Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Kayıp..

Makaleler, Yazılar, Şiirler ve sizin şiirleriniz.
Ayrıca bu panomuzu blog web günlüğü gibi kullanacağız. Lütfen yalnızca kendi yazı, şiir vb yazıları paylaşın.! Başkalarına ait eser ise; lütfen not düşün.
blackpearl

Kayıp..

Mesaj gönderen blackpearl »

Sahip olmak,kaybetmektir dışarıdan bakınca..Evet gerçektende öyle görünüyor dışarıdan bak yada bakma..Şu bir gerçektir ki kayıplar hep acı vermiştir insana..Ama insan acılarıyla barışık olmayı bilmeli..Alışmalı kayıplarıyla savaşmamaya..Sahip olmak,zor bil olgu işte..Uğrunda bir şeyleri feda etmek saklı içinde..Belkide kaybetmek..Bu durumda kaybetmek insana çok şey kazandırıyor bence..Kaybedilern her şeyin yeri size boş gibi gelsede bir şekilde doluyor..Sitemlerimiz göğü deliyor çoğu zaman..Neden Tanrım,neden ben??Hep kaybetmek zorunda mıyım ki ??Ne yazık ki göremeyecek kadar kör ediyor bizi yitirdiklerimiz..Ya da biz görmek istemiyoruz gelen gideni aratır mantığılya..Giden gitmiştir bir kere gelene hoşgeldin demek varken sırtımızı dönüyoruz işte..Sahip olmak için önce kaybetmeyi bilmek gerek bence..Ve kayıplarla birlikte kaybolmamayı öğrenmeliyiz ilk önce..
MetinAy
Dengesiz Üye(Banlı)
Dengesiz Üye(Banlı)

Re: Kayıp..

Mesaj gönderen MetinAy »

blackpearl demişki;

Sahip olmak için önce kaybetmeyi bilmek gerek bence..Ve kayıplarla birlikte kaybolmamayı öğrenmeliyiz ilk önce..

Kaybetmeden önce onu nasil kazanırım diye mücalee dersek belki de onu kaybetmeyeceğiz sahip olacağız düşüncesindeyim... :wink:
GULCIN
Üye
Üye
İsim: Gül

Mesaj gönderen GULCIN »

Kaybetmenin tadını almadan Kazanmanın anlamını bilemeyiz tşkler blackpearl güzel bir yazıydı
blackpearl

:) Asıl ben teşekkür ederim gülçincim..

*Ama tşkler yerine tamamını yazarsan daha iyi olur bence..Türkçemiz adına..Bak ben sahip çıkmayı öğrendim sanırım sende bir dene :) :wink:
metnazirk
Üye
Üye
İsim: hayat

Mesaj gönderen metnazirk »

kayboldum sanki yine
gören var mı
herşey bomboş ve
yine kimse yook
blackpearl

Kaybetmeden önce onu nasil kazanırım diye mücalee dersek belki de onu kaybetmeyeceğiz sahip olacağız düşüncesindeyim..
Evet eğer kazanmış olduğun bir şeyi kaybetmek istemezsen dediğin doğru..Ama benim dediğim tam tersi..Bir şeyi kazanmak adına kaybetmen gerekli bir şeyleri..Kaybetmeyi bilmeyen kazanmayı öğrenemez..
MetinAy
Dengesiz Üye(Banlı)
Dengesiz Üye(Banlı)

Mesaj gönderen MetinAy »

Yani...