Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

telekinezi!!

Makaleler, Yazılar, Şiirler ve sizin şiirleriniz.
Ayrıca bu panomuzu blog web günlüğü gibi kullanacağız. Lütfen yalnızca kendi yazı, şiir vb yazıları paylaşın.! Başkalarına ait eser ise; lütfen not düşün.
Kullanıcı avatarı
fotosentez
Takımdan
Takımdan
İsim: yaprak

telekinezi!!

Mesaj gönderen fotosentez »

arkadaşlar telekinezi düşünce gücüyle ve konsantrasyonla cisimleri hareket ettirebilme sanatı.ilgileneniz varsa paylaşabilirmi lütfen.bende bu yetenek henüz tamamiyle gelişmedi fakat annem insanları bile düşünce gücüyle hareket etiirebiliyo mesela ayakta duruyorsun alnında bir güneş düşünüp sürekli ona bakıyorsun.annem ellerini ovuşturup kafanda gezdiriyor değdirmeden sonra sırtına elleri 5 cm kdr uzakken yavaş yavaş uzaktan itme hareketleri yapıyor ve ister istemez düşüyorsun.bence tuhaf.sizde de var mı böyle bir yetenek yazın lütfen teşekkürler...
papatya
Üye
Üye
İsim: derya

Mesaj gönderen papatya »

yok keşke olsaydı :lol:
Kullanıcı avatarı
FDkolik
Üye
Üye
İsim: Ayşe Nur

Mesaj gönderen FDkolik »

aslında bu yetenek her insanda potansiyel bir güç halinde bulunmaktadır bence fakat bazılarımız bu enerjileri daha yoğun yaşarlar.bazılarımız bunun farkında değiliz.aslında hepimiz bunları yapabilecek beyin gücüne sahibiz ama geliştiremediğimiz için yararlanamıyoruz o kadar.keşke bunun bir yolu olsaydı...fotosentez eğer bu özelliği geliştirmenin yollarını biliyorsan lütfen bizimlede paylaş,çünkü bu gerçekten insanlığa verilen en önemli özellik...bende bu konularla ilgilenmekteyim....
Kullanıcı avatarı
fotosentez
Takımdan
Takımdan

evet çok haklısın herkeste olan potansiyel bir güç.fakat üzerinde çalışmak gerekiyor.bunun bikaç hafta aldığını duymuştum.fakat annem bi kitapta böyle birşeyin varlığını okuduğu zaman denemek istedi.annem böyle şeylere meraklıdır.ilk önce ellerini ovuşturup kafamızın yaklaşık 5 cm üstünde gezdiriyor.saçlarının yukarı kalktığını ve onun el hareketlerine göre okşandığını hissediyorsun.çok tuhaf.sonra nesnelerin yanısıra insanları bile itebiliyor.birde yeni başlayanlar güçlerini geliştirmek isteyenler için birşey önereyim.bir silgiye iğne batırın.bir kağıdı-küçük ve kare olsun-ilk önce yatay ikiye sonra açıp dikey olarak ikiye katlayın.sonra onu da açın ve ortadaki sivri yeri iğnenin ağzına getirin bırakın.iğnenin ucunda dursun.sonra ellerinizi ovuşturun ona konsantre olun başka bişey düşünmeyin.sonnra nefesinizi tutun ve ellerinizi onun üzerinde yanlarında gezdirin.anem yapınca dönüyo :lol: sizde deneyin
aycell_xxx
Üye
Üye
İsim: aysel

Re: telekinezi!!

Mesaj gönderen aycell_xxx »

metafizik çok derin mevzu girmeye korkuyorum..ama metafizikle uğraşan bir arkadaşım var..adam herşeyi öncden biliyor yaw :roll:
blackpearl

Mesaj gönderen blackpearl »

Çok sevindim böyle bi başlık açmana..Ben bayadır durugörü,sağduyu gibi konuları araştırırken çok ilginç ve çekici bulmuştum..Cisimleri enerjiyle komut edebilme yeteneyi ve insanların %90 ında bu yetenek zaten mevcut falan bu gücün farkında olup kullanabilenlerin yüzdesi oldukça ufak..Ben bunun yeterli egzersizle biraz telepatik güce sahip olan herkesin yapabilceğine inanıyorum..
blackpearl

arkadaşlar buda sabah gazetesinde yer alan bir makale:
'Telekinezi' gerçek oldu

Matthew Nagle, telekineziyi yani düşünce gücüyle nesneleri hareket ettirmeyi başardı; beynindeki çiple televizyonu kumanda edip bilgisayarda oyun oynadı.

Bir kaza sonucu felç olan ABD'li Matthew Nagle, solunum cihazı olmadan nefes bile alamıyor. Fakat nöroteknoloji uzmanı Prof. Dr. John Donoghue'nun gerçekleştirdiği operasyon sayesinde, artık televizyonda kanal değiştirip, bilgisayarda oyun oynayabiliyor. Hatta beynindeki çip sayesinde, bilgisayara bağlı mekanik bir kolu bile hareket ettirebiliyor. Prof. Donoghue, Matthew Nagle'ın bazı eşyaları düşünerek hareket ettirmesini sağlayan operasyonu şöyle anlatıyor:

KAFATASINDA SOKET VAR
"Hastanın beynine; el ve kol hareketlerinin kontrol edildiği merkezin yüzeyine elektrotlar, kafatasına da bilgisayarla bağlantı kurabilecek bir soket yerleştirdik. Böylece çiple okunan beyin dalgaları, Nagle'ın komutlarını bilgisayar aracılığıyla bağlantı kurulan eşyalara ulaştırabildi." Prof. Donoghue asıl hedeflerinin, felçlilerin kendi kol ve bacaklarına komut vermesini sağlamak olduğunu da sözlerine ekliyor.
metnazirk
Üye
Üye
İsim: hayat

Mesaj gönderen metnazirk »

vay be demek bu mümkün...
bigmerLin

Mesaj gönderen bigmerLin »

Çok güzeL... :) İnsanLık adına sevindirici..
Kullanıcı avatarı
fotosentez
Takımdan
Takımdan

evet sevindirici.ama benim bahsettiğim telekinezi çip e yada sokete gerek duymadan gerçekleşebilen telekinezi.ama gerçekten yazdığın olay çok güzel.televizyon haberlerinde görmüştüm.protez kolu hareket ettirebilen bir bayanı.yanılmıyorsam savaş muhabirliği sırasında kaybetmiş kolunu...
yaskaman

Mesaj gönderen yaskaman »

çevresindeki herşeyi unutup bir noktaya odaklanabilen insanların yapabileceği bir olay bu ve ben o kişi değilim :lol:
her zaman kafam dağınık, aklımda bi sürü düşünce, sorular, sorunlar, fikirler vs..
beynimi yiyorlar anne, beynimi yiyorlar.. :arrow:
blackpearl

Nei kast ettiğini biliyorum fotosentez zaten o çipi beyinin gönderdiği sinyalleri tanımak adına yerleştirmişlerdi neyse..

Bu arada bende aynı anda çok şey düşünen biriyim ve öle anlar geliyorki birşey anlatırken aklımda başka şey düşünüyorum ve bu da sık sık anlattığım şeyi kısa bir süreliğine unutmama neden oluyor pek ii bi durum değil..Ama durugörümün ve sağduyumun oldukça kuvvetli olduğuna inanıyorum,telekineziye gelince şimdilik başlangıcındayım ama bunu ileri seviyelere taşımayı hedefliyorum..
Kullanıcı avatarı
fotosentez
Takımdan
Takımdan

:lol: heheh aynen ya bende sürekli birşey düşünürüm kafam hiç boş durmaz
Kullanıcı avatarı
Bugfixed
Site Admin
Site Admin
İsim: Murat
İletişim:

Mesaj gönderen Bugfixed »

Baş ağrısı şeyler.
Beklediklerim kalır uçan uçurumlarda..
.Terazinin Hüznü.
midnight
Yeni Üye
Yeni Üye
İsim: bora

herşey olabilir

Mesaj gönderen midnight »

önceden bu tarz şeyler ilgimi çekmezdi fakat şimdilik sadece kağıt döndürebiliyorum :D