replikas grubu

Burada Diğer Rock Müzik Sanatçıların Panoları Bulunmakta. Bildiriler, konserler, albümler, şarkı sözleri, incelemeler ..
seyytan
Kıdemli üye
Kıdemli üye
Mesajlar: 1470
Kayıt: Çarşamba, Ekim 26, 2005 22:30
İsim: Metin Çetin
Konum: Aydın

replikas grubu

Mesaj gönderen seyytan »

replikas grubu panolarıdır
seyytan
Kıdemli üye
Kıdemli üye
Mesajlar: 1470
Kayıt: Çarşamba, Ekim 26, 2005 22:30
İsim: Metin Çetin
Konum: Aydın

Mesaj gönderen seyytan »

1993 yılında Gökçe Akçelik, Barkın Engin ve Orçun Bastürk tarafından temelleri atılan Replikas, Mayıs 1998'de Selçuk Artut ve Ocak 2000'de Erden Özer Yalçınkaya'nın katılımıyla son seklini aldı.
Istanbul'da bir çok gece kulübünde çıktığı düzenli programlar ve verdiği konserlerle henüz bir albüme imza atmadan hatırı sayılır bir dinleyici kitlesi kazandı. 1999 yılında Italya'nın Roma kentinde yapılan Akdenizli Genç Sanatçılar Bienali'nde verdikleri konserle müziklerini Avrupa'lı dinleyicilere tanıtma firsatı buldu. Aynı yıl Replikas Aksi Istikamet' adlı toplama albümde 'Gulyabani Müzik' isimli çalışmalarıyla yer aldı.
Ilk albümleri olan 'Köledoyuran'ın kayıtları 17 Temmuz - 5 Ağustos arasında Ada Müzik stüdyolarında gerçeklestirildi. Aralık 2000'de yayınlanan albüm, Roll Dergisindekı değerlendirmelerde yılın en iyi yerli albümü seçildi. Birçok müzik elestirmeni tarafından en iyi yerli albümler arasında gösterildi ve beğeni topladı.
Albümün ilk video klibi 'Seyyah' isimli parçaya çekildi. Adnan Elial ve P.T.T tarafindan çekilen klip, çeşitli müzik televizyonlarında yayınlandı ve olumlu elestiriler aldı.
Yurtdısında Amerıkalı ve Avrupalı müzik yazarlarının da ilgisini çeken albüm, bazı yabancı underground plak şirketleri tarafından satışa sunuldu, çeşitli ülke radyolarında çalındı. Amerika'da yayın yapan WXYC isimli internet radyosunun listelerinde 2 numaraya kadar yükseldi. Village Voice da dahil olmak üzere çeşitli dergi ve e-dergilerde grupla ilgili röpörtaj ve yazılar yayınlandı.
Grup, 2001 yazında Serdar Akar'ın yönettiği, bir Yeni Sinemacılar yapımı olan 'Maruf' filminin müziklerini yaptı. Akademisyen ve sanatçı Selim Birsel'in 'Royal Cortege' projesi için düzenleyip yorumladıkları Stravinski'nin 'Royal March' isimli eseri, geçtiğimiz Mart ayında Italya'da yayınlanan, birçok ülke müzisyeninin katılımı ile oluşturulan Floralia Vol:4 adlı toplama albümde yer aldı.
Replikas'ın yeni albümü 'Dadaruhi', 2001'in yaz ve sonbahar aylarında, Ada stüdyolarında kaydedildi. Temmuz 2002'de yayınlandı. Albümün ilk video klibi Barıs Doğrusöz tarafından 'Kör Taşın Kıyısında' isimli şarkıya çekildi.


evet arkadaslar yorumlarını bekliyorum...
mad_madame

Mesaj gönderen mad_madame »

3.albümleri AVAZ da çok muhteşem olmuş...
Seyyah oldum ben bu alemde
Senin aşkından derbeder oldum
Diyar diyar gezdim senin uğruna
Şişeler devirdim aşkın yoluna
Islandım durdum aşk yağmurunda
Seni düşünüp durdum yalnız başıma

Hiç sensiz olmuyor
Sensiz yaşanmıyor
Seni bana getirmiyor
Bu aşk yağmuru

Derbeder oldum

seyyah adlı parçaları..en sevdiklerimden birisi...
bigmerLin

Mesaj gönderen bigmerLin »

FarkLı bir grup.. Tarzları güzel.. Sanki bazı şarkıLarda Led ZeppeLin kokusu var.. :) Seyyah şarkısının güzeLLiğine de katıLıyorum... :wink:
bliss

Mesaj gönderen bliss »

gece kadar rahatsız etmiyor u her dinleyişimde içim kıpır kıpır oluyor :lol: