Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Türkiye'de Rock Müzik

Kültür-Sanat yazılar, makaleler, incelemeler, kültür sanat haberleri..
endDrum

Türkiye'de Rock Müzik

Mesaj gönderen endDrum »

eveet ahali.. yaşadıgımız ülkenın dinledığimiz müzığe bakıs acısını ve rock muzıgın konumu sızden alalım...:)
Misafir

Mesaj gönderen Misafir »

rock müzik biraz geri plana itildi sanırım son zamanlarda... malum şu amerikanvari müzik yüzünden... şimdi gençlerin yoğun bi kısmı -benim sevmediğim- hip hop, rap türü müzik dinliyor. müzik denilirse buna. tabi bu benim fikrim. son zamanlarda rock müzik adına kaliteyi yakalayabilen gençler çıkmıyor. on-onbeş yıldır bu piyasa aynı kişilerle dönüyor...
lucky_man

Mesaj gönderen lucky_man »

gerçekten doğru.
rock müzik yapan pek sanatçı yok şu aralar we tabe doğal olarakta bi çöküntü içinde ..
buna karşılık rap tarzı(ki ''nefret'' ederim:)) müzikler dinleyici kitlesinide baya yükseletiyo buda pek hoşuma gitmiyo doğrusu..
bide şu sıralar bi akedemi türkiye birincisi barıuş wardı oda i albüm yaptı we gerçekten güzel bi sesi war adamın o belki bişeyler yapabilir rock müziğin biraz daha genişlemesinde we duyulmasında....

pop desen almış başını gidiyo zaten hiç bulaşmayalım...son çirkep i de o gelinler falan wardı bu sabah gördüm sinem diye bi b.k :)
böğğğğ ne diyim ya allah korusun bunlardan:)
melissa__

Mesaj gönderen melissa__ »

ben kesinlikle katılmıyorum,barış ın rock müzik adına hiç bi gelişme gösteremeyeği düşüncesindeyim!onun dışında bence son zamanlarda rock müzik hem dinleyici kitlesi bakımından hemde kaliteli işler bakımından son derece iyi bi gelişme kaydediyo...haklısınız aynı insanlar var hala ama mesela bir şebnem ferah bir teoman da kaybolup gidemez ya bunca başarının arasında!aksine hem kendileri bireysel olarak burdayım die başarılı işlere imza atmaya,hem birbirlerine fayda sağlamaya,hemde ortaya yeni çıkan veya yeterince sesini duyuramamış insanlara destek vermeyi sürdürüyolar...bence rock müzik gayet iyi bi gelişim sürecinde :)
Scream

Mesaj gönderen Scream »

melissa'yla özellikle son zamanlarda hep aynı fikirdeyiz haklısın diyorum ve ekliyorum son zamanlarda hip hop falanda çıktı ama son 5 yıla göre rock müzik dinleyenleriğn sayısı %60 arrtı türkiyede ve bunların öncüsü olarakta ,Şebnem Ferah ,Haluk Levent, Teoman ,Kıraç ve Cem Karaca gösteriliyor
KELEBEKİM

Mesaj gönderen KELEBEKİM »

ARKADAŞLARRR ROCK DERİM BAŞKA BİŞEY DEMEM HAAA!!! BUDUR YANİ
tarikbolat

Mesaj gönderen tarikbolat »

Merhaba arkadaşlar sitede şöyle bir dolaştımda gercekten rock müzik şuan türkiyede sayılı kişiler tarafından bence en güzel şekilde yapılıyor ama yeni çıkmış kişiler daha rock müzik nedir nasıl yapılır onu bile bilmeden çıkıp rock müzik yapıyorlar taklitten uzak taklitten kopmuş kendi parcalarını yazıp söyleyen kişlerin rock müzik yapmaları bence müzik adına en güzel olandır başkalarının duygu ve düşünceleri üzerine yapılan müzik bence :twisted bu yarışma olmasaydıı bakim barışın hali ne olurdu nakolt olmuş halen arkadaşları arasında söyler dururdu dogru deyilmi arkadaşlar bence FERİDUN HALUK abilerim gibi sanmıyorum böyle kaliteli müzik yapacak insan :D
ebruli

Mesaj gönderen ebruli »

bence manga ve mor ve otesi de cok iyi bi rock muzik yapiyolar.ozellikle maga muhtesem bence.artik galiba yavas yavas herkes rock muzigini taniyo ve seviyoda .tabi simdi kaliteli sanatcilar var rock muzik adina.bence rap da guzel tabi yapabiliyosalar.bence bu dalda ceza ve ogeday cok basarili.ogeday insanlara ozellikle genclere egitici sekilde yapiyo bunu.
Scream

Mesaj gönderen Scream »

ebruli yazdı:bence manga ve mor ve otesi de cok iyi bi rock muzik yapiyolar.ozellikle maga muhtesem bence.artik galiba yavas yavas herkes rock muzigini taniyo ve seviyoda .tabi simdi kaliteli sanatcilar var rock muzik adina.bence rap da guzel tabi yapabiliyosalar.bence bu dalda ceza ve ogeday cok basarili.ogeday insanlara ozellikle genclere egitici sekilde yapiyo bunu.
manganın rock yaptığınımı sanıyorsun sen
??????????
bence değil
requiem

Mesaj gönderen requiem »

bende manganın albümünü sevdim,popüler oldu diye beğendiğim bir albümü dışlayacak değilim.
ama yaptığı müziğin rock olduğu tartışılır.

sivri noktalarını inkar etmemek lazım.
çıkış parçasının klibine belli ki çok para akıtılmış,bir çok şarkıda hiphop-rap, tarzı okumalar var,bu da insanda hem türkiyede yükselişe geçmiş rap müziğinin dinleyicisini,hemde yine çıkışta ki rock müzik dinleyici kitlesini, çekme amaçlı yapıldığını düşündürüyor.
bunları düşündüğümde "yapımcının bıyık altı sırıtışı" fikrinden hoşlanmıyorum.
manga bence ; piyasayı kafalama amaçlı, gayet bilinçli ve planlı ortaya çıkarılmış bir grup.
albümü dinliyorum çünkü popüler kültür malzemeleri arasında bile iyiyi seçebilmek gerektiğini düşünüyorum.
illa olacaksa en azından böyle bir popülarite olsun.
yapımcının sırıtışınada nanik yaptım, illlleegal.
kimse aptal değil.umursayanlar ve umursamayanlar var sanırım.
melissa__

Mesaj gönderen melissa__ »

mor ve ötesi'nin başarısını da elbette gözardı etmek mümkün değil,çok özgün ve çok başarılılar!size rock dinlediğinizi hissettiriyolar:)

bunun dışında manga zaten rock dalında değerlendirilen bi grup değil ki arkadaşlar,bu dünyada da yeni yeni gelişen bi tarz,önceleri beni rahatsız etmişti,hele ki çıkış şarkıları çok populer edildi sanki başka şarkıları yokmuş gibi...ama bi gün oturup bütün şarkılarını dinleyince benim gürdüğüm gibi olmadıklarını farkettim!ki şuanda da çok farklı bi çizgide oldukça iyi bi şekilde ilerliyolar!mesela gökselle yapmış oldukları düet,koray candemirle yapmış oldukları düet fevkalade kendini dinlettiriyo!türkiyede bi ilk oldular,kullandıkları manga adlı çizgi film karakteri ve de tarzlarıyla çok yaratıcılar....herzaman öküz altında buzağı arama taraftarı değilim açıkcası.....
Scream

Mesaj gönderen Scream »

sonuç olarak rock la ilgisi olmayan bir tarzları var eğer bir tarza yakıştıracak olursak Rap onuda ben dinlemiyorumn e yani
ebruli

Mesaj gönderen ebruli »

tabi tam rock diyemezsin ama hepsinden biraz var ama rock daha agir basiyo.
ebruli

Mesaj gönderen ebruli »

yeni klipleri super o sarkiya bayiliyorum ben.mutus sesi var fermanin bence!!
requiem

Mesaj gönderen requiem »

müzik piyasası öküz altında boğa aramayı gerektiriyor şahsen..