Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

yeni melek

Feridun Düzağaç Hakkında Sorulan Sorular, Bilgiler, Bildiriler, Konser Duyuruları, Biyografi, şarkı sözleri, albümler, incelemeler.. Feridun Düzağaç Biyografi! - Feridun Düzağaç Şarkı Sözleri!
nova

yeni melek

Mesaj gönderen nova »

anlatın bakalım;
marjinal

Mesaj gönderen marjinal »

oo! konser olalı bugün iki hafta oldu. güzeldi ama ben fd daha uzun kalır diye tahmin ediyordum. ama 2 saatten az kaldı doyamadık walla tadı damağımızda kaldı , inşallah yine olurda gideriz. birde akademi türkiye diye bi program vardı orada barış diye bir çocuk var ya o da konserdeydi. konser bitiminde bütün millet üstüne atladı adamın, foto fln çektirdiler gülerek izledim ben şahsen... :lol:
nova

Mesaj gönderen nova »

iyide arkadaşım sen birşey anlatmamışsın ki !
Kullanıcı avatarı
Bugfixed
Site Admin
Site Admin
İsim: Murat
İletişim:

Mesaj gönderen Bugfixed »

arkadaş gene iyi yazmış . senin bu kadarcık yazına !
Beklediklerim kalır uçan uçurumlarda..
.Terazinin Hüznü.
nova

Mesaj gönderen nova »

haklı olabilirsin..

" arka sokaklardan gidiyorum artık,insanların yüzleri ürkütücü geliyor.pek konuşmuyorum,konuşmam gerekirse kısa,kesik cümleler kuruyorum..."
mavi_tebessum

Mesaj gönderen mavi_tebessum »

ya arkadaşlar ben başka bir konu adı altında anlattım zaten ama yine söylüyorum ki her konseri gibi muhteşemdi.konser geç başladığından dolayı ara vermeden söyledi ve kısa sürdü.kızına sahneden el sallayıp "traş oldum şekerim" demesi salonu kahkahaya boğmuştu.performansına diyecek bişey zaten yok.yine hissettirdi bize şarkıları ve orkestra yine muhteşemdi.daha önce de yazdığım gibi sahnedeki duruşundan yan duvarlara vuran gölgesine sürekli gözüm takıldı ve ortama loş ışıklandırmadan dolayı çok duygusal bir hava hakimdi.tıklım tıklım doluydu-istiklal caddesine kadar uzanan bir kuyruk vardı- zaten sanırım kalabalıktan dolayı yeni melekteki üçüncü balkonu da açmışlar.ne mutlu bana ki o geceden hatıra olarak duvardan bir tane afiş alabildim :D çok güzel bir geceydi.aklıma gelen bütün detayları yazdım.merak ettiklerinizi de cevaplamaya hazırım :D
cagriaga

Mesaj gönderen cagriaga »

Arkadaşlar konsere giden birisi olarak organizasyona 10 üzerinden verecek bi puan yok.Hiç beğenmedim organizasyonu.Durun size anlatayım.
Öncelikle YEni Melek'in önünde bir izdiham bir izdiiham.Kimseyi içeri almıyorlardı.Sonra bizi 5'e 6'şar içeri almaya başladılar.Üzerimizi arayıp aşağıdaki salon diye tabir edebileceğim bir yerde bekledik.Sonra kapılar açıldı ve yavaşça yerlerimizi almaya başladık.Ben de yerime gitmek istedim.Burada mesaj da atmıştım.Konserden 2 hafta önce bilet aldım ve protokolün hemen arkasından aldım diye sizlere yazmıştım.Dolayısı ile önlere doğru ilerledim ve biletimi gösterdim.Ve inanılmaz bir şok yaşadım.Beni Konser saloonunun EN ARKALARINA gönderdiler.resmen sinirimden ağlayacaktım.Adama anlatmaya çalışıyorum "ben bileti alırken en önlerde olduğunu söylemişlerdi" diye.ama adam da haklı "bilette burası yazıyor" diyerek beni kuytularda bir yere yolladılar.Ama FERİDUN ABİ'yi dinleyeceğim diyerek ses çıkartmamaya karar verdim.Daha sonra yerime binbir zorlukla geçebildim.Ve oturacağım koltuğu oturabilmek amacıyla aşağı doru eğmeye çalıştığımda KOLTUK ELİMDE KALDI.KIRIK çıktı koltuk.Haydaaaaa....Buyur buradan yakk.
Neyse görevliye gittim tekrar dedim "koltuk kırık yaslanabiliyorum ama oturamıyorum".dedi ki "şu gözlüklü adama git.ona gittim.O da başkasına yolladı.O gittiğim de bambaşkasına.O da diğerine.Diğeri ötekine,öteki berikine yolladı.Böyle bayağı bir uğraştım.Sonra bazı şeyler örendim.Neler mi?
Eski bilet- yeni bilet gibi bişey olmuş.Herkes birbirine bağırıyor.Kimse biletinde yazan yere oturamıyor.İlk bilet alan bendim En arkalardan vermişler.
Derken gittim gişedeki bayana ve olayı anlattım.bana yapabileceği birşey olmadığını söyledi.Ben de O'na bileti oınun verdiğini ve benim de yapabilecek birşeyim olmadığını anlatmaya çalıştım.Ama nasfile.Bu arada AYSA organizasyon da balkonların biletlerini satıyordu bilet almayanlara.Sonra bana oradaki görevliler dediler ki "Git nereyi beğniyorsan oraya otur.Neyse bu arada 21'de konser başlaması gerekiyordu ancak ne oldu saat 21:30 zar zor başlayabildi.Belki de 21:452di.Neyse tabi istediğim yer önlerdeyydi ve önlere oturmayı başardım.Bize sattıkları bileti basına ayırmışlar.Basına verilen biletleri biletix satmış.
Sonra FERİDUN ABİ geldi derken inanılmaz bir REZALET.İğrenç bir ses.Kolonlar ayarlanmamış.Bazlar tizler birbirine girmiş ve iğrenç bir çığlığa benzer sen kulakları yırtıyor neredeyse.Sonra FERİDUN ABİ şarkıya başladı.Ama bu çığlık arada onun şarkısında da sızıyordu.Ayrıca FERİDUN ABİ'nin sesi de tam gelmiyordu.Boğuk ve mikrofon yüzünden TUHAFdı.Sonra ilk şarkı bitti.bu arada biraz ayar mayar yaptılar ancak ne fayda sorun adara sırada tekrar yüzünü gösterdi.Hatta FERDİUN ABİ geç başladığımız için özür dilemişti.Bir de o iğrenç ses için özür diledi ve şöyle dedi "galiba bu gece hep özür dileyeceğim".Onun adına çok üzülmüştüm.
Son olarak konser geç başladığı için FERİDUN ABİ ara vermek istemedi.Ancak tempo çok ağır geldi ve konser olması gerekenden kısa bir sürede bitti.Seyirciler de tuhaftı.Belki ben önlerde olduığum için öyleydi.FERİDUN DÜZAĞAÇ'ı tanıdıkları bile muamma olan insanlar gibime geldi.Neredeyse hiçbir şarkıyı bilmiyorlar,alkışlamıyorlar,doğru düzgün dinlemiyorlardı.Ben şarkılara eşlik ederken çevremdekiler bana tuhaf tuhaf bakıyorlardı.Resmen utandım şarkıları söylemeye.Tuhaf birşey bu protokol ve basın.Tanımayan adamlar en önde ama biz hayranları arkalardayız.Onu yakından görmek için bir merhabasını duymak içinb beklerken en arkalarda otubaliyoruz.Çok tuhaf ve iğrenç bir durum.
Tıpkı SEZEN AKSU konserleri gibi bir bilet 66 milyon."Fakirseniz beni diinleyemzsiniz der gibi"
Feridun Abi'nin konseri de ilginçti 28 MAYIS konserine gitmiş biri olarak söylüyorum hiç benzemiyorlardı birbirlerine.Sanki FERİDUN DÜZAĞAÇ Harbiye'de daha sıcaktı.O sahneye yalın ayakla geldiğinde.Mikrofana yaklaştığında bir tuhaf olmuştum.Çünkü hiçkimse bu kadar rahat olamazdı.ama o böyleydi.
Neyse ilgin bir geceydi herşeye rağmen Feridun Abî'yi dinlemiş oldum.İnşallah DAHA BECERİKLİ,DAHA BAŞARILI organizasyonlarda daha güzel konserler yaşayacağız onunla..
Uzattığım için kusura bakmayın.O akşamı asla unutamayacaağım.O yaşadığım gerginliği,elimde kalan koltuğu,herkesin "ben ilgilenmiyorum bak şurda bi adam var ya hah işte o" demesini,"yapabileceğim birşey yok"ları,FERDİUN DÜZAĞAÇ'ı.....
Asla unutmayacağım
nova

Mesaj gönderen nova »

yazan arkadaşlara kendi adıma teşekkürediyorum.başlığın açılış mesajındaki emrivaki tarzım için de özürdiliyorum..
....
ne yaparsam kendime yapıyorum..
mavi_tebessum

emrivaki tarzla alakası yok bence yazdıklarının.çünkü o konsere gidenlerden konserin nasıl olduğunu öğrenmek senin en doğal hakkın ve tüm feridun düzağaç hayranlarının da :wink:
nova

Mesaj gönderen nova »

yanımda olduğun için sağol ama sana katılmıyorum..
kimse anlatmak zorunda değil.
yanlış olan tavrımdı bence,daha ılımlı olabilirdi yazdığım..
neyse sagol yinede :)
Kullanıcı avatarı
kumralada
Takımdan
Takımdan

Mesaj gönderen kumralada »

neden böyle bir şekilde kendini eleştirdin anlamadım ama,yinede bişey yazmak istiyorum:emin olki kimse senin oradaki anlatın bakalım,yazının sertliğinden(benim göremediğim)ürküpte kendini mecbur hissedip yazdığını sanmıyorum.rica minnet kibarcada yazsan aynı cevaplar gelecekti...
:roll: --
(kimseyi kırmak niyetinde değilim...)
rainbow

Mesaj gönderen rainbow »

düşler sokağı parçasına başlarken “şimdi orijinal altyazılı albümünde de olan bir co-ver seslendiricez” derkenki "co-ver" vurgusu çok hoştu.

rüzgar parçasına başlamadan “kıskandım şarkıyı, ayh ne gıcığım” demesi aynı oranda hoştu.

boş ders parçasından sonra “Türkiye’nin ünlü bir dizisine şarkı verince böyle oluyor, herkes nasıl da coşkuyla hepsini söyledi” demesi, sevindiri olduğu kadar inceden inceye sitemliydi.

konserin sonuna yaklaşmışken estarabim parçasını söyledikten sonra "bi daha" naralarının üzerine “konseri böyle hareketli bi parçayla bitirmek isterdim, sanki bütün konser eğlenmişiz gibi olsun diye. Ama o zaman son olarak başka bir parça söyleyelim, aslında ağır bi şarkı bu sizin için de biliyorum, ben bir de dün beşiktaş maçından da kalmayım, çok iyi değil sesim" demesi güzeldi.

ayrıca nerdeydi tam hatırlayamıyorum yalnızlığım sana emanet'ten ya önce ya da sonra;
“hepinize çok teşekkürler geldiğiniz için, bu gece ben de kendimi bişey sandım” demesi mükemmel dokunayklıydı.

uçak parçasındaki çocuklar gibi uçak taklidi yapması inanılmazdı.

her şarkı sonrası eğilerek bizleri alkışlaması, hareketleri süperdi. fd'ceydi.

ve giderken “bir gün kabalık edersem” diyip gitmesi....

anlatmak zor, unutmaksa imkansız..
mavi_tebessum

evet aslında benim de demek istediğim kumraladanınkiyle aynı anlamdaydı.kendini böyle eleştirmene gerek yok.ordaki "anlatın bakalım" lafının emrivaki olduğunu düşünmüyorum.burası feridun düzağaçın fan sitesi olduğuna göre gerek konserler,gerekse de şarkıları hakkında konuşacağız.ve konserlere gidememiş olanlar da gitmiş olanlardan anlatılmasını isteyecek.bu çok normal bence.dedim ya hepimizin en doğal hakkı o konserin nasıl olduğunu öğrenmek.benim için sen bunları söyleyene kadar da söyledikten sonra da "anlat bakalım" lafının emrivaki olması sözkonusu olmadı da olmayacak da.cevap yazanlardan biri ben olduğuma göre en azından bu benim için böyle.bunu bilmeni isterim.
blaqxi

Mesaj gönderen blaqxi »

maşallah rainbow konser kayıdı gibisin yani helal olsun sana!bir konser bukadar mi iyi takip edilir bir adamın laflarını bukadar ciddiye alıp ağazindan çıkan kelimeyi harfi harfine ezberlemen :) valla kendi adıma seni tebrik ediyorum ve kendimce seni bu ayın en fanatik f.d cisi ünvanını veriorum kabul edersen..
konser geceli çok oldu aslında ama bi iki şey bende sölemek isterim organizasyon çok kötüydü yoksa f.d herzamnki gibiydi nasıl olabilirki.. ara sıra çınlayan mikrofondan baya bi huzursuz olmuştum açıkçası,ayrıca f.d ile birlikte tüm şarkılarını söylerken ritim tutturmam yüzünden bulunduğum sıra benimle birlikte ritim tutmak zorunda kaldı.. koltutlarda bi hareket etsen yanındaki sallanıyordu.. rahatsiz edici yani..fakat onunda çaresini buldum sonlara doğru baktım ara vermiyor geçtim protokolün arkasına yere çömeldim başladım resimlerimi çekmeye..güzel bi andı..
ben resimleri çekerken yanıma oturan bi bayan vardı onunla okadar feridun hakkında sohbet ettikten sonra bize sıra gelmeden kayboldu ğer bu mesaji okuyorsa :D cevap vermesini çok isterim...
(arkadaşlar affınıza sığınıyorum :) lütfen tepki göstermeyin gayet dostane bir yaklaşım bu )
rainbow

Mesaj gönderen rainbow »

blaqxi yazdı:maşallah rainbow konser kayıdı gibisin yani helal olsun sana!bir konser bukadar mi iyi takip edilir bir adamın laflarını bukadar ciddiye alıp ağazindan çıkan kelimeyi harfi harfine ezberlemen :) valla kendi adıma seni tebrik ediyorum ve kendimce seni bu ayın en fanatik f.d cisi ünvanını veriorum kabul edersen..
konser geceli çok oldu aslında ama bi iki şey bende sölemek isterim organizasyon çok kötüydü yoksa f.d herzamnki gibiydi nasıl olabilirki.. ara sıra çınlayan mikrofondan baya bi huzursuz olmuştum açıkçası,ayrıca f.d ile birlikte tüm şarkılarını söylerken ritim tutturmam yüzünden bulunduğum sıra benimle birlikte ritim tutmak zorunda kaldı.. koltutlarda bi hareket etsen yanındaki sallanıyordu.. rahatsiz edici yani..fakat onunda çaresini buldum sonlara doğru baktım ara vermiyor geçtim protokolün arkasına yere çömeldim başladım resimlerimi çekmeye..güzel bi andı..
ben resimleri çekerken yanıma oturan bi bayan vardı onunla okadar feridun hakkında sohbet ettikten sonra bize sıra gelmeden kayboldu ğer bu mesaji okuyorsa :D cevap vermesini çok isterim...
(arkadaşlar affınıza sığınıyorum :) lütfen tepki göstermeyin gayet dostane bir yaklaşım bu )
(: teşekkürler blaqxi, ne mutlu bana çok saol.
nası takip etmem nası harfi harfine ezberlemem, söyle bana , mümkün mü bu?
sevgiler.