Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Şebnem Ferah

Burada Diğer Rock Müzik Sanatçıların Panoları Bulunmakta. Bildiriler, konserler, albümler, şarkı sözleri, incelemeler ..
Kullanıcı avatarı
Adventureman
Admin
Admin
İsim: Ersin
İletişim:

Mesaj gönderen Adventureman »

Müzik Marketlerden Cd sini Almayı Tercih Etsen ...
Hem de Sevdiğin Dinlediğin Sanatcıya Faydan Dokunmus Olur ... :roll:
desperada
Üye
Üye

Mesaj gönderen desperada »

Benimde aklima geldi tabi, gelmedi degil...Sebnemin tüm albümleri var zaten, sen merak etme de... bu sarkisi yok iste bi seyin soundtrackiymis. Onun icin sizlere bi soriiim dedim... Hafif bi sitem vardi msjinda kirildim :(
Kullanıcı avatarı
Adventureman
Admin
Admin
İsim: Ersin
İletişim:

Mesaj gönderen Adventureman »

Özür Dilerim Kırıldıysan Arkadaşım, Kimseyi Kırmak İstememistim Ama...
Sitemden Ziyade Olması Gereken Bilinçli Dinleyicilerin Sanatcılarını Gercekten Seven İnsanların Yapması Gerekenlerdi Benim Söylediklerimi...
desperada
Üye
Üye

Mesaj gönderen desperada »

Iste dedigim gibi, olmasi gerektigi sekilde bayildim paralari aldim albümleri ama o sarki yok iclerinde. Demir demirkanin kücük deniz kizi dizisi icin yapmis oldugu parca... Neyse ben arayisima devam ediiiim 8)
penia
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen penia »

şarkılarıyla beni benden götürür...
bi tane o...
hilal

Mesaj gönderen hilal »

şebnem bi tane yaa..onun gibi baska yok..sahne perfonmansı dehset..o bi bağirdımı baska kimse ağzını açamıyo...
insan kendinden utanıyor ya allah neler yaratıyo die...:)))
delisugar
Üye
Üye

Mesaj gönderen delisugar »

çok çok çok sevdiğim bi sanatçıdır!! ağzına sağlık ne kadar güzel söylüyor yavv ayrıca yazdıklarıda süperr :!:
prenses
Üye
Üye

Mesaj gönderen prenses »

ışığı görmeden utandım kendimden daha sevilmeden WAZGEÇTİM DÜNYADAN......!!!!!!!!!!:!: :!: :!:
Kullanıcı avatarı
FDkolik
Üye
Üye
İsim: Ayşe Nur

Mesaj gönderen FDkolik »

12 Nisan 1972 yılında Yalova'da doğdu. Kırmızı elbiseler giyerek mahallede şarkılar söyleyen Şebnem Ferah'ın müziğe olan ilgisi küçük yaşlarda başlamış. Şebnem'in müzikle tanışmasında ailesinin çok büyük rolü olmuş. İlk okulda enstrüman ve solfej dersleri almaya başlamış. Şebnem'in ailesinde hemen hemen herkes müzikle içiçe ve evin her köşesinde enstrüman olduğu için müzik konusunda bilgili ve hazır olarak atılmış piyasaya.

İlk okul yıllarında mandolin kursu alan Şebnem okul orkestrasında da solistlik yapmış ve bugüne dek hayatını müzikle bağdaştırmış. Liseyi Bursa Gemlik'te "Özel Namık Sözeri Lisesinde" yatılı bir öğrenci olarak okumuş ve bu dönemler Şebnem'in kendisini tanımasına, tek başına ayakta kalmasına yardımcı olmuş.

Şebnem'in okul orkestralarında başlayan bu serüveni daha sonra küçük topluluklarla devam etmiş. Lise zamanlarında"Pegasus"adlı grubuyla beraber çalışan ama kafasında bir kız grubu hayali olan Şebnem, 80'lerin ortasında Bursa'da açılan bir stüdyo sayesinde Sedat abisiyle tanışmış ve bu hayalini 1988 yılında kurduğu "Volvox" grubuyla gerçekleştirmiştir. Müzik uğruna "Odtü Ekonomi" Bölümünü 2. sınıftan terk etmiş ve daha sonra İstanbul'a gelince "İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili Ve Edebiyatı" bölümüne kaydolmuş.

1994 yılında "Volvox" grubunun dağılması sonucu Şebnem Ferah bireysel çalışmalarına başlamış. Rahmetli sanatçımız Onno Tunç ve Sezen Aksu'nun keşfi sonucu Underground ortamdan daha Ferah bir ortama kavuşmuş.

Daha sonra "15 Kasım 1996 Cumartesi" günü "KADIN" adlı ilk solo albümünü çıkardı. İlk videosunu "Vazgeçtim Dünyadan" adlı parçasına çeken Şebnem, Rock müzik piyasasını yeni bir döneme soktu. Çıkışıyla büyük bir sansasyon yarattı. Gerek kaset satışları gerekse video klibiyle uzun süre listelerde bir numara olarak boy gösterdi. Daha sonraları "Yağmurlar", "Bu Aşk Fazla Sana" ve "Fırtına" adlı şarkılarına klip çekti. İlk konserini "04 Nisan 1997" de "İzmir Ege Üniversitesi" nde verdi ve büyük bir kalabalığa yaklaşık 6000 kişiye unutulmayacak dakikalar yaşattı. İzmir'deki konserin ardından Türkiye'nin çeşitli yerlerinde konserlerine devam etti ve bu konserlerin yanı sıra düzenli bar programları da yaptı.

Tabii ki Şebnem`in yaşadığı çok büyük acılar da oldu. 1998 yılında Ablası Aycan Ferah`ı yitirdi. Üzüntülü bir dönemin ardından 2.5 yıllık bir aradan sonra "24 Haziran 1999 Perşembe Günü" ikinci albümünün ilk klibi "Bugün" müzik kanallarında boy göstermeye başladı ve tarih "30 Haziran 1999 Çarşamba" yı gösterdiği zaman "Artık Kısa Cümleler Kuruyorum" adlı ikinci albümünü yine sansasyonlu bir şekilde bizlere sundu. İlk albümünde olduğu gibi ikinci albümünde de İskender Paydaş ve Pentagram ekibiyle çalışan Şebnem yine herkesi üzerine yoğunlaştırdı. Çok samimi sözlerin üzerine sarılmış etkileyici melodiler yine hafızamıza kazınacak ve aklımızdan asla silinmeyeceklerdi. Albümün ikinci videosu "Artık Kısa Cümleler Kuruyorum" şarkısına geldi, klibin yönetmenliğini Hakan Yonat yaptı. İkinci albümün ardından yine araya uzun bir stüdyo dönemi girdi.

Bu arada acılar Şebnem`in peşini bırakmadı. 1999 yılında meydana gelen 17 Ağustos depreminde Babası Ali Ferah`ı yitirdi. Acılarını hafifletmek ve yeni şarkılar üretmek için müziğe daha da sıkı sarılmayı tercih etti. Böylece "03 Ekim 2001" tarihinde "Perdeler" adlı üçüncü albümü yayınlandı ve yine büyük beğeni topladı. Bu sefer ki albümde Şebnem, İskender Paydaş ve Pentagram üyeleriyle değil de sahnede birlikte çaldığı müzisyenlerle çalışmıştı. Bu albümden ilk video, albümle aynı adı taşıyan "Perdeler" şarkısına çekildi. Klip, Türkiye standartlarının çok dışında ve oldukça güzel görüntüler barındırıyordu. Bu klipten kısa bir süre sonra "Sigara" şarkısı da, renkli camda boy göstermeye başladı.

İki yıl aradan sonra, tarih "12 Mayıs 2003 Pazartesi" yi gösterdiğinde, yeni albümünün ilk videosu "Ben Şarkımı Söylerken" müzik kanallarında dönmeye başladı. "15 Mayıs 2003 Perşembe Günü" "Kelimeler Yetse" adlı muhteşem bir albümle Şebnem tekrar aramıza dönmüş oldu. İlk klibiyle kendinden oldukça söz ettirmeyi ve yine yeniden gündeme oturmayı başardı. Röportajlar, Tv programları derken kendini yoğun bir temponun içinde bulan Şebnem, bu yoğun temponun arasında Gözlerimin Etrafındaki Çizgiler ve Mayın Tarlası’na da klip çekti ve yeni albüm çalışmalarına başlayana dek Türkiye'nin bir çok şehrinde konserler verdi...

Sessiz sedasız geçen bir yılın ardından, “5 Temmuz 2005 Salı günü” bu defa Tarkan Gözübüyük prodüktörlüğünde 5. albümü “Can Kırıkları”nı yayınlayarak yeniden piyasaya damgasını vuran Şebnem Ferah, ilk klibini de albümle aynı ismi taşıyan şarkısı “Can Kırıkları”na çekti. Son albümlerine oranla sert sounduyla dikkat çeken albümünün, 29 Temmuz 2005 günü Parkorman’da gerçekleşen gala konseriyle yeniden dinleyicilerine kavuşan Şebnem’in yeni albüm konserleri de bu sayede başlamış oldu. Çok geçmeden “Çakıl Taşları”na ikinci video klip geldi. Katıldığı programlarda birçok klip ve konser müjdesi veren Şebnem’in, konser maratonu halen devam etmekte...

Albümleri dışında da Şebnem Ferah’ı pek çok farklı çalışmada görmemiz mümkün. Kimi sanatçıya geri vokalleri'yle, kimisiyle de düet yaparak onlara eşlik etmiştir. Bunun yanı sıra birçok film ve reklam müziği'ni de seslendirmiştir. Aynı zamanda diğer sanatçılarla beraber yardım konserleri vermek gibi pek çok faaliyette de bulunmuştur.

Kısacası Şebnem varolduğu günden bu yana bir çok eşsiz başarıya imza atmıştır.

Kendi ruhunun müziğini bulup, seçtiği yolda emin ve sağlam adımlarla yürümeyi başaran, içi doldurulmuş boş şarkıları değil hayatın gerçeklerini yansıtan şarkılarını, eşsiz sesini bizlere sunan ve en önemlisi dinleyenlerine Yüreğinin Tümünü açmaktan çekinmeyen, daima Samimi Duygularını paylaşan Gerçek Müzisyen Şebnem Ferah'a binlerce teşekkürler.

Diğer İnsanları Bilmiyoruz Ama Biz Büyüyoruz Seninle, Şarkılarınla, Müziğinle...

ONA NE DENEBİLİR Kİ?...UZUN UZUN DÜŞÜNDÜM YAZMAK İÇİN...YORUMLARIM YETERSİZ KALABİLİR BAZEN...KADIN ALBÜMÜNDEN İTİBAREN BÜYÜK BİR ZEVKLE DİNLEMEKTEYİM.BU GÜNE KADAR BÜYÜK BİR HIZLA BÜYÜDÜ GÖZÜMDE.ÇİZGİSİNİ DEĞİŞTİRMDİ...SÖZLERİ HER ZAMAN AYNI MUHTEŞEMLİKTE YAZMAYA DEVAM ETTİ...1996 YILINDA KARDEŞİMİ KAYBETTİĞİM YIL O VAZGEÇTİM DÜNYADAN DİYORDU BEN DE ONA TÜM KALBİMLE İŞTİRAK EDİYORDUM....TEK TEK SÖYLEMEYE HİÇ GEREK TÜM ESERLERİ HARİKA...NASIL YAZIYOR BİLMİYORUM AMA GERÇEKTEN BENİM HAYATIMDA ÇOK AYRI BİR YERİ VAR...KELİMELER YETMİYOR ONU ANLATMAYA.... :!:
Kullanıcı avatarı
sinan
Admin
Admin
İsim: Sinan

Mesaj gönderen sinan »

arkadaşlar aranızda klipten bi parça olsun gören var mı :) aylardır bi klip hazırlanıyor
~
ansızın gelecek gibisin..
Kullanıcı avatarı
Bugfixed
Site Admin
Site Admin
İsim: Murat
İletişim:

Mesaj gönderen Bugfixed »

23/09/2006
Sinan adlı yönetici arkadaşımızın açmış olduğu http://www.seboist.com/ Şeboist web sayfası hazırdır. Tüm Şebo fanlarına duyrulur. Edited by Bugfixed
Beklediklerim kalır uçan uçurumlarda..
.Terazinin Hüznü.
Kullanıcı avatarı
sinan
Admin
Admin
İsim: Sinan

Mesaj gönderen sinan »

murat abi sağol ya. şebnem ferah hayranlarına hayırlı olsun diyim :)

desteğin için tekrar teşekkürler.
~
ansızın gelecek gibisin..
Kullanıcı avatarı
Bugfixed
Site Admin
Site Admin
İsim: Murat
İletişim:

Mesaj gönderen Bugfixed »

bizde şebocuyuz biliyorsun tüm lavinyacılar da eminim öyleler :wink:
Beklediklerim kalır uçan uçurumlarda..
.Terazinin Hüznü.
BADMAD
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen BADMAD »

Ben bir tek sanatçıyı dinlemekten bıkmam oda şebo Ruhumu okşuyo derler ya benimkiside ondan işte
mtka
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen mtka »

arkadaşlar lütfen :rock: şebocuğumuzun :rock: yanında denizin özllemin(asker arkadaşı gibi hava geldi ama neyse)adını kullanmayın.eziliyor qız cagızlar :twisted: :twisted:
:rock: şebo :rock: bir yana tüm bayanlar başka bir tarafa :lol: çünkü herke$ gibi bende ona aşığım uzgun: