Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Sigara'nın kapalı mekanlarda içilmemesi hakkında

Sizin Kürsünüz. Genel de Konu dışı başlıklar...
Filinta

Sigara'nın kapalı mekanlarda içilmemesi hakkında

Mesaj gönderen Filinta »

Sİz neler düşünüyorsunuz örneğin kıraathanelerde bile yasaklanıyormuş tamamen kafelerde vs...

İçmeyenler etki altında kalmadan yazsınlar :wink:
melissa
Üye
Üye

Mesaj gönderen melissa »

açıkcası sigaraya karşı bi insan değilim içen içer herkesin özgür iradesi ama insanların birbirine saygısı olmalı;hele ki kapalı alanlarda!bi kafeye gidiyosunuz,birde sizin grubunuzda içen varsa öksür babam öksür,çıktığınız vakit üstünüz başınız tütün!hele kışın...tamam anlayışlıyız da bi yere kadar :!:
Kullanıcı avatarı
emrepark
Takımdan
Takımdan

Mesaj gönderen emrepark »

ne kadar hoşgörülü karşılasam da sigara içenleri,yine de bazen sinirlenmeden edemiyorm çünkü sigara içen bazı insanlar içmeyenlerin temiz havadan faydalanma hakkını ezip geçiyolar hem de düşüncesizce. ben rahat nefes alma özgürlüğümün hiçkimse tarafından engellenmesine göz yumamam.Arkadaşında bahsettiği gibi bi de üstümüzün sigara kokması var tabi o başlı başına bi eziyet.Sigara içmeyen bi insanın üzerinin sigara kokmasından ne kadar rahatsız olacağını ancak sigara içmeyenler anlar sanırım.Lütfen biraz anlayış diyorum
scalon
Görevli
Görevli
İsim: güLşah

Mesaj gönderen scalon »

normal koşullarda fosur fosur sigara içen bir tanıdığım, ramazanda oruçluyken bindiğimiz küçücük asansördeki sigara dumanına ve kokusuna maruz kalınca bizleri çok daha iyi anladığını söylemişti!

ben sigara konusuna biraz fazlaca tepkili yaklaşıyorum dedemi benden alıp götürdüğü için.. o yüzden şahsi fikirlerimi yazmayacağım buraya..

sadece saygı lazım ama.. çünkü içmeyenler pasif içici oldukları durumda içenlerden çok daha fazla zehirleniyorlar!
dedetor
Üye
Üye
İsim: Sercan

Mesaj gönderen dedetor »

burada kimse sigara içmiyor anlaşılan ben içen biri olarak cevap verim bence de kapalı mekanlarda yasak olmalı ama bunu abartırsak olmaz en azından kafelerde bölümler halinde yapılabilir içenler ve içmeyenler ayrılabilir ayrıca sigaranın benim için en büyük sorunu hava kirliliği değil yerlere atılan izmaritlerdir asıl sorun olarak buna çözüm bulunması gerekio bugün nereye giderseniz gidin heryer sigara izmariti dolu..İğrenç bi dünya bırakıoruz çocuklarımıza!!
DiLoS
Üye
Üye

Mesaj gönderen DiLoS »

bn sigara içenleri anlamyrm insan bile bile kendini nasıl zehirler? hadi tamam kendini zehirliyo ama etrafındaki içmeyenleri kapalı mekanlarda sigara içerek nasıl rehirleyebilir? ne olursa olsun buna hiç bi şekilde kimsenin hakkı yooook! şu sigara lafı döndüğünde çok sinirleniyrm!!! hatta daha da geniş bi açıyla düşünürsek aççık havada bile içilmemeli çünkü kısa zamanda deil ama onun bu gün içtiği sigaranın dumanı benim torunumu etkilicek!!! yani nerden düşünürsem düşüniim sigarayı içenlerde haklı bi taraf göremiyoruuuuum!!!

şimdi sigara içenler bana kızck sn nası bize karışırsın dicek biliyrm çünkü her ortamda başıma geliyo. ama napiim sidara konusunda çok doluyum!!! ve içenlere sadece acıyoruuuum.
Kullanıcı avatarı
Bugfixed
Site Admin
Site Admin
İsim: Murat
İletişim:

Mesaj gönderen Bugfixed »

acımaya devam edin. Bu ne kardeşim ya kıraathane de yasak kafelerde yasxak internet cafelerde yasak kapalı olan her yerde yasak. sokakta kötü örnek oluyorsun yasak evde diğerleri rahatsız oluyor yasak . :shock: Mars'a felan mı gideceğiz şimdi biz bi sigara tüttürmek için. ?
Beklediklerim kalır uçan uçurumlarda..
.Terazinin Hüznü.
Filinta

Mesaj gönderen Filinta »

evet arkadaslar anladıgımkadarıyla kapalıortamlarda sigara içilmesi sizleride beni rahat sız etigikadar sizleride rahatsız etmiş anlasılan yanlız bende sıgara kulan mıyorum bukonuda fikirlerinizi almak istemiştim :)
Kullanıcı avatarı
Adventureman
Admin
Admin
İsim: Ersin
İletişim:

Mesaj gönderen Adventureman »

Yaw Helal Olsun Ya Sonun Da Boyle Bır Yasada Cıktı ha Ama Ne Derece Uygulanabılır Olcak Bılmıyorum ? Ama Ben Yınede Cok Sevındım Ben Sıgara Icmeyen Bırı Olarak Taktir Ettim Valla. Ozellıkle Kıs Gunlerınde Insan Acık Havada Yapacak Bır Sey Bulamıyor Eger Sosyall Bır Insansanın Bır Sekılde Sigara Kullanmadıgınız Halde Sigara içmis Gibi Oluyorsunuz. Ustunuz Basınız Les Gıbı Kokuyor, Saglıgınız Etkılenıyor, Cevremız Kırlenıyor, Havamız Kırlenıyor, Vs.. Ewet Kapalı Mekanlarda Sigara İçebilmek İçin Bölümler Olmalı. Ama En Güzeli Sigarasız Yasam ...
!!! Dünyada Ölüme Sebebiyet Verdiği Bilinerek Yasal Olarak Satışı Yapılan Tek Şey Sigaradır !!!
melissa
Üye
Üye

Mesaj gönderen melissa »

ya içenlerde kendilerine göre haklı olabilir ama düşünsenize benim ileri derecede bronşitim var sende aynı kafeye geliyosun bende,sen kendini zehirleyesin diye bende astım mı olayım??? kapalı mekanlarda bölümler olsun diye düşündüğümüzde de 2.sınıf vatandaş muamelesi görmek insanın ne derece hoşuna gider ki?işin özü başından beri herkesin söylediği gibi karşılıklı saygı,yoksa açıkhavada da insanların suratına suratına duman üfleyenleri de biliyorum!!
Kullanıcı avatarı
lonely
Görevli
Görevli
İsim: Burcu

Mesaj gönderen lonely »

yanlış hatırlamıyorsam eğer aynı yasa tasarısında sürücülerin direksiyon başında içmemeleri için bir madde var. içenlere para cazası verilecekmiş. en çok beni o madde ilgilendiriyor çünkü babam trafikte çok sinirli oluyor bir de sigara içemezse...tüm kurallara uyan babam buna uymaz hiç sanmıyorum. ya neyse kafelerde vs. tamam anlıyorum çok da iyi olucak bu iş (uygulanırsa tabi) içmeyen biri olarak sevindim buna ama araçta kullanımla ilgili olarak bence çok saçma dikkati dağıtacağı içinmiş. bir düşünecek olursak tiryakilerin içmediği zaman daha çok dikkatleri dağılır bence.
Filinta

Mesaj gönderen Filinta »

arkadaslar bu kanun sigarayı kulanan kesimi kücüm semek veya dışlamak için deyil bu kanun yeni nesilin sigara bagısık lıgını önlemek azalt mak için alın mıs bir karar
yani yeni arkadaslarımızın sigara ic mesini engelemek için alındı
sigara içen de iç meyende destek olmalı sizin cocuk larınızın sigara içmesini ister misinizz???
Kullanıcı avatarı
yagmurlar
Takımdan
Takımdan
İsim: Aslı

Mesaj gönderen yagmurlar »

Ben sigara kullanmıyorum ama bu uygulamaya hiç gerek yok murat ın dediği gibi nerde içecek bu insanlar...allah aşkına artık başka şeylerle uğraşsınlar :!:
anlayana...
Kullanıcı avatarı
Bugfixed
Site Admin
Site Admin
İsim: Murat
İletişim:

Mesaj gönderen Bugfixed »

yagmurlar yazdı:Ben sigara kullanmıyorum ama bu uygulamaya hiç gerek yok murat ın dediği gibi nerde içecek bu insanlar...allah aşkına artık başka şeylerle uğraşsınlar :!:
anlayana...
helal be :lol:
Beklediklerim kalır uçan uçurumlarda..
.Terazinin Hüznü.
Kullanıcı avatarı
yagmurlar
Takımdan
Takımdan
İsim: Aslı

Mesaj gönderen yagmurlar »

sağol muratçım :D