Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Lavinya'yı tam manasıyla ne zaman dinlerim acaba??

Feridun Düzağaç Hakkında Sorulan Sorular, Bilgiler, Bildiriler, Konser Duyuruları, Biyografi, şarkı sözleri, albümler, incelemeler.. Feridun Düzağaç Biyografi! - Feridun Düzağaç Şarkı Sözleri!
penthesilea
Üye
Üye

Mesaj gönderen penthesilea »

serhangenc yazdı:sana gitme demeyeceğim ama gitme lavinya...

sanırım bu söz sevgilinin başka birini sevmesiyle iligili..sevgili başka birini seviyo..elbette gitmesini istemiyosun ama gitme demiyosun..çünkü onu zan altında bırakmak istemiyosun...

sanırım böyle..bilmem anlatabildim mi?
sen anlattın da olay ne biliyor musun
eğer sevgili bitirip gitmek isterse(başka birine de değil ama)
eğer çok seviyorsan gitme diyemiyorsun
benim yanımda mutsuz olacağını istiyorsa gitsin belki mutlu olur diye düşünüyorsun
yani kendini düşünmeyi bırakıyorsun bir yerden sonra
kendine ne olursa ıolsun yeter ki o mutlu olsun düşüncesinde oluyorsun

kimse böyle acılra yaşamasın
nwtzk
Üye
Üye

Mesaj gönderen nwtzk »

en basıt derınlesmeden halıyle anlamı bence kafasına gıtmeyı koymus bı sevgılıye gıtme demessın dıyemessın faydası olmaz ama yınede o buyuk ask ınsanı ama gıtme demeye ıtıyor.off karısık ve sacma oldu bıraz anlatmak ıstedıgımı anlatamadım nese. :?
vedat_fd
Üye
Üye

Mesaj gönderen vedat_fd »

lavinyayı iki yerden hatırlıyorum bir arkadaşım şeytan filminden birde fd tabii ki ama dinlediğimde gitarın sesi ve bir gece vakti sahil belki bir rıhtım aklıma geliyor klip öyle bişeydi herhalde ama manasını sorarsanız ben sözlerle hayal dünyamda yeni yeni senaryolar eşliğinde kendime dalıyorum bazen kelimler su olup akıyor avuçlarımdan bazende kor olup yakıyor yüreğimi ama hep bir tek şey geçiyor
" lavinya narin kırılgan benimse ondan başka hiçbir varlığım yok gibi "
serhangenc
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen serhangenc »

penthesilea yazdı:
serhangenc yazdı:sana gitme demeyeceğim ama gitme lavinya...

sanırım bu söz sevgilinin başka birini sevmesiyle iligili..sevgili başka birini seviyo..elbette gitmesini istemiyosun ama gitme demiyosun..çünkü onu zan altında bırakmak istemiyosun...

sanırım böyle..bilmem anlatabildim mi?
sen anlattın da olay ne biliyor musun
eğer sevgili bitirip gitmek isterse(başka birine de değil ama)
eğer çok seviyorsan gitme diyemiyorsun
benim yanımda mutsuz olacağını istiyorsa gitsin belki mutlu olur diye düşünüyorsun
yani kendini düşünmeyi bırakıyorsun bir yerden sonra
kendine ne olursa ıolsun yeter ki o mutlu olsun düşüncesinde oluyorsun

kimse böyle acılra yaşamasın

katılıyorum abicim...
konuyu ben açtım..
ve en tatmin olduğum cevap sanırım..
allah yaşatmasın kimseye..
zomzeus
Üye
Üye

Mesaj gönderen zomzeus »

mevzuyu en iyi penthesilea analiz etmiştir arkadaşlar kesinlikle söyleyebileceğim fazla söz yok sölersem tekrarlamış olurum devam et penthesilea doğru yoldasın 8)
manolya
Üye
Üye

Mesaj gönderen manolya »

üsüyorsun ceketimi al günün en güzel saatleri bunlar lavinya yanimda kal....
her zaman büyük bir zevkle dinlerim eskimeyen sarkilardan biri benim için lavinya :wink:
seyytan
Kıdemli üye
Kıdemli üye
İsim: Metin Çetin

Mesaj gönderen seyytan »

tartısmaya gerek yok arkadaslar... ortamı germeyelim lütfen olurmu...
bozcaadali
Üye
Üye
İsim: Özlem

Mesaj gönderen bozcaadali »

Teyzem söyler bana bu şarkıyı ben giderken arkamdan, sana gitme demiyeceğim uzgun:
nwtzk
Üye
Üye

Mesaj gönderen nwtzk »

bende sevdıgım kıza hergun ayrılırken bu sarkıyı solerdım tabıı ıcımden ona bakıp sana gıtme demıyecegım ama gıtmee ....... dıyodum. bak huzunlendım yıne.of of
hazan
Kıdemli üye
Kıdemli üye
İsim: Mehtap

Mesaj gönderen hazan »

:roll: belirsiz ve kopuk cevaplar buldum pardon
defne
Üye
Üye
İsim: defne

Mesaj gönderen defne »

bence yaşamadan da en ruhsuz biri bile beğenir lavinya yı... herkese tavsiye ediyorum yıllardır.. bi kişi bile beğenmedim demedi..
nwtzk
Üye
Üye

Mesaj gönderen nwtzk »

kesınlıkle katılıyorum ben bızzat yasayan bırı olarak hayatta bole sarkıları dınlemeyen anlayamayan bı arkadasıma dınletmıstım daha sonra cocuk sarkıyı ezberlemıs ve anlamını cozmustu.kısılıgı degıstı bı nevı :D lavınya sayesınde
tinazter
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen tinazter »

bu şarkıyı hep dinlediğimde sizin düşündüğünüz gibi -gitmesini istemiyor, başkasını seviyor kız- gibi olaylar aklıma geliyordu. ama bir gece dinlediğimde "adını gizleyeceğim sende bilme lavinya- bu söz sanki kafamda yıldırım gibi çaktı ve sonuca vardım.
şair bence kızı seviyor ama kız şairi sadece arkadaş olarak görüyor. beraber geziyor tozuyorlar ama arkadaş gibi şairde kza pek açılamıyor. ve kıza kendi dünyasında lavinya ismini takmış.
"adını gizleyeceğim sende bilme lavinya" (aşkımıda gizliyorum yani.....)
panda
Üye
Üye

Mesaj gönderen panda »

Sana Gitme demiyeceğim ama bil ki içimde bişeyler senin yanımda kalman için çırpınıyor!İçimdeki ses(GİTME) ama sen..bilirsin!
Kullanıcı avatarı
fotosentez
Takımdan
Takımdan
İsim: yaprak

Mesaj gönderen fotosentez »

ceren ablamın da dediği gibi.bir sürden sonra karşındakinin mutluluğu için kendinden veriyor.fedakarlık yapıyor.eğer benim yanımda mutlu olabileceğini düşünmüyorsan git diyor.gitme demeyeceğim.ama aslında kalbim kalmanı istiyor...