağaç - konser Fotoğrafları

Mesaj gönderen blurred »

merhaba arkadaşlar,
Feridun Düzağaç'ın bir kaç konser fotoğrafını ekledim siteye. pek net değiller (dijital makineden kaynaklanan bir sorun sebebiyet vermiştir bu duruma) ancak bunun çok fazla sorun olmayacağını düşünerek sizlerle paylaşmak istedim.
sevgilerimle,
blurred
dipnoisti

Mesaj gönderen dipnoisti »

blurred foto lar için gerçekten düşüncelisin.tam feri hastası gibi davranıyorsun...aynı hastalıktan bende de var da.tedavisi bulunamamış henüz ve sonu ölüme kadar gidermiş..
ya seni bi yerden çıkarcam ama dur bakalım.............:)
blurred

...

Mesaj gönderen blurred »

merhaba..
öncelikle, 'feri hastası' diye tanımladığın her ne ise'yi açıklamanı bekleyeceğim dipnoisti..
'tam feri hastası gibi davranıyorsun...' demişsin; olduğunu varsaydığın bu hastalığın, kimi net belirtilerinin olduğuna inandığın çıkar bu ifadeden.
ki katılmadığım aşikar her iki varsayıma da..
daha önceden şu konudaki tutumumu dile getirmiştim ki; o 'Feridun Düzağaç'.. kendisine 'ferim' ya da 'feri' diye hitap edilmesini hiçbir koşulda hoş ya da geçerli bulmuyorum. sen'de ne anlamsa, o anlamdır ama ifadeye döküşte daha dikkatli olunması taraftarıyım. bu kişisel görüşüm ve olması gerektiğine inandığım 'doğrum'dur!
ve dipnoisti, ben seni daha evvelden zaten çıkarmış ve kendimi sana tanıtmıştım. hal böyle olunca da, "ya seni bi yerden çıkarcam ama dur bakalım............." demen -nazarımda yersiz ve manasız olduğundan- şaşırtıcı geldi. dolayısıyla -ki varsa- bir sebebe bağlayamadım.
sevgilerimle,
blurred
melissa__

Mesaj gönderen melissa__ »

uuuuuu......
dipnoisti

UYARI:lütfen bu mesajı okumadan once iki üstündeki tezi ve altındaki dehşete düşmüş bir insanın şaşkınlık ifadesini okuyunuz...

BLURRED'a:lütfen bu mesajı bol oksijenli bir ortamda oku...
öncelikle o uzunca yazıyı hiç yorulmadan gayet nazik bir şekilde ve bir profesör edasıyla yazan arkadaşıma teşekkürlerimi sunuyorum...
yazısından çıkardığım ilk ayrıntı arkadaşımızın bu mesajı yazarken kesinlikle depresyonda olduğudur...ama kendisi yine buyuk bir olgunluk göstermiş ve yazımın sonunda yaptığım biraz basit biraz samimi espiriyi içinde bulunduğu yoğun ruh haline ragmen anlama inceliğini göstermiştir...

feridun'a feri demek sana nasıl bir saygısızlık ifade ediyor bilmiyorum ama bence seninde ona feri DEDİĞİN zamanlar olmuştur...ama ben eminim ki sen onu çok sevdiğin için ona feri demişsindir...en azından yanında bulunan arkadaşların onu sevdiğin için söylediğini anlamışlardır...

ayrıca;doğrudur bana kendini tanıtmıştın ama vefasız ve kırıcı olduğundan bahsetmemiştin...
blurred

dipnoisti'ye son yanıt..

Mesaj gönderen blurred »

merhaba,
kendimi sana 'tanıtma'm karmaşasını yaşadığını sanıyorum.. 'kendimi sana tanıtmıştım' demek; 'biz önceden tanışıyorduk. ama burası -isimlerimizden haberdar olamadığımızdan dolayı- birbirimizi tanıyabileceğimiz bir ortam değil. ancak sanıyorum sen şu'sun ve ben senin eskiden tanıdığım bu'yum' demek oluyordu.
insanlar birbirlerinin ellerine 'işte ben..' diyerek kimi kural yada bilgiler tutuşturmuyorlar. kimse 'ben vefasızımdır, şu durumlarda kırıcıyımdır' demez genelde. ve gün olur, insan karşısındakine nasıl yansıdığını farkedemeyebilir. ve bir de bana yansıyan bir 'sen' var nasıl olduğunu bilemediğin.. vefasız ve kırıcı olduğum şeklindeki düşüncene katılmamakla beraber anladığım birşey var; sana bu şekilde yansıyan şeyler varmış farkında olamadığım. ancak yine de bu düşünceye(sana bu şekilde yansıdığım), bundan bir önceki mesajımda kapılmışsan, aynı görüşü paylaşamam seninle.
nezaket.. amaç buysa eğer, emin ol 'BLURRED'a:lütfen bu mesajı bol oksijenli bir ortamda oku...' şeklinde yazdığın cümle bu manayı veremedi bana. bıraktığın mesajda ne gibi tehlikeler vardı da bana öneride bulunma gereği duydun, bu bende açıklığa kavuşmadı.
"... altındaki dehşete düşmüş bir insanın şaşkınlık ifadesini ..." şeklinde yapılan tanımlama etkileyici olmayı hedeflemiş doğrusu. ancak yapılan his tercümanlığı gerekli miydi, bende soru işareti mevcut..
"... kesinlikle depresyonda olduğudur..." insanları yargılamak.. sana ait olan varsayımlara kesinlik veren manalar yüklemek.. sanıyorum pek adil değil. görüşündür, o noktada saygım var. fakat henüz ben tepkimi belirtmeden son noktanın -varsayımı atan tarafından- konulması aynı saygıyı göremediğimi düşünmeme yol açtı.
(düşüncelerimin dayandığı gerekçeleri açıkladığımdan, ne yazdıysam onun anlaşılması ve ekstra manalar çıkarılmamasını umut ederim.)
"feridun'a feri demek sana nasıl bir saygısızlık ifade ediyor bilmiyorum ama ... " yanıtım:"o 'Feridun Düzağaç'.. kendisine 'ferim' ya da 'feri' diye hitap edilmesini hiçbir koşulda hoş ya da geçerli bulmuyorum. sen'de ne anlamsa, o anlamdır ama ifadeye döküşte daha dikkatli olunması taraftarıyım." işte sadece bu.. okunduğunda bu ifadeden çıkarılan anlamdır savunduğum! gizli imalar yoktur. ve o'na 'feri' diyenleri yargılama olasılığı varsa bile kendimde gördüğüm bir hak değil bu. yazıya böyle dökülmesini hoş bulmuyorum yalnızca.
sen'de ne anlamsa, o anlamdır Feridun Düzağaç. ama birbirimize ve o'na sesimizi duyurabildiğimiz bu ortamda o'na taktığımız lakap ya da kısaltmaların yazılmasını gerekli ve o'na yakışır bulmuyorum.
daha ziyade ve değişik şeklillerde ifade edebileceğimi sanmıyorum bu konudaki fikrimi ve dayanaklarını..
sevgilerimle,
blurred
dipnoisti

okuyan herkese mrb...
aslında bahsettiğin karmaşayı yaşadığım falan yoktu sen o son mesajı yollamadan evvel...
ama yapacak birşey yok...bazen insanlar hayata bir tiyatro oyunu gibi bakıp çok iyi rollerin arkasına ustaca saklanabiliyorlar...
tanışma,tanıtma vb. gibi konuları (YAZILARINA SIĞINARAK) kapatmak istiyorum.
''kimse 'ben vefasızımdır,
şu durumlarda kırıcıyımdır' demez genelde.''
doğrudur kimse bu ifadelere yer vermez şayet gerçekten kırıcı ve vefasız ise...bu aynen bir filmdeki katilin katil olduğunu itiraf edecek cesaretinin almaması gibidir..tabi bazı zamanlar insanlar ''evet ben öldürdüm'' diyebilecek kadar cesaretli ve dürüst kişilerle karşılaşabilirler.keşke bende lavinya.net te karşılaşsaydım...
''ve bir de
bana yansıyan bir 'sen' var nasıl olduğunu bilemediğin.''
evet daha iki gün evveline kadar bilemiyordum bahsi geçen konuyu.neyse artık öğrenmiş olduk.anlamadığım şey tiyatro oyunu iki gün evvel gelen o gergin mesajdan bir kaç gün öncesine kadar devam ediyordu.birden oyunun sözleri değişiverdi...

'BLURRED'a:lütfen bu mesajı bol oksijenli bir ortamda oku...'
amaç nezaket...oksijenli ortamlar sinirleri gergin insanların elektriğini çekip alırlar.amaç nezaket biraz da nasihat...kimse kırılmasın istedim -hiçbir menfaat güdülmeksizin kurulan dostluklara son derece önem veren kalbim de buna dahil-evet nasihat fakat içinde işgüzarlığa dahil hiçbir şey barındırmayan bir nasihat...

en büyük tehlike -dostluğu sonsuzluk gibi görenler için- bir dostluğum bitmesi olabilir.tehlike sinyallerine güvenmelisin...

"... altındaki dehşete düşmüş bir insanın şaşkınlık ifadesini ..." etkileyici olmayı hedeflemiş ve okuyan kişiyi de etkileyip onu başka yerlere cevap olarak yazmasını sağlamış.amacına ulaşmıştır herhalde sence de...

bir stand-up gösterisi yapan kişi gösteri esnasında vücud dilini de son derece iyi kullanırsa başarılı olur, kendisini izleyenlerin sayısıda bununla doğru orantılıdır.his tercümanlığıyla vücud dili arasındaki bağlantıyı doğru kurabilirsen ,bu konu ile ilgili mevcut olan soru işaretlerinin tümü aynı anda kayboluverir...

'''"... kesinlikle depresyonda olduğudur..."
insanları yargılamak.. sana ait olan
varsayımlara kesinlik veren manalar yüklemek.. '''
insan zamanı gelince kendi gerçekleriyle yüzleşebilmelidir.şayet bunu yapamıyorsa son derce korkmuş bir insan psikolojisinde olduğunu sanar etrafında sohbet ettiği kişiler...zaman zaman benim de depresyonda olduğum anlar olmuştur.bunu ifade etmekten korkmam.ve bununla beraber çoğu zaman kendi varsayımlarıma da kesinlik manası yüklemem.beni doğru tanımamışsın.ama senin yapacak bir şeyin yok sadece isimlerimizi bildiğimiz bir ortamda beni nasıl tanıyabilirsin ki...

" yanıtım:"o 'Feridun Düzağaç'.. kendisine 'ferim' ya da 'feri' diye hitap edilmesini
hiçbir koşulda hoş ya da geçerli bulmuyorum.

o Feridun Düzağaç...geçerli bulmuyorum...burada bir cümle düşüklüğü mü desem özne yüklem karmaşası mı desem vb. var ama çıkaramadım doğrusu...
O Feridun Duzağaç ise o geçerli bulmaz...'geçerli bulmuyorum' demek, kendi varsayımına kesinlik manası yüklemek olmuyor mu...SANIYORUM PEK ADİL DEĞİL...

''okunduğunda bu ifadeden çıkarılan anlamdır savunduğum!'' feri dendiğinde nasıl bir anlam çıkardığınızı anlayamadım doğrusu...feri'nin sonuna kendi kendinize BOT veya T falan ekleyip yeni manalar mı çıkarıyorsunuz..hem böyle bir ortamda feri kelimesi kullanıldığında siz hariç herkes Feridun Düzağaç'a bir sevgi gösterisinden kaynaklanan sözlü ifade olduğunu anlar ve kendi varsayımına kesinlik yüklemez.

birinin şişman arkadaşına ŞİŞKO demesi ile aynı manayı içerdiğini sandığınıza inanmıyorum doğrusu FD'ye Feri denmesinin...Feri'ye bir lakap muamelesi yapmanızı size yakıştıramadım doğrusu...

yazdığınız herşey için teşekkürler de; içinde sevgiye dair en ufak bir iz bile barındırmayan cümlelerinizin sonuna sevgilerimle yazamanız bende soru işaretleri bıraktı...

okuyan herkese saygılarımla...dipnoisti
Kullanıcı avatarı
Bugfixed
Site Admin
Site Admin
İsim: Murat
İletişim:

please

Mesaj gönderen Bugfixed »

sadece kırıcı olman . feridun düzağaç kendisine ferim diye hitap edilmeyi sevmiyor ise bu demek değilki birileri ona ferim diye hitap etmiyecek herkes kendi bacağından asılır. iyi yada kötü sen bana nasıl böle dersin vs vs bunu yapacak tek kişi feridun düzağaç'tır. bize düşmez. Ha o sözleri sevmiyor bizde hayranıyız vs vs. ve lakin onun sevmediği şeyleri yapıyoruz. olay daha değişik boyut kazanır ama ne olursa olsun bunların tartışması bizlere düşmez. tekrardan arkaşlar kırıcı olmayın. yani lakaplı konuşmalardan kaçının. Buna kimsenin hakkı yok.
sonsuz

Mesaj gönderen sonsuz »

Konunun aslına dönerek şu konser tarihi olayına bir cevap yazmak istiyorum Konserler bugün başlıyor Bu akşam saat 23.30'da trt2 de Zuhal Olcay&Bülent Ortaçgil konserli var Eğer her gün bir tane yayınlarlarsa F.D'ninki 5 Eylül'de yayınlanıyor :D