Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Yazık...

Kültür-Sanat yazılar, makaleler, incelemeler, kültür sanat haberleri..
onurx92

Yazık...

Mesaj gönderen onurx92 »

Üzüldüğüm bir konuyu belirtmek VE sizlere sormak istiyorum.Ülkemizde sanatçılarımıza neden gerektiği değeri veremiyoruz ya da sanatçı sözcüğünü olur olmaz insanlar için kullanıyoruz?Müzik, sadece piyasa denilen kavramda mı mevcut?Kim biliyor,dinliyor Terci-Korad İkilisi'ni,Cihat Aşkın'ı ya da Zeynep Üçbaşaran'ı?Ne dersiniz?Haksız mıyım? :?
LEON...

Mesaj gönderen LEON... »

Kesinlikle haklısın özellikle de klasik müzik yapan kişiler bilinmeyor.Ya da çok iyi müzik yapanlar.Düşünün ki Fikret Kızılok bilinmeyor ya da Bülent Ortaçgil ve keza Erkan Oğur...

Şimdi ben size Feridun'u bile bilmeyen var diycem.Oha'yı yapıştırıcaksınız ama cidden bilmiyolar.Hmm duymuştum diyen var yaa...

Cihat Aşkın'ın bilinmesi için insanların biraz daha ilgi göstermesi gerekiyo sanırım...

Yazık....
rose_yaren

Mesaj gönderen rose_yaren »

evet arkadaşlar..sanatta kanayan yaramız..olur olmaz kişileri alkışlarız vb..ben d&r da çalışıyorum müşteri anastacıa'nın albümüne bakarak bu açık filmlerden mi dedi..utandım..olabilir diyenlere şunu söylüyorum..neden açık film olma ihtimali aklımıza hemen geliyorda müzik sonradan,hep sonradan..laço tayfa,babazula,cafe anatolıa ve bunlar gibi kaliteli müzik yapan ve hayat yaşayan sanatçılarımız bilinmiyor..varsa bilen bana yardımcı olsunda duyuralım...
onurx92

Mesaj gönderen onurx92 »

Bu konuya duyarlı insanınların olduğunu,ilgi gösterdiğini görmek çok hoş.Olsun,iki kişi olsun hiç önemli değil biz kaliteyi aradıkça kalite bize gelecektir. :?
stereo

Mesaj gönderen stereo »

onurx92 yazdı:Bu konuya duyarlı insanınların olduğunu,ilgi gösterdiğini görmek çok hoş.Olsun,iki kişi olsun hiç önemli değil biz kaliteyi aradıkça kalite bize gelecektir. :?
geldimmmm:))) şaka bi yana kalitenin buraya gelmesi sorunu çözeceğine inanmıyorum başrolde medya piyasaya çıkıyor 2. rol ise bizlerin fazla sanata ilgi duymamamız..! kaç kişimiz tiyatroya gitti veya kaç kişimiz 5. kitapI okudu Çok nadir sayılı insanlar, kısacası türkiyede sanat tedavülden kalkıyor gibime geliyor artık sanat deyince aklımıza gamze özçelik vb. gibi insanlar geliyorr yazıkkkkkk
misk

Mesaj gönderen misk »

insalar sanattan hem anlamıyolar,hemde anlıyomuş gibi yapıyolar..toplumda artık önemli olan popüler olmak..en çok konuşulan konuyu bilmek..öyle saçma sapan şeylere kaptırıyoki insnalar kendini kimse kafasını kaldırıp nerde durduguna bakamıyo ve toplumu çekmeye çalışanlarda bundan yararlanıyolar ne yazıkki:((
Kullanıcı avatarı
sehrikalp
Admin
Admin
İsim: Serkan

Mesaj gönderen sehrikalp »

misk yazdı:insalar sanattan hem anlamıyolar,hemde anlıyomuş gibi yapıyolar..toplumda artık önemli olan popüler olmak..en çok konuşulan konuyu bilmek..öyle saçma sapan şeylere kaptırıyoki insnalar kendini kimse kafasını kaldırıp nerde durduguna bakamıyo ve toplumu çekmeye çalışanlarda bundan yararlanıyolar ne yazıkki:((
Çok güzel söylemişsin arkadaşım. Altına imzamı atıyorum. :idea:
nihan

Mesaj gönderen nihan »

bende varıııımm!!! onurx92 kesinlikle sana katılıyorum o kadar abuk sabuk insanları sanatçı diye gösteriyolarki çok sinirim bozuluyo gerçek sanatçılarsa bu insanlarn arkasında kaybolup gidiyo sanatçı kavramını öğretmek lazım öncelikle bu insanlara onu bile bilmiolar daha çünkü :x
tarlaçiçeği

Mesaj gönderen tarlaçiçeği »

HAKLISIN
seyytan
Kıdemli üye
Kıdemli üye
İsim: Metin Çetin

Mesaj gönderen seyytan »

evet onurx sen haklısı peki haksız olan kim sence??
Kullanıcı avatarı
fotosentez
Takımdan
Takımdan
İsim: yaprak

Re: Yazık...

Mesaj gönderen fotosentez »

hepimizde :roll:
herkes bir kıvılcım atıyor yakacağız dünyayı... :lol:
hazan
Kıdemli üye
Kıdemli üye
İsim: Mehtap

Mesaj gönderen hazan »

:twisted: her ateşe bir bekçi gerek dimi :wink:
macavalesi9
Üye
Üye
İsim: ziya

Mesaj gönderen macavalesi9 »

ya her sahneye çıkıp üç göbek atıp iki şarkı söyleyeni alkışladığımız sürece gerçek sanatçılarımızın değerini anlayamayacağız...
susmasinsarkilar
Üye
Üye
İsim: Burcu

Mesaj gönderen susmasinsarkilar »

Televizyon izlemekten tiksiniyorum!Şöhret olmak çok kolay geliyor insanlara,ama kaçı tutunabiliyor , kaçı zirve olarak gördükleri yerlerden burunlarının üzerine düşmeden kurtuluyorlar,kaçı kazasız kapatıyor şaşalı devri! :roll:
Gerçek sanatçıların değeri öldükten sonra değil de yaşarken bilinse...Öldükten sonra onu,şiirlerini,kitaplarını,resimlerini...vs. omuzlarda taşımanın ne anlamı var?
sinful
Üye
Üye
İsim: tugce

Mesaj gönderen sinful »

ayıp içleri pis onların pis içi hepsiniin :lol: