Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Türkiye'de Rock Müzik

Kültür-Sanat yazılar, makaleler, incelemeler, kültür sanat haberleri..
melissa__

Mesaj gönderen melissa__ »

requiem beni yanlış anlama cevabım sana yönelik değil yada seni hedef almıyorum gerçekten,sadece bu konuyla ilgili yorumum bu benim,ok :wink:
requiem

Mesaj gönderen requiem »

sadece tartışma.. kişisel olarak düşünmedim. :wink:
umit_shady

Mesaj gönderen umit_shady »

Ben soft rock tan hoslanıyorum,,ama manganın yaptıgı,lınkın park ornegınde oldugu gıbı,, rap wokal 'ın cok yakıstıgını dusunuyrum.... bıde sozlerı bastan sawma yazmasalar daha hos olacak teoman ın son albumunde oldugu gıbı... eywallah...
Misafir

Mesaj gönderen Misafir »

Bir şebnem ferah hayranı olarak, bence türk rockında bir devrim niteliğindedir şebnem ferahın girişi.. daha öncesinde pek sevilmeyen rock müzik o ve onun gibi rockçılarla buralara geldi. yeni albümünü almanızı kesinlikle tavsiye ederim.
Bozcaada

Mesaj gönderen Bozcaada »

bence türk rock'ı çok gelişti.Gerçekten çok kabiliyetli sanatçılar yetişti son yıllarda ve daha da gelişecektir
Minnak_Kışkışım

Mesaj gönderen Minnak_Kışkışım »

evt rock yapan sanatçılarımız ama öz bence :wink:
Scream

Mesaj gönderen Scream »

öncelikle herkesten özür dileyerkten ve ekleyerek kendi düşüncem olduğunu iştirak etmesenizde saygı göstermenizi rica edeceğim.
şöyle bir rock müzik yapan sanatçılara baktığımda gördüğü aslında rock müzik yapan sanatçı sayısının fazla olduğu ama bu isimde kaldığı gerçekte rock yapan bir elin parmağını geçmediği farkettim. şöyleki belli kişilerin dışında rock yapan yok. yeni çıkan bir çok grup buna manga da dahil rock yapılıyor deniyor ama Rap yani HipHop tan hiç bir farkı yok şebom ve pentagram dışında adam gibi rockçı yok bence üstadlardan ise cem karaca
anadolu rockta ise haluk levent diğerleri arasında adamgibi rock çı hanidir.
melissa__

Mesaj gönderen melissa__ »

tabi bu da senin düşüncen...
firat

Mesaj gönderen firat »

bence arkadaslar rock muzık hakkında baya umutsuz seyler yazdılar . Türkıyede rock muzık ıstenılen sewıyede olmayabılır ama bu konuda umutsuz dawranmak rock muzıgın aleyhıne olacaktır.
Scream

Mesaj gönderen Scream »

alehine olup olmaması tartışılacak bir konu ama rock müzik adına bir şeylerin yapılması artık zorunlu
Kullanıcı avatarı
emrepark
Takımdan
Takımdan

Mesaj gönderen emrepark »

hakikaten çok fazla rock müzik grubu türedi son zamanlarda ama kalite yok abi screamin dediği gibi gerçek manada kaliteli rock yapanlar azınlıkta,soloda 90lı yıllardan beri hep aynı kişiler rock müzik piyasasına hükmediyo:teo,şebo,feridun abi,demir demirkan,haluk levent,kıraç falan.En son barış çıktı çocukta süper ses var ama üretkenlik yok kendini geliştirmesi lazım,mesela bundan sonra yapacağı albümde coverdan çok kendi parçaları olmalı.Bi de gruplar yönünden baktığımızda rock gruplarının çoğaldığını,bununla birlikte dinleyici sayısında da artış olduğunu söyleyebiliriz ama maalesef yeni çıkan gruplar kalabalık etmekten başka bişey yapmıyolar.Adamlar kalite peşinde diil yani bi yandan istediğimiz müziği yapıp eğlenelim,bi yandan da paramızı kazanalım diye düşünüyolar.Bence çok yanlış bu.Bunun yanında nedense çizgisini koruyamayan veya dağılan gruplar var ki o da rock müziğe kan kaybettiriyo mesela manga 3 yıl önce sing your songta yaptığı müziği yapmıyo,yumuşamış müzikleri neden?Çünkü baktılar para kazanmak için underground yapılarından kurtulmaları gerekiyo onlar da kendi müzikleri yerine parayı tercih ettiler.Kargoda çok üzüldüğüm bi gruptur şarkıları eski tadı vermiyo çünkü yarım yamalaklar,en sevilen parçaların sözlerini yazan,müziklerini yapan mşş artık yok.Bu da kargonun eskisi gibi olamamasının en büyük nedeni.Sonuç olarak Türkiyede rockın kalitesinin yükselmesi için müzikal alt yapısı sağlam sanatçılar veya gruplar çıkmalı ortaya
coldfire_merovenj

Mesaj gönderen coldfire_merovenj »

türkiyedeki tek rock grubu kurban dağıldı.ne kaldı geriye?
manga mı;özenti grup
athena mı;bir ska grubu
direc-t mi;şirinlikle rock müzik olmaz
kargo mu;üretkenlikleri yavaş yavaş tükeniyor
bulutsuzluk mu;çok iyi müzik yapmalarının nedeni arak müzikmiş

ha solo performanslara gelince çok isim var takdir edilecek;feridun,şebo,teoman,demir demirkan(pentegram geçmişi olduğu için)...
Kullanıcı avatarı
emrepark
Takımdan
Takımdan

Mesaj gönderen emrepark »

harbiden kurbanın dağılması beni de çok üzdü burak gide gide ska müzik yapan bi gruba athenaya gitti ben adam Türkiye'de harcanıyo derken.Ama tek suçlu o diil tabi denizin de ayrı çalıştığı bi grup varmış kurban dışında.Yani hepsinde biraz suç var dağılmalarında.Neyse sonuçta rock müzik Türkiye'de ve dünyada olması gereken yerde diil bence.
carpediem

Mesaj gönderen carpediem »

son günlerde rock müzikte pekçok gelişme oldu bence.. deja-vu en iyi örnek! adamlar süper şarkılar yapmışlar.. bu arada manga rock değil rap!! -ki ben de rap müzik sevmem- şebnem ferah tam anlamıyla rock müzik yapıyor bence. eskiden rock pek göz önünde değildi ama yine de dinleyen dinliyordu, bugünlerde daha popüler olduğunu düşünüyorum!
Kullanıcı avatarı
hasta
Takımdan
Takımdan
İsim: Bedih

evet

Mesaj gönderen hasta »

Evet bencede şebnem ferah roc 'un kralicesi :) onu ikinci olarak bence Esra kahraman