Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

orjinal alt yazili 11 tesadufler

Feridun Düzağaç Hakkında Sorulan Sorular, Bilgiler, Bildiriler, Konser Duyuruları, Biyografi, şarkı sözleri, albümler, incelemeler.. Feridun Düzağaç Biyografi! - Feridun Düzağaç Şarkı Sözleri!
buralarsoguk

orjinal alt yazili 11 tesadufler

Mesaj gönderen buralarsoguk »

Sampatik bir girisin ardindan umut _umutsuzluk arasinda gidip gelen sozler tesaduflerin kralliginda kul olmus insanlar karsimizda
Tesadufler yasamdaki yerini her daim hissetmis biri olarak bu sarkiyi garip bir sekilde baglandim dogru zaman ,dogru yer oykusunu binlerce kez dinledim ,oysa yalandi ...en olmadik anlarda ve en olmadik yerlerde karsima cikti tesadufler .f.d bu tesaduflerin gercekligini ve hukumranligini anlatmis bos bir melodinin ictenligiyle......
hseven359
Üye
Üye
İsim: ali

Mesaj gönderen hseven359 »

beni ençok etkileyen kısmı;
ne kumarlar kaybettim aşk için bile bile
şeytanın bacağı demirden gelmiyor bize
aynen beni anlatıyor..sevdiğim kızlar oluyor...konuşmuyorum sonra biriyle görüyorum
Misafir

Mesaj gönderen Misafir »

Bence çok anlamlı bi şarkı tesadüfler! Yaşantımızı TESADÜFLER gerçekten etkiliyor.
".... Ah, bu kör talihim nerde olsam bulur beni sobeler
Ben mutluluktan bir parça şefkat dilenirken
Hiç sevmiyor beni tesadüfler... "
mavi_tebessum

Mesaj gönderen mavi_tebessum »

tesadüfler içimde kırgınlıklarıma ortak olsa da yüzümde bi tebessum belirmesine neden olur çoğu zaman.bu şarkının feridun düzağaçın hep bahsettiği "kendiyle dalga geçme"nin en güsel örneklerinden birisi olduğunu düşünüyorum.esprili bir anlatımın ve ritmik bir melodinin ardında gizlenen çok şey var.
nova

Mesaj gönderen nova »

ahmet altan ın bir kitabında okumuştum ;
arkadaşına "tesadüf" nedir diye soruyor,
arkadaşı biraz düşündükten sonra "tesadüf bilinçaltımızdır" diyor

katılan, katılmayan, tınmayan ?
:wink:
melissa__

Mesaj gönderen melissa__ »

kesinlikle katılıyorum?TESADÜF BİLİNÇALTIMIZDIR...
yoksa benim hayatımın tam bir brezilya dizisinin senaryosundan fırlamış olduğunu düşünürüm...
nova

Mesaj gönderen nova »

birde benim hayatımı görsen ..
:)
melissa__

Mesaj gönderen melissa__ »

ciddi misin??o zaman yalnız değilim yuppi :o
Kullanıcı avatarı
kumralada
Takımdan
Takımdan

Mesaj gönderen kumralada »

tesadüfler,aniden cıkıp hayatını altüst etmelerden,karmaşalardan ne zaman temizleneceğiz bilmem,ben sade bir yaşamı seviyorum sanırım,cok fazla dolambacı virajı olmayan,yda belki biraz kıvrımlı,tebessüm verici bi yaşam.tesadüfler,aniden cıkıp hayatını tersyüz etmelerden,karmasalardan ne zaman temizleneceğiz bilmem..temizlensek mesea aynı tadi kalırmıki huzurlu derli toplu bi yaşamın.. :roll:
Misafir

Mesaj gönderen Misafir »

Katılmamak imkansız gibi gözüküyo nova! :D Kesinlikle katılıyorum :wink:
mavi_tebessum

Mesaj gönderen mavi_tebessum »

+1 nova ve kumralada
Misafir

Mesaj gönderen Misafir »

tesadüfler...
bu şarkıyı dinlemeden önce ve dinledikten sonra...aslında benim hayatımda tesadüfllere yer yok.bişeylerin benim etkim olmadan hayatımı altüst etmesi oldukça saçma.yaşam zor bi oyun değil yaşamak zor bi oyun.nova'ya katılıyorum tesadüfler bilinç altımız.
ve şarkı...'gecenin bir yarısı son sigarama dökülür çayım/telefonum çalar ses gelmez hep mi yanlış numarayım'.bence kendimizi ne hale getirebileceğimizi en iyi anlatan dize.ama bende olsam yapardım hepsini kişiliğimden ödün vermemek uğruna...
kIzIlgece
Üye
Üye
İsim: bilge

Mesaj gönderen kIzIlgece »

Bazen de şu tesadüfler çakılı yıldızları harekete geçiriyor sen dilek tutmak niyetinde değilken, öylesine bakarken yıldızlara. :P
Kullanıcı avatarı
emrepark
Takımdan
Takımdan

Mesaj gönderen emrepark »

'ne zaman arabamı yıkasam mutlaka yağmur yağar'bu kısım da babamı anlatıyo ne zaman arabayı yıkatmaya kalksa hava bozuyo her ne hikmetse :wink:
bozcaadali
Üye
Üye
İsim: Özlem

Mesaj gönderen bozcaadali »

aynen ya benim peder içinde geçerli :) ama şarkının geri kalan kısmı aynı ben...