Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

SAGOPA KAJMER

Diğer sanatçılar... Konserleri, haberleri, incelemeleri...
andmaiyesi
Üye
Üye

SAGOPA KAJMER

Mesaj gönderen andmaiyesi »

Bence Ceza dan sonra en iyi rapçi diyebilirim.sözleri,söyleyiş tarzı ve de klipleri bence çok başarılı.........ya sizce?
Kullanıcı avatarı
sinan
Admin
Admin
İsim: Sinan

Mesaj gönderen sinan »

cezanın da sagopa kajmerin de bir iki parçasını dinlemişliğim var sadece ama ikisinin de daha güzel şeyler yaptığını sanıyorum.

sanatçıları birbirine kıyaslamamak lazım. sonuçta ortaya çıkan ürün, sanat ürünüdür.
yani şu kebapçının kebapları daha güzel meselesi değil sanat..

~
ansızın gelecek gibisin..
andmaiyesi
Üye
Üye

tabiki kıyaslamamak lazım,haklısın......bende içimden geldiği gibi öylesine söylemiştim zaten....... :wink:
derinmavi
Üye
Üye

Mesaj gönderen derinmavi »

benim dinledigim tek rapçi .özellikle sarkı sözleri muhteşem.kişilik olarak da açıkçası çok sevdim kendisini-röportajlardan takip ettigim kadarıyla-ceza gibi ukala ve yapmaçık degil.
andmaiyesi
Üye
Üye

ARKADAŞLAR KIZIYORUM AMA! BU UKALA YAPMACIK GİBİ SÖZLER HİÇ OLMAMALI BENCE..LÜTFEN DAHA DİKKATLİ OLUN.AYRICA RAP MÜZİKTE ZATEN HEP BİRAZ UKALALIK YOKMUDUR? TARZI OLARAK ZAMAN ZAMAN KÜFÜR DE İÇERDİĞİNİ DE UNUTMAMAK LAZIM.....
seyytan
Kıdemli üye
Kıdemli üye
İsim: Metin Çetin

Mesaj gönderen seyytan »

sagopa yı severim onun sarkılarında toplumsal sözler var... mesela vasiyet isimli sarkısına klip cekti... klip ırak taki savası anlatıyor ve sozleri de oyle yani sagopa rap yapan bir cok kisiden iyii... ceza ile kıyaslamak ise gereksiz sagopa 1 numara rap te diye bilirim...
okyanus_derin
Üye
Üye
İsim: nilgün

Mesaj gönderen okyanus_derin »

evet şarkıları gerçekten güzel,yoplumsal sözler var.benimde dinlediğim tek rapçidir kendileri!
yaskaman

Mesaj gönderen yaskaman »

liriksel temas konusunda bayağı yetenekli bir insan ve benim de dinlemeye tahammül edebildiğim tek rapçi.. evet bazı şarkılarında küfür etmiştir zamanında ama bakıldığı zaman durup dururken laf olsun diye değil, bir nefret anlatımı esnasında kullanılmış sözlerdir onlar.. tabii ki küfürü savunmuyorum ama zaten hepimiz çok kızdığımız şeylere küfür etmiyor muyuz?..
rodi
Üye
Üye

Mesaj gönderen rodi »

ya arkadaşlar cezayı bugünlere getiren kim ilk albümünün prodüktörlüğünü yapan kim sagopa ikinci albumunun çıkış parçası olan neyim var ki düeti kime ait yani onu bugünlere getiren sagopa kajmer turn table ı ilk türkiye ye getiren yine sagooo. ukalalığı ona bunu unuturmasın yeter...bence türkçe rapin tek underground ismi sagopa kajmer
seyytan
Kıdemli üye
Kıdemli üye

Mesaj gönderen seyytan »

ediyormuyuz??
yaskaman

etmiyorum diyen yalan söyler bence.. :idea:
imitationoflife
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen imitationoflife »

dünya kerhanesinde bakire değilsin tecavüz edenler var...
en sevdiğim sözü ne kadar da doğru söylemiş mecaz ya da gerçek...
seyytan
Kıdemli üye
Kıdemli üye

Mesaj gönderen seyytan »

Sagopa kajmer in maskeli balo sarkısı guzel... dinlemenizi tavsiye ederim...
Kullanıcı avatarı
fotosentez
Takımdan
Takımdan
İsim: yaprak

Mesaj gönderen fotosentez »

rap'i çok seviyorum ve dinliyorum.en çok da sagopa yı...cezayı pek fazla dinlemiyorum açıkçası.hani ceza az zamanda çok söz söyleyenlerden.çok hızlı rap yapıyo.ama rap hız deildir.sagopanın rapleri genelde yavaştır.hayatta çok kullandığımız sıradan kelimelere öyle anlamlar yüklüyor ki ayrıca bunları durup düşünmek için de insana zaman bırakıyor.türkçe rap de en iyi rapçi diyebilirim.size önerebileceğim raplari ve featleri
1-baytar
2-karabiber duası
3-karikatür komedya
4-kendime sarılır donarım
5-günlerim ağlak
..hepinizin hoşuna gider umarım..:)
yaskaman

. ölüm benim doğum günüm
. sagopa yaşlı planet
. kör savaşçı
. tanrı çekti tüm resimleri
. bağdat
. iskeletler diyarında bir et parçası
. hayat arabamla 2005 mil
. terapi

bunlar da fotosentez kardeşimin söylediklerine ilave olarak sizlere önereceğim şarkılarıdır :wink: