Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

orjinal alt yazili 6 (cumartesi)

Feridun Düzağaç Hakkında Sorulan Sorular, Bilgiler, Bildiriler, Konser Duyuruları, Biyografi, şarkı sözleri, albümler, incelemeler.. Feridun Düzağaç Biyografi! - Feridun Düzağaç Şarkı Sözleri!
buralarsoguk

orjinal alt yazili 6 (cumartesi)

Mesaj gönderen buralarsoguk »

Bekleyis dolu bir girisin ardindan f.d sesiyle acilan cumartesi albumun en yavas sarkilarindan biri.Ritmin uzerine olusturulmus olan sarki sozleriyle dikkat cekici cogu duzagac sarkisinda oldugu gibi. Gunleri sorgularken anlatmak istediklerini karsisindaki tarafindan anlasilmamasindan korkuyor f.d ve sarkiyi gulme incinirim diyerek bitiriyor.. ....
serseri

Mesaj gönderen serseri »

ya bişey soracam bütün başlıklarında orjinal alt yazılı diyorsun neyi kastetmek istedini anlamdım :cry: :cry:
Kullanıcı avatarı
Bugfixed
Site Admin
Site Admin
İsim: Murat
İletişim:

Mesaj gönderen Bugfixed »

Feridun düzağaç'ın son kasedinin adı "Orjinal altyazılı" o yüzden öyle demiş :)
Beklediklerim kalır uçan uçurumlarda..
.Terazinin Hüznü.
du-ya

Mesaj gönderen du-ya »

evet cumartesi hani haluk levent'in şiir biçiminde söylediği bana kalırsa söyleyemediği o müthiş şarkı
ufuk

Mesaj gönderen ufuk »

simdiye dek dinlediğim en iyi şarkılardan biri ve yazıkki Haşmet BABAOGLU da çok beğenmiş :)
mavi_tebessum

Mesaj gönderen mavi_tebessum »

cumartesi her dinledigimde rüzgar gibi gelip geçen ve yeniden basa sarip dinlemekten kendimi alamadigim sarki. nasil güzel anlatilir bir duygu su sekilde:"aynalardan kaçarken özlenmeyi beklemek/ ne kadar aci, ne kadar komik ve bana ait degil mi?" ne diyebilirim muhtesem bir sarki.
Misafir

Mesaj gönderen Misafir »

uzun uzun feridun düzağaç albümünde cumartesi bittikten sonra salonda kopan çığlığn bu şarkının hakettiği yeri bulduğunu gösteriyor bence.benim asıl dikkatimi çekense şarkı bittikten sonra feridun düzağaç'ın söyledikleri.o kadar mahçupça söylüyor o kadar olgunlukla karşılıyor ki beğeniyi...sesimi duyduğuna inanarak tekrar teşekkür ediyorum ona.teşekkürler feridun düzağaç....
mavi_tebessum

Mesaj gönderen mavi_tebessum »

o kısımdaki mütevaziliği ve mahçupluğu beni de hayran bıraktı kendisine.belki ben yanlış anlamış olabilirim ama" şarkı canım altı üstü çalarız" demişti sanıırm sonunda.zaten cumartesindeki o trompet solosundan sonra sahnede diz çökmüştü ve derin bir of çekerek ayağa kalkmıştı.o performansını ve beni nasıl etkilediğini unutamam gerçekten.
hseven359
Üye
Üye
İsim: ali

Mesaj gönderen hseven359 »

f.d'un farkı da işte burada ortaya çıkıyor..Çık kısa bir şarkı olmasına rağmen çok şeyler anlatıyor...
Sinek Saz

Mesaj gönderen Sinek Saz »

iyi bi sarkı ,,,,kesinlikle canlı dinleyince cok daha güzel oluyor..

klibinde bence bir sürü hata var mesela klavyeci bir kere bile gorunmuyor sadece arada bir klavyenin ucu gorunuyor ayrıca gitar solosu sırasında taner keleşi bir kere bile gostermiyorlar....

klbinde dışında gitar solosu esnasında gitarın sesi cok kısık bu konserlerde de boyle

fd bana kalırsa muzisyenlerine olduğu kadar sahne arkasına da onem vermeli... mixer in basında daha yetenekli insanları gormek istiyoruz
Misafir

Mesaj gönderen Misafir »

Tek kelimeyle ; MÜTHİŞŞŞŞ!
"Bugün orda da Cumartesi mi
Sen de beni, 'benim kadar' özledin mi, "
Misafir

Mesaj gönderen Misafir »

tüm şarkılarındaki o büyü gibi bu şarkısındada bizi sesiyle, oderin anlamlar içeren sözleriyle büyüledi.söyledeiği her sözcük bin anlam yüklü sankı kendi elleriyle yaratmış ve nefesiylede onlara hayat veriyor gibi bize fısıldıyor.içimize işliyor hepsi ve bize anlamlar taşıyor.bizi bize anlatıyor.onu seviyorum çünkü sadece içimdekileri anlatmakla kalmıyor onu milyonlarada anlatıyor bizim gibi hissedenlerle o şarkılarda buluşalım diye. içimizi açmamızı sağlıyor. neyse bu kadar yeter. herkese merhaba f.d.yi sevenleri seviyorum
spectra
Üye
Üye

Mesaj gönderen spectra »

ben annemi hat1rlar1m cumartesiyi dinlerken onu düsünürüm
çünkü cuma günü onu topraa vermistik "ben senin saçlar1n1 suçlar bkslarini geveze sususlar1n1 bile özledim benim için cok anlaml1
fnoktagnokta

Mesaj gönderen fnoktagnokta »

yaaa. Allah rahmet eylesin. evet aslında her insanda şarkılar başka hisler uyandırır. gerçekten etkilendim.
leon15

Mesaj gönderen leon15 »

ayrılık bu söyle sende farklı mı zaman aynı soğuk aynı hazan bugün ordada CUMARTESİ mi sen de beni benim kadar özledin mi?
aynalardan kaçarken özlenmeyi beklemek ne kadar acı ne kadar komik ve bana ait değilmi???
söze bak hizaya gel yani..bu kadar güzel ve anlamlı şarkı sevilmez mi??