Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Şarkılarımı seven insanlarla ortak dilim yok!

Feridun Düzağaç Hakkında Sorulan Sorular, Bilgiler, Bildiriler, Konser Duyuruları, Biyografi, şarkı sözleri, albümler, incelemeler.. Feridun Düzağaç Biyografi! - Feridun Düzağaç Şarkı Sözleri!
nadas38
Üye
Üye

Mesaj gönderen nadas38 »

bencede dinleyenlerinin onu haketmediği düşüncesi doğru değil. eğer öyle olsa ne kaset çıkarır vr nede konser yapar. ama o bunları severek yapıyor. bize düşen temiz dinleyici olmak. onu üzecek davranışlarda bulunmamaktır. sevmeyenler olsada o yine şarkıları en iyi şekilde yapıyor ve söylüyor. biz de en iyi dinleyici olalım bizim onun şarkılarına ihtiyacımız var.
sheriff
Üye
Üye

Mesaj gönderen sheriff »

daha üstte de dediğim gibi; bu sözü O'nu anlamaktan fersah fersah uzak olanlar için söylemiştir diye düşünüyorum.
konserlerinde seni seviyooorruuuum, aleev aleevv diye bağırıp şarkı aralarında Feridun abiye iki kelime konuşma hakkı vermeyen saygısızlar için söylemiştir heralde.
bazı dinleyenleri onu anlamaktan o kadar uzak ki.

Bursa konserinde gözlemlediğim bi enstantane:
Bir çift ağlamıyorum şarkısı söylenirken dayanamadılar kalkıp kenarda benim onumde dans etmeye başladılar.
bu aşk süsü verilmiş bir cinayet
.......................................
falan diye şarkı ilerlerken bunlar seni cok seviyorum bitanem, bu şarkı bizim şarkımız olsun mu? olsun aşkım .
demeye başladılar. dumurun son hadddine gelmiştim valla. :shock:
Kullanıcı avatarı
Bugfixed
Site Admin
Site Admin
İsim: Murat
İletişim:

Mesaj gönderen Bugfixed »

Ekşi sözlüğe erişimi de kapadılar bu arada.
Beklediklerim kalır uçan uçurumlarda..
.Terazinin Hüznü.
Kullanıcı avatarı
haldunbar
Takımdan
Takımdan
İsim: Haldun

Mesaj gönderen haldunbar »

Başlıkla alakasız ama bilgi vermek istedim Murat Hocam

http://84.44.114.44 = ek$i sözlük :wink:
Kullanıcı avatarı
haldunbar
Takımdan
Takımdan
İsim: Haldun

Mesaj gönderen haldunbar »

Ya da açıklamak gerekirse:

http://84.44.114.44/show.asp?t=telekomu ... ngellemesi

Gülüp geçiyorum. İlginç bir ülkedeyiz vesselam... :lol: :lol: :D
Kullanıcı avatarı
Bugfixed
Site Admin
Site Admin
İsim: Murat
İletişim:

Mesaj gönderen Bugfixed »

adamın biri yazmışki dün gördüm sabah okumuştum haldun. uyuşturuculuğa özendiriliyor vs istanbul emniyet mahkeme kararınıda alarak telekoma diyor telekomda tr den erişimi sadece site adına kapıyor :D neyse adamın biri yazmış.
"....zamanında satanist olaylarında siyah giydiğim için satanist dediler, saçım uzun diye yolda laf da attılar. şimdi de yazarı olduğum için gurur duyduğum siteye saçma sapan suçlamalar yapılmakta. tutturmuşlar bir cumle "gençler ozendiriliyo" diye aldı başını gidiyo. trt her pazar akşamı kovboy filmi verirdi. ailecek izlerdik. kavga, silah ne ararsan var. ne yani o nesil katil mi oldu. sen mal olduktan sonra tom ve jerry'den de etkilenir katil olursun. benim şurda 500 entryim bile yok. ama binlerce on binlerce entrysi olan aynı siteye uye olmaktan gurur duyduğum insanlar var. bu terbiyesizlik onlaradır benden çok. işini iyi yapan insan ve kurumlara girilen entryler ortadadır. turk telekom'un işini nasıl yaptığı da ortadadır. işini kotu yapacaksın muşterilerin eleştirince de rahatsız olacaksın. (bkz: turksun di mi) " ...
Beklediklerim kalır uçan uçurumlarda..
.Terazinin Hüznü.
Bozcaada

Mesaj gönderen Bozcaada »

Çok şaşırmamak lazım dedin gibi abi.
Tugce
Üye
Üye

Mesaj gönderen Tugce »

Konu sapmş:)
Neyse..Feridun'un sözleri kesinlikle konser aralarında Alev Alev diye bağıran ya da ''SAçmlayan'' insanlara gitmiştr!

Evet şarkılarını seven insanlarla ortak bir dili olamamıştır belki ama,şarkılarını anlayan insanlarla aynı dilden konuştuğuna emin olabilrsn Sn.Feridun Düzağaç!! Hepimiz anlıyoruz seni..Burda ne güzel yorumlar yapıyoruz hakkında senin kullandığın dilin binde biri kdar iyi dilimiz ama yne de ortağız!!
Yine de kalpten bağlı dllerimz birbirine..Duygularmz aynı! ''Yine kış gelecek üşüyeceksin'' dedğnde sen,hepmz anlıyorz amacnı..konserlernde bağrmıyorz oysa ellern diye..!

İçin rahat olsun,dilimiz bir kalbimz bir uzakta olsan da.!

Seni Seviyoruz Feridun Düzağaç!
son-nefesim
Üye
Üye
Konum: Bir uçurumun kenarındayım...O kadar yokum ki; görmüyorlar...

Mesaj gönderen son-nefesim »

bu konuda sana katılıyorum...
lavinyaa
Üye
Üye

Mesaj gönderen lavinyaa »

scalon we mk15 e çok teşekkürler
yaskaman

Mesaj gönderen yaskaman »

Tugce yazdı:Konu sapmş:)
Neyse..Feridun'un sözleri kesinlikle konser aralarında Alev Alev diye bağıran ya da ''SAçmlayan'' insanlara gitmiştr!

Evet şarkılarını seven insanlarla ortak bir dili olamamıştır belki ama,şarkılarını anlayan insanlarla aynı dilden konuştuğuna emin olabilrsn Sn.Feridun Düzağaç!! Hepimiz anlıyoruz seni..Burda ne güzel yorumlar yapıyoruz hakkında senin kullandığın dilin binde biri kdar iyi dilimiz ama yne de ortağız!!
Yine de kalpten bağlı dllerimz birbirine..Duygularmz aynı! ''Yine kış gelecek üşüyeceksin'' dedğnde sen,hepmz anlıyorz amacnı..konserlernde bağrmıyorz oysa ellern diye..!

İçin rahat olsun,dilimiz bir kalbimz bir uzakta olsan da.!

Seni Seviyoruz Feridun Düzağaç!
ekleyecek bişey bulamadım tuğçe. umarım Feridun Abimiz anlamıştır bizi.
uçamam
uçsam da sana varamam
varsam bile inan kalbine dokunamam...
bulgur
Üye
Üye
İsim: mesut

Mesaj gönderen bulgur »

lavinyaa yazdı:scalon we mk15 e çok teşekkürler
Rica ederim.önemli degil..ben teşekür ederim..
Kullanıcı avatarı
odysseia
Takımdan
Takımdan
İsim: elif

Re: Şarkılarımı seven insanlarla ortak dilim yok!

Mesaj gönderen odysseia »

ben bu yazılanları tekrar okudum ve biyerlerde hata yapabilmiş olabilceğimizi düşünüyorum.yani o söyledikleri bize de gelmiş olabilir.çünkü fan sitelerinden bahsediyo.ve gerçekten aramızdan da öyle acayip sevgi gösterilerinde bulunanlar oluyo.birimiz en ufak bir olumsuzluktan bahsetse, anında o insanın üstüne yükleniyoruz nerdeyse,yani bi objektiflik yok ortada.bence feridun abi, onu gerçekten nesnel bir şekilde yorumlamamızı isterdi,belki de hiçbir yorumda bulunmamamızı.....çünkü "şarkılarımı seven BAZI insanlarla ortak dilim yok" demiyo."şarkılarımı seven insanlarla bile ortak dilim yok" diyo.bu önemli bir ayrım.belki de gerçekten anlamıyoruz onu,çook iyi anladığımızdan hiç şüphe etmezken..bilmiyorum.
floydian
Üye
Üye

Mesaj gönderen floydian »

"şarkılarımı seven BAZI insanlarla ortak dilim yok" demiyo."şarkılarımı seven insanlarla bile ortak dilim yok" diyo.bu önemli bir ayrım.belki de gerçekten anlamıyoruz onu,çook iyi anladığımızdan hiç şüphe etmezken..

malesef haklı olduğunu düşünüyorum. sevgi olayını biraz fazla abartıyoruz bazen. şarkıları çok ciddiye alıyoruz. şarkılar kötü demiyorum. ama abartıya giriyoruz bazen. sanatçıyı adeta tanrılaştırıyoruz. sitede onu anlayıp anlamadığımızı tartışıyoruz hararetle.

gece 11.45 filminin başlarında bir bölüm vardı.
Nail Kırmızıgül (filmdeki ismini hatırlayamadım) Orhan Gencebay'ın bir şarkısını söylüyor. Sonra dönüp Mehmet'e(f.d.)
"Mehmet abi, düşünüyorum da Orhan abi şarkılarında beni anlatmış. Hep benim hayatımı anlatıyor. Yıllar önce Orhan Gencebay nerden biliyordu benim hayatımı da böyle şarkılar söyledi" diyor.
Mehmet: Ya, sen bu şarkıları seviyorsun değil mi?
Nail K. : Eveet.
Mehmet: Tamam o zaman dinle gitsin. fazla kurcalama.

inceden bir mesaj var gibi geldi bana burda. Madem Feridun abiyi veya diğer sanatçıları seviyoruz, şarkıları veya sanatçıyı aşırı abartmaya gerek yok.
aşırı sevgi yerine saygı göstermek lazım diye düşünüyorum
miyavzi
Üye
Üye
İsim: dilek

Mesaj gönderen miyavzi »

"şarkılarımı seven insanlarla bile bir ortak dilim olamadı... " bizi kastetmıyodur de mı mıllet??? :( :cry: