Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

severdim mavileri..

Makaleler, Yazılar, Şiirler ve sizin şiirleriniz.
Ayrıca bu panomuzu blog web günlüğü gibi kullanacağız. Lütfen yalnızca kendi yazı, şiir vb yazıları paylaşın.! Başkalarına ait eser ise; lütfen not düşün.
blackpearl

severdim mavileri..

Mesaj gönderen blackpearl »

Asılıp küreklere ve yön vermeden yelkenlere denize açılmak isterdim hep..Dev dalgaları,sağır rüzgarları ve kara bulutları düşünür vazgeçerdim sonra..Sığınıp bir limanda orda kalıverdim sakinleşene kadar hayalimdeki fırtına..İçim hep hüzün doluydu ve kabullenemezdim..Nefes alamayacak hale gelir,daralırdı içim..Yinede hep maviydi hayallerim beni zaman düşman eden hayata inat..Sonra deniz fenerleriyle dost oldum..Dert yandılar bana,ben söndürdüm..Dalgakıranlarla savaştım dalgalara karşı korumak için sandalları..Teknelerle de arkadaştım,balıkçı tekneleriyle..Martılar vardı bide,şafağı onlarla selamlar,mehtabı beraber uğurlardık..bazen neşeli olur şarkı söyler,bazende oturur ağlardım bir köşeye..Severdim ben mavileri..Sonra oturur bir kayaya ağ tutmuş aklımı yoklardım..Sorular sorardım hepsi yanıtsız kalırdı..Peki ben şimdi bunları niye yazdım ki??
En son blackpearl tarafından Salı, Aralık 26, 2006 03:11 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
biryorgunerkek
Üye
Üye
İsim: aLp

Re: severdim mavileri..

Mesaj gönderen biryorgunerkek »

içim hep hüzün dolu...
kenderuntanbul
Üye
Üye

Mesaj gönderen kenderuntanbul »

beni ben yapan şeyler.. cümleler,kelimeler, virgüller,noktalar.. ve karar verır birgun benler kaçıp gitmeye aşk kentinden... ilerler bedenım.. hızlanır adımlarım..unuttuğum şeyler kalıyor giderken farkedıyorum.. sonlanmamış cümleler yarım kalmış kelımeler.. asla nokta olamayan işaretler.. duygularımı bırakmısım kacarken.. ıslaklık eklemısım gozlerımden yanlarına.. kacarken bedenım duraksıyor.. sorgulamaya başlıyor kendini.. 'burdayken neden hala ordasın' diye..
anlamını yitiriyor kacıslarım.. can sıkıntısı içinde bedenim yanyana olamadığı soyutluğu yüzünden.. can çekişmeye başlıyor bedenim yalvarırcasına duygularıma.. 'ne olur bırakma beni yanlız..kaç sende ne olur..ulaş bana..' diye.. hala devam ediyor duyguların bedenime ihaneti..
...benden size...
kenderuntanbul
Üye
Üye

nefes alıp verirken başlıyor aşka tutulmalarım.. alınan gidiş kararlarımın ardından tutunuyor bir yanım aşka.. gidiyorum dedıgımin her defasında 'dur gitme' cümlesini oluyor bekliyişim.. bana fazla gelen nefesler alıyorum ıslanırken yüzüm.. dahilinde derin iç çekişlerim.. sebebi nedir ağlamalarımın?.. gitmek zorunda olmak mı? yoksa bırakacağım, sonsuza dek varedemeyeceğim soyutlugumu yitirmek mi? dizlerim çekiyor yere beni.. umarsızca ağlamaya başlıyorum 'ben yarım kalmak istemiyorum' sürünmeye başlıyorum içimdeki çelişkiyle sevme kentinden..'duramazsın sen burda istenmedigin kentte..' gidemiyorum varolamadığım kentten..
yeni cümleler dolanıyor dilime.kaçmalara yitirmelere ve yitirilmelere dair..
kenderuntanbul
Üye
Üye

kaçamıyorum sevme korkaklığıma karşılık.. erkenden verilen kırık notlar aşkta vurulmuyor yuzume.. kırgınlıklarım kızgınlıklarım baglanıyor aska.. bır umut sılınırız dıye.. korkaklık baslıyor sonra.. yarını bılmememktekı gızem hukum suruyor.. gozlerım korkarken bakıyorum aşka.. aşıkken birgun gozlerımı acıyorum.. kaçıp gıt sevme kentınden alıskın deılsın sen kalmaya buralarda.. hadı durma kac gıt.. sonu var herseyın bununda sonu var.. gereklılık kıplerı var.. hadı kac gıt.. yarım ınsan ol.. yarımca kalsın yuregın.. derın nefesler baslıyor.. kacamayıslar..kacarken kendını kovalamalar.. cok zamanlar gecıyor. bakıyorum hala asktayım... adım aşka yazılmıs.. ve anlıyorum tenhalıga dusmusum.. aşka düşmusum.. dınlendıgım lımana.. kaçıp gitmek buyumuş gozumde.. durmusum orda.. bır umud beklemısım merhamedı.. kaçamamışım..
kenderuntanbul
Üye
Üye

Çocuk Gözlerim

Kayboluşun tınısı
Hala kulaklarımda..
Gözlerim çocuktu
Açıktı görmeyen gözlerim..
Oyunlarım vardı
Maskeler tarafından verilen