Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

yeni albüm hakkında bir tesbit

Feridun Düzağaç Hakkında Sorulan Sorular, Bilgiler, Bildiriler, Konser Duyuruları, Biyografi, şarkı sözleri, albümler, incelemeler.. Feridun Düzağaç Biyografi! - Feridun Düzağaç Şarkı Sözleri!
lavinya28

Mesaj gönderen lavinya28 »

bence öle bişey sözkonusu değil.biraz fazla kusur arıyomuşsunuz gibi geliyo bana.sesi gayet iyi.derinden ve uzaktan geliyo ve buna bağlı olarak ses ve müziğin uyumu süper olmuş.sözler çok güzel.feridun a da burdan teşekkürlerimi yolluyorum böyle güzel sözleri bizimle paylaştığı için.ve kim bilir böyle daha ne kadar bestesi var.gerçekten harika bir albüm.
nihan

Mesaj gönderen nihan »

bence öle bişi yok bu tesbitten sonra dikkat ederek bi çok kez dinledm ama bna öle gelmedi....
S3RH4T_P4SC4L
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen S3RH4T_P4SC4L »

bnecede albüm harika hem müzkiler güzel hem sözler hem yorum daha ne olsun
siyah

Mesaj gönderen siyah »

çok eskiden bi şarkıda "leylam dijital olmuş" diye bi söz vardı ama kim söylüyordu hatırlamıyorum. emekli kerem i dinlediğimde onu anımsadım ama bence albüm harika. hem farklı hem aynı:)
nilay_14
Üye
Üye
İsim: Nilay

Mesaj gönderen nilay_14 »

kesinlikle emin değilim ama yanılmıyosam gene söz-müzik feridun düzağaç a ait olan bi şarkıydı ben emekli mecnun leylam dijital olmuş diye ve sanırsam haluk levent söylüyordu
ama yanılıyorda olabilirim...yanlışım varsa düzeltin yani :wink:
hseven359
Üye
Üye
İsim: ali

Mesaj gönderen hseven359 »

ben duymadım..ama olabilir ne de olsa Aynı mahallenin çocukları onlar..(fd,haluk,yaşar,murat,kurtuluş) ben de Yaşar'ın Atilla ilhan şiirini (beni koyup gitme) bestelemesini lavinya'nın bestelenmesine benzetiyorum...tabii ki güzellik açısından lavinya ile arasında himalayalar kadar fark var ama lavinya çok sevildi diye o da şiiri bestelemek istemiş olabilir.
nilay_14
Üye
Üye

olabilir tabi ki lavinya tutmuştu,sevilmişti diye atilla ilhan şiiri bestelemiş olabilir zaten fena da değil...bu arada alakasız olabilir ama geçen gün kralda ''aşkın e hali''nin klibi çıktı :x
hseven359
Üye
Üye
İsim: ali

Mesaj gönderen hseven359 »

ben de geçenlerde kanalları kurcalarken Kral da çok eski bir şarkıya denk gelmiştim..Arasıra nostalji yapıyorlar galiba..Ama FD nin kliplerini yayınlamasalar iyi olur tabii...o kanala uygun değil FD şarkıları
Kullanıcı avatarı
haldunbar
Takımdan
Takımdan
İsim: Haldun

Mesaj gönderen haldunbar »

nilay_14 yazdı:kesinlikle emin değilim ama yanılmıyosam gene söz-müzik feridun düzağaç a ait olan bi şarkıydı ben emekli mecnun leylam dijital olmuş diye ve sanırsam haluk levent söylüyordu
ama yanılıyorda olabilirim...yanlışım varsa düzeltin yani :wink:
Evet Haluk Levent söylüyordu, ama sadece sözler ona aitti ve bu şarkı albümün de adıydı aynı zamanda ve hatta albümün kartonetinin tasarımı tamamen Feridun Düzağaç' a aitti. Hatırlayabildiğim kadarıyla düzenlemelerde de az da olsa parmağı vardı. Ucundan kıyısından Feridun Düzağaç kokan ve Haluk Levent in askerdeyken çıkarmayı başardığı albümüydü vs. vs...
Ve dahi sözleri:

w w w.leyla.com

Tadı kalmadı artık sevdaların
Ne aşılacak yollar ne delinecek dağlar
Düşlerimde gül kokan yarim,
Tenimde şimdi ihanet var
Mumlar ışırdı gözlerinde
Şimdi neonlar yanar
Kış bitti mevsim şimdi yaz oldu
Değerlerim bir bir bozuldu
Beni sevme benden çıkar yok kadın
Cinnete çeyrek var adım adım
Ben emekli mecnun leyla dijital olmuş
Aşk sandığım heyecanlarım
Viran olmuş figan olmuş
nilay_14
Üye
Üye

söylediğin iyi oldu haldunbar.sonradan o benimde kafama takılmıştı...sağol
gokhan5

Mesaj gönderen gokhan5 »

bencede muzik okadar baskın degil sadece sarkıyı soylerken cogu sarkının temasına gore sesini ayrlamıs ve bazı sarkılarda bu yuzden muzik cok baskınmıs gibi gelio
haydar

::.:

Mesaj gönderen haydar »

ben de ilk dinlediğimde garip geldi .ama alıştım ve çok beğendim albümü yine de TÜM HAKLARI YANLIZLIĞIMA AİTTİR albümünün yerini tutumuyor tabi...ama feridun sonuçta kötü şey yapmıyor....
Kullanıcı avatarı
yagmurlar
Takımdan
Takımdan
İsim: Aslı

Mesaj gönderen yagmurlar »

Yeni kaset hakkında bende bişeylar yazmak istedim.İlk önce albümünü çok beğendiğimi söyleyeceğim hemen hemen her gün dinliyorum kendim için özellikle dinlediğim şarkılar var :)
Diğer kasetlerinden farklı olarak daha sakin bir albüm gibi geldi bana sanki eski şarkılarına daha yakın müzikler.sesi konusunda yorum yapmayacağım bence bir sorun yok..şarkıların sözleri yine çok derin tebrik ediyorum ve onu çok seviyorum...

''Anladım kararsızım,yaralarıma yararsızzzz''
bozcaadali
Üye
Üye
İsim: Özlem

Mesaj gönderen bozcaadali »

emrepark Tarih: Perşembe, Ocak 19, 2006 11:10

aslında bazı şarkılarda kasıtlı olarak,duygu yoğunluğunu ön plana çıkarmak için daha kısık bi sesle söylemiş olabilir.Deli ve ağlamıyorum şarkılarının bazı dizelerinde olduğu gibi.örneğin deli parçasında 'zaten iyi değilim.' derken

Bak arkadaşım deli şarkısını gerçekten dediğin gibi yani kısık sesle okumuş,daha çok bir sarhoş edası bir başıboşluk verebilmek için öyle çalışılmış parçaya,güzel oluncada kalmış şu an ki gibi ama süper olmuş :wink: