Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Sigara'nın kapalı mekanlarda içilmemesi hakkında

Sizin Kürsünüz. Genel de Konu dışı başlıklar...
Kullanıcı avatarı
Adventureman
Admin
Admin
İsim: Ersin
İletişim:

Mesaj gönderen Adventureman »

Arkadaslarımızın Yazdıklarından Guzel Bır Mesaj Cıkıyor Ortaya; Kendinizi Düsünmüyorsanız Sevdıklerınızı Düşünün. Bari Onlar İçin Sigarayı Bırakın !
Filinta

Mesaj gönderen Filinta »

bu kanun kulanıl maya baslanılmıs cok sevindim cilemiz biti kafelerde bogulmaktan kur tulduk galiba milet kendini zehirliyor tamam anladıkda bizden ne istiyorlar birde kendi geleceklerini duşunsunler cocuklarını sigara icilen bir ortamda mı yasasın cocuklar???
Kullanıcı avatarı
Adventureman
Admin
Admin
İletişim:

SEVGİLİDEN AYRILMAK
Onunla ılk tanıstıgım zaman … Ortaokula gıdıyordum henuz 14 yasındaydım. Onun yasını ıse hıc sormayın ! Goz gore gore kendımı atese attıgımı sonradan anladım. Herkes bu beraberlık ıcın yasımın cok kucuk oldugunu soyluyordu. Aslında hıcbır zaman yasın uygunlugu soz konusu olamaz boyle bır ılsıkıde. Ilk oncelerı sadece yakın arkadaslarımla paylastım kucuk sırrımı. Sadece gonul eglendırıyordum onunla. Ne kadar da aptalmısım ? Aileme anlatamazdım. Reddedilecegini pesınen bılıyordum. Baslangıcta tenha yerlerde cok seyrek bulusuyorduk. Daha sonra bulsumalarımız sayısı gıttıkce arttı. Ok Yaydan cıkmıstı bır kere. Evet onu sevıyordum. Aklımda hep aynı dusunce vardı; “ Onun tutsagı deılım ve ıstedıgım zaman terk edebılırım.” Ne kadarda akılsızmısım. En sonunda olan oldu. Bır gece annem bızı yatakta yakaladı. Kızmadı, bagırmadı sadece kısa bır nasıhat cektı. Beraber olmamızı yasak etmemnın mumkun olmayacagını acı acı anlattım.
Aradan seneler gectı, ama gıttıkce bırbırımıze baglandık. Daha dogrusu ben ona baglandım. Tahmın edebılecegınız gıbı onun umrunda bıle deıldım. Aradan gecen yıllarda kaybeden taraf hep ben oldum. O bana sahte mutluluklar verdı sadece. Bense her seyımı … Onun ıcın kavga ettım, onun yuzunden cok hastalandım. Once onu sevmeyı ogrendım sonra da nefret etmeyı. Beraber olmayı ıstemedıgım anlarda bıle, yanımda olmaya devam edıyor. Ne yalan soyleyeyım : bazen ben de ısteyerek onun pesınden kosup sokak sokak aradıktan sonra hasretle yenıden bulusuyorduk. İrademı yerle bır ettı. Ailemle, yakınlarımla arama gırdı. Arkadaslarımın coguda ondan nefret ettı. Hatta ben bıle tıksındım bazen, bedenıme ve ruhuma sınen kokusundan. Dudaklarımın her dokunusunda ben ondan o benden bırseyler calıyordu. O her seferınde yenılıyordu kendını, bense gıttıkce kotulesıyordum. Buna ragmen bır turlu terkedemedım.
Aslında cok defa denedım ayrılmayı, hepsınde de donusum bır oncekınden guclu oldu. Yoklugunda hasretıyle kıvrandım, bu ayrılıga alısmaya calıstım, ama asla aklımdan cıkmadı. Tırnaklarımı yedım, yetmedı; kuruyemise basladım, ayrılık kılo aldırdı. Hatta ınanmazsınız ama, su anda bıle yanıbasımda. Ama yınede hepınızın onunde yemın edıyorum ve soz verıyorum : “ Ya o benı bırakacak, ya ben o sigarayı!...
( Şimdi, Lutfen Bır Kez Daha Okuyun )
burrrcu
Üye
Üye
İsim: Burcu

Mesaj gönderen burrrcu »

yazı süper helal olsun ailemdeki sigara içen insanlara okudum bunu.ilk başladıkları zamanlara döndüler galiba babanesinin evindeki sigaraları halasının çocuklarıyla çalışlarını anlattı çocukluk işte diyerek.''bak çocuğa kararını vermiş ben kendimi bildim bileli söz veriyorum kendime bırakamadım acı tütün kokan sevgilimi ''dedi :) .ama azalttı artık o da nefes alıp verirken zorlanıyormuş.abim yorum yapmadı.onunda sevgilisinden ayrılması baya uzun zaman alacak galiba.sen karaeını vemişsin hayırlı olsun,kolay gelsin :) .
misk

Mesaj gönderen misk »

acıklı bir aşk hikayesi:)) ya içen tiryaki olan insan için bırakman imkansız belki ama..kapalı alanlarda içilmemesi çok iyi uygulama olur,acayip rahatsız edici bişey!! kimse size bırakın demiyo, içmak için bu kadar direniyosanız, dışarısı var:)) açık hava..sigarayla soguk iyi gider!!!
Kullanıcı avatarı
Adventureman
Admin
Admin
İletişim:

misk yazdı:acıklı bir aşk hikayesi:)) ya içen tiryaki olan insan için bırakman imkansız belki ama..kapalı alanlarda içilmemesi çok iyi uygulama olur,acayip rahatsız edici bişey!! kimse size bırakın demiyo, içmak için bu kadar direniyosanız, dışarısı var:)) açık hava..sigarayla soguk iyi gider!!!
Bende Sıgara Icmıyorum Zaten Belkı Bırılerının Fıkırlerı Deısır Dıye Yazdım O Hıkayeyı Belkı Ders Alanlar Cıkar Hemde Copy Felan Yapmadan Ellerımle Yazdım Sızler Icın. Bır Kısı Bıraksa Sıgarayı Kardır :!: Sana Sonuna Kadar Hak Verıyorum misk ...
Kullanıcı avatarı
hakan
Takımdan
Takımdan
İsim: Hakan

Mesaj gönderen hakan »

Bırakacak kişi bunlara gerek kalmadan bırakır şuan rahatsınız arkdaşlar bir çalışmaya başlayın sizleride görürüz sitres herkesin derdini dinleyin ozaman görcem sizide .Aman ha
sakın özenipte başlamayın sonra benim gibi bırakamassınız...........
burrrcu
Üye
Üye
İsim: Burcu

Mesaj gönderen burrrcu »

herkes aynı şeylerden bahsediyor ''biz de nefret ederdik ondan ama yanlızdık ve yapabileceğimiz hiç birsey yoktu vs vs ve sigaraya başladık''.bana bu tarz nedenler çok saçma geliyor.yanlızsan sigaraya mı başvurman gerekiyor.ama onu içip içmemek içen kişiyi ilgilendirir o yüzden karışmıyorum artık kimseye.isteyen bırakır isteyen bildiğni yapar
Filinta

Mesaj gönderen Filinta »

mazeret olarak say mıyorum enyakın dostum, dertortagım,beni tek anlayan o vs vs bu kendinizi avutmak tanbaska bir sey deyil bence nefsine güvenen sigarayı bıraka bilir cok birakanlarda var ama bu kararı almak herbaba yigidin harcı deyil sigara iletinden ne anlıyor ve niye savunuyorsunuz anlamıyorum...
Kullanıcı avatarı
hakan
Takımdan
Takımdan

Mesaj gönderen hakan »

Arkadaşım içi olmadığın için herhalde böyle konuşuyon ama herkes kendince haklıdır........
Kullanıcı avatarı
Adventureman
Admin
Admin
İletişim:

Zaten Insanlar Sigara İcmek İcın Bahane Ararlar ... Her Durumda Sıgara Icerler, Hep Sigaraya Sıgınırlar. Sevinirler Sigara Yakarlar, Uzulurler Sigara Yakarlar, Canları Sıkılır Sigara Yakarlar Vs... Her Daım Sigaraya Sıgınıp Ondan Medet Umarlar ? Ne Faydasını Goruyorlarsa...
bigmerLin

Mesaj gönderen bigmerLin »

Sigarayla ilgili bugüne kadar duyduğum en güzel özetlerden bir tanesi:

"Parasını eL aLır, dumanını yeL alır, Zehiri sana kaLır.."

Ama geLin görün ki bunları biLe biLe haLa.... :cry:

(Bırakacam...)
Kullanıcı avatarı
hakan
Takımdan
Takımdan

Mesaj gönderen hakan »

Sigarayla ilgili bugüne kadar duyduğum en güzel özetlerden bir tanesi:

Arkadaş yalnızlık nedir bilirmisin.......Bu benim en iyi dostum..
bigmerLin

Mesaj gönderen bigmerLin »

hakan yazdı:Sigarayla ilgili bugüne kadar duyduğum en güzel özetlerden bir tanesi:

Arkadaş yalnızlık nedir bilirmisin.......Bu benim en iyi dostum..
Ahh be hocam... Bilmez miyim... Çok iyi hem de... İnsan bir teseLLi oLarak görüyor onu asLında.. Ama biz teseLLiyi yanLış yerLerde arıyoruz gaLiba... :?
scalon
Görevli
Görevli
İsim: güLşah

Mesaj gönderen scalon »

bigmerLin yazdı: Ama biz teseLLiyi yanLış yerLerde arıyoruz gaLiba... :?
haklısın.. yanlış yerde arıyosunuz.. :roll: