Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

türkçe rock_ uzun uzun fd

Feridun Düzağaç Hakkında Sorulan Sorular, Bilgiler, Bildiriler, Konser Duyuruları, Biyografi, şarkı sözleri, albümler, incelemeler.. Feridun Düzağaç Biyografi! - Feridun Düzağaç Şarkı Sözleri!
tuğba

türkçe rock_ uzun uzun fd

Mesaj gönderen tuğba »

Feridun Düzağaç'ın Mayıs 2004'te Harbiye Açık Hava 'da yaylı çalgılar eşliğinde verdiği konserin iki CD'den oluşan kayıtları. Basın bülteninde albümün;2007 yılında 20.yılını kutlayacak sanatçınınveda albümü olarak düşünüldüğü,fakat önceki albümlerin müzik marketlerde bulunamıyor olmasındandolayı öne çekildiği belirtilmiş.toplam 25 paaarçanın bulunduğu iki CD Düzağaç'ın da kariyeri booyunca dinleyicisi ile paylaştığı 50 bestesinin yarısını barındırıyor.Yaylıların düzenlemelerini Tolga Çebi,Mehmet Çelikve Hakan Süersan yapmış.
arkadaşlar
hürriyet gazetesinin keyif ekide FERİDUN DDDDDDÜZAĞACA ayrılmış bi yazıyı gördüm ve paylaşmak istedim :wink:
Kullanıcı avatarı
kumralada
Takımdan
Takımdan

Mesaj gönderen kumralada »

nası yani,fd 200de bırakıormu müziği :shock:
lütfen biri hayır desin,lütfen :cry:
Misafir

Mesaj gönderen Misafir »

Evet arkadaşlar bende duydum bu haberi. Albüm çıkarmayı bırakıcakmış -yine müziğin içinde kalıp- Bu bizi ne kadar memnun eder -tabiiki hiç- bilmiyorum... Gerçi harbiye konsreinde daha yaşının çok genç olduğunu ve artık neşeli şarkılar yazacağını söylüyor... Bu tek taraflı bir veda olacak sanırım...
Kullanıcı avatarı
kumralada
Takımdan
Takımdan

sarkı yapmayı bırakmasın ama :cry:
onun şarkıları olmadan hayat anlamsızlaşır,onun yeniden geleceğinin düşünmyi orda olduğunu bilmeyi seviyorum....
du-ya

Mesaj gönderen du-ya »

estarabim tarzında şarkılar yazacağım dediğine göre yeni şeyler üretmek için kısa bi ara olacağına kendimi inandırmak istiyorum

prodüktör olacağına ilişkin bi yazı okumuştum. onun çıkardığı kişiler tabi ki iyi olucaktır ama
sana şarkılar söylemeye devam ederim...

lütfen devam et
tuğba

türkçe rock_feridun düzağaç

Mesaj gönderen tuğba »

fd lütfennnnnnnnn müziği bırakmaaaaaaa :cry: :cry: :cr
Kullanıcı avatarı
kumralada
Takımdan
Takımdan

böyle bişey olmadığına inanmakistiyorum, :shock: ,
lütfen konuyu deşmeyelim ve kapatalım,konuştukca hep biyerlerde bişeyler kalıyor ve ben bu tereddütle devam etmek istemiyorum....
yavuz

Mesaj gönderen yavuz »

gözlerimizi kapatarak gerçeklerden kaçamayız,kabullenelim artık :(
sonsuz

Mesaj gönderen sonsuz »

Keşke insanın hoşuna gitmeyen bir şeyden bahsetmemesi onun meydana gelmesini engelleyebilseydi. Ancak maalesef gerçeklerden kaçamıyor insan. Aşağıda büyük bir kısmına yer verdiğim Radikal'den Tümay Yazıcı'nın F.D'yle yaptığı röportaj sanırım konuya açıklık getiriyor.

Eğer bir şeyi gönülsüzce yapacaksanız o şeyi yapmayın daha iyi. İçinizden gelmeyerek yaptığınız her şey, kendi onurunuza dokunur. Aksi halde incinir, incitirsiniz. Geçen mayısta Harbiye Açıkhava’da yaylı çalgıların da yer aldığı, ‘nispeten büyük’ bir orkestra eşliğinde verdiği konserin kayıtlarından oluşan ‘Uzun Uzun Feridun Düzağaç’ isimli bir albüm çıkaran Feridun Düzağaç, ne incinmek ne de incitmek istiyor: “2007 yılında 40 yaşında olacağım ve 40’ında hâlâ ‘Alev alev yanıyorum’ diye bir şarkı söyleyen adam bana komik geliyor. Bu aşk dediğiniz nedir ki 40’ınızda hâlâ çözememiş olasınız?” diyerek artık yeni şeyler söylemenin zamanının geldiğini belirtiyor.

SAHNENİN DE ÖMRÜ VAR
‘Uzun Uzun Feridun Düzağaç’ 2007’de müzikteki yirminci yılını kutlayacak olan Düzağaç’ın, şarkılarında söyleyecek yeni şeyler bulana kadar vereceği molanın başlangıcına işaret ediyor aslında: “ Ben yazmış olduğum şarkılardan mutlu olursam bir albüm ortaya çıkıyor. Şu anda üzerinde çalıştığım şarkılar bana göre öncekilerden farklı ya da yeni bir şey değil.” diyor Düzağaç ve ekliyor: “Alışkanlık gereği albüm yapmak gibi bir his beni rahatsız ediyor.”
Düzağaç bu albümünü de aslında 20’nci yılının şerefine 2007’de çıkarmayı planlıyormuş. Ancak ‘Orjinal-altyazılı’dan önceki solo albümlerinin müzik marketlerde bulunamıyor olmasından ve dinleyicilerin taleplerinden dolayı projeyi öne almış. Düzağaç 2007 yılında şarkı yazıp bestelemeye değil ama sahneye veda etmeye karar vermiş: “Sahne başka bir hayat demek ya. O hayatın bir ömrü olduğuna inanıyorum. Yoksa yazıp çizmek bırakılır bir şey değil.”
Son bir yıl içinde Ağrı’dan Çanakkale’ye kadar Türkiye’nin hemen hemen her yerinde 100’ün üzerinde konser veren Düzağaç “Bir ay boyunca üst üste sahneye çıkıp şarkı söylemek bana iş gibi geliyor. Beni albüm yapmaya yönelten şeyin amatör yıllarımda verdiğim konserler olduğunu hep dile getirdim. Ancak mesela onu özleyişimle, önümüzdeki bir başka konseri özleyişim arasında çok fark var. Çünkü bir yaşanmışlık oldu. İnsanlara şarkı söyleten, şarkı sözü yazdıran, film çektiren, başka insanların onlara biçeceği değeri merak ve tatmin duygusudur. O da vazgeçilir bir şey değil. Ancak onun dışında ürettiğiniz şeylerin kıyısında başka bir dünya yaratılması beni çok yoruyor.” diyor.

BUNDAN BÖYLE MUTFAKTA
Artık daha çok işin mutfağında, mesela prodüktör olarak yer almak istediğini dile getiren Düzağaç, zamanın getireceklerine açık kapı bırakmayı da ihmal etmiyor: “Şarkı değil, konu sıkıntısı çekiyorum. Bugüne kadar yazdıklarımın dışında bir şeyler kaleme almaya çalışıyorum, olmuyor. Format değişirse sahnede kalmanın yaşı yok. Belki ben konser vermeyi çok özleyip sahneye çıkabilirim.”
İki diskten oluşa konser albümünde Düzağaç’ın kendi parçalarının yanı sıra İlhan Şeşen’in ‘Rüzgâr’ının ve Ezginin Günlüğü’nün ‘Düşler Sokağı’nın Düzağaç yorumu da yer alıyor. Düzağaç konserlerinde seslendirdiği Erkin Koray parçası ‘Estarabim’e de yer vermek istemiş, ancak Erkin babadan izin alamamış: “Koray’ın üçlüsü varmış: ‘Estarabim’, ‘Arap Saçı‘ ve ‘Şaşkın’. Bu üçü haricinde bir şarkımı istiyorsa söyleyebilir, demiş.” Biz ‘Funda Arar bir önceki albümünde ‘Arap Saçı’nı seslendirdi’, diye hatırlatınca “Funda Arar’a verdiniz, ayıp oluyor diyemedim” diyor.
marjinal

Mesaj gönderen marjinal »

şaşkın şarkısını emre altuğ, estarabimi de ünlü yorumlamıştı bu ne yaman çelişkidir böyle.

eğer fd müziği bırakırsa doğru düzgün dinleyecek kimse kalmayacak demektir ama ben böyle birşey yapacağını kesinlikle sanmıyorum...
seyytan
Kıdemli üye
Kıdemli üye
İsim: Metin Çetin

Mesaj gönderen seyytan »

kumralada yazdı:böyle bişey olmadığına inanmakistiyorum, :shock: ,
lütfen konuyu deşmeyelim ve kapatalım,konuştukca hep biyerlerde bişeyler kalıyor ve ben bu tereddütle devam etmek istemiyorum....

evet kumralada haklısın sana katılıyorum...
hopkolik
Üye
Üye
İsim: özen

Mesaj gönderen hopkolik »

müziği bırakacağını geçen sene kendisi söyledi ya.ben geçen seneden beri üzülüyom zaten 3 senede bir konsere geliyo hiç gelmemesini düşenemiyorum bileeee :cry:
Bozcaada

Mesaj gönderen Bozcaada »

Tek taraflı düşünmemek lazım bence.
Her şeyin bir sonu var. Ben müzikten tamamiyle kopacağını zannetmiyorum ama kendini dinlemeye ihtiyacı var son albümünden anladığım kadarıyla.
penthesilea
Üye
Üye

Mesaj gönderen penthesilea »

ahahaha bu konu çoktan açııklığı kavuştu sanıyordum
feridun düzağaç müziği bırakacağını söylememiş 20. yılında çıkaracağı bi albümü erken çıkarmış ve basında bunu feridun düzağaç müziği bırakıyor diye algılamış(belki de işlerine gelen buydu) hadi silin göz yaşlarını feridun düzağaç hala şarkılar söylemeye devam ediyor:)
nwtzk
Üye
Üye

Mesaj gönderen nwtzk »

evet gercekten o yazını ustunden bır yıl gectı ama fd hala soluyo ve bencede solemeye dewam edıcek.zaten sadece sarkı solemeyı bırakırım dıyo anladıgım kadarıyla yoksa yıne o muthıs sozlerını bestelerını yapıcakmıs ama kım soler yakısırmı bırılerıne bılmıorum.