Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Türkiye'de Rock Müzik

Kültür-Sanat yazılar, makaleler, incelemeler, kültür sanat haberleri..
yaskaman

Re: Türkiye'de Rock Müzik

Mesaj gönderen yaskaman »

yurdumdan Yavuz Çetin, Akın Eldes, Cem Köksal gibi gitaristler çıktıktan sonra rock müzik için endişelenmeye gerek yok bence :wink:

ismini belki hiç duymadığımız o kadar çok metal, punk ve rock müzisyenleri var ki bazen hayretler içinde kalıyorum.
mesela şu an varlığını idame ettirmeyen ama 99 yılında Tout Va Bien adlı eşsiz bir şarkı yapan Asafated grubu keşke dağılmasaydı.

bence Türkiye'de rock müzik gayet emin adımlarla yerini buluyor,
evrenselleşiyor..
dinledimdeanladim
Banlanmış Üye
Banlanmış Üye

Mesaj gönderen dinledimdeanladim »

türkiye de rock müzik daha geniş kitlelere ulaşmayı başarmaya başladı...gelişiyor gelişmeye devam edecek çünkü güzel müzik yerini alması kaçınılmaz
seyytan
Kıdemli üye
Kıdemli üye
İsim: Metin Çetin

Mesaj gönderen seyytan »

Turkiye de rock muzik festivallerle genis kitlelere ulasmasını bildi...
Kullanıcı avatarı
sinan
Admin
Admin
İsim: Sinan

Mesaj gönderen sinan »

yanlış düşünüyosun bence.

nasıl ki arabesk vs. festivallerle değil de dinleyicilerle bi yere gelmişse rock müzik de bence biz dinleyeciler sayesinde bu noktaya geldi.

kulağa fazla hoş gelmeyen bi müzik napsan da fazla tutmaz.
~
ansızın gelecek gibisin..
seyytan
Kıdemli üye
Kıdemli üye

Mesaj gönderen seyytan »

Bu benim fikrim sinan... Sen ne dusunuyorsan bunu bilemem... :(
Kullanıcı avatarı
sinan
Admin
Admin
İsim: Sinan

Mesaj gönderen sinan »

:roll: metin görüşüne elbet saygı duyarım. bence dedim sadece :) ben yanlış düşündüğünü düşününce yanlış düşünmüş olmuyorsun.

bence rock müzik güzel bir müzik türü. şuan dinleyip sevdiğim müzik türlerinin en başında geliyor. ben hiç festivallere katılmadım.

ama şu bağlamda haklısın. müziğin yayılması bize ulaşabilme ihtimaliyle paralel. bazı sanatçılarımız zamanında çıkıp rock müzik yapmasalardı, sonra mesela tv ve radyolarda çıkmasalardı belki bu kadar bilmezdik.. e zamanında tv ve radyo bu kadar etkiliyken şu zamanda festivallerin de katkısını gözardı edemeyiz tabi :P
~
ansızın gelecek gibisin..
seyytan
Kıdemli üye
Kıdemli üye

Mesaj gönderen seyytan »

Şunu demek isdegim sinan...Meseala cesitli festivallerle rock dunyasının önemli grubları turkiye ye geliyor...Coca-cola nın yaptıgı organisazyon da oldugu gibi...
dikan
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen dikan »

Arkadaşlarımızdan bazıları Mor ve ötesi bazılar manga gibi rock müzik yapan kişilerden söz etmiş... Bunlar dısında daha neler var bilmiyorlar sanırım

Mavi sakal, Pilli bebek, Rashit, Direc-t, Bülent ortaçgil, Yaşart kurt, gibi vs vs. İnsanları bilmeyenler Mor ve ötesi veya manga'yı görüpte rock müzikten lütfen söz etmesin...Gerçekten bilmediğiniz tanımadığınız okadar insan varki Onlara saygısızlık yapmayın bare...
blackpearl

Mesaj gönderen blackpearl »

Hmm aslında RoCk festivallerden çok insanların beğenisiyle bu güne kadar geldi..Kişiler diğer müzik türlerinden sıkılıp yada farklı bir arayışa girip bu tarzı keşfettiler ve benimsediler..Eee bundan sonra yayılma aşamasına geçti tabi..Peki nasıl??Bana sorarsanız festivallerde yer alan rock sanatçıları ordaki kesimin istekleri doğrultusunda oraya davet edildi..Böylece rock müsik bu günlere dinleyiciler sayesinde geldi diye düşünüyorum ben..
violet
Üye
Üye

Mesaj gönderen violet »

bence gidiş doğru. yani şahsen ben yabancı rock tan çok yerli rock ı daha çok seviyorum :P . müzik, sözler herşeyiyle daha anlamlı ve kaliteli geliyo bana 8) . yabancılarda kaliteli rock yapanlarada var tabi ama ben yerli rock ı daha çok seviyorum :P
blackpearl

Mesaj gönderen blackpearl »

Kesinlikle katılıyorum violet..
ponnik
Üye
Üye
İsim: Sonay

Mesaj gönderen ponnik »

ben eskiden yabancı rock çok fazla dinlerdim ama artık çok kaliteli yerli rock müzik yapılmaya başlandı. ve anadilimin bana verdiği haz bir başka oluyor tabiki çokkk başarılı buluyorum yerli rockı...
Kullanıcı avatarı
yagmurlar
Takımdan
Takımdan
İsim: Aslı

Mesaj gönderen yagmurlar »

Açıkçası yakın zamana kadar sadece yabancı rock dinliyordum.Türkçe dinlediğim gruplar bir elin parmağını geçmezdi.Ama şimdi bakıyorumda gerçekten türkçe rock kendini bayaa geliştirdi.Buda benim daha fazla dinlememe neden oldu.Şimdi birçok sanatçıyı dinliyorum ama yinede seçiciyim bu konuda.Güzel işler yapılıyor inşallah daha iyiye gidilir.
tayfun4
Üye
Üye
İsim: Tayfun

Mesaj gönderen tayfun4 »

bencede son bikaç yıldır burda da iyi gidiyor,gelişmeye büyümeye başladı. :rock