Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Babam Ve Oğlum

Kültür-Sanat yazılar, makaleler, incelemeler, kültür sanat haberleri..
Kullanıcı avatarı
nalan
Üye
Üye
İsim: nalan

Mesaj gönderen nalan »

bende türklerin yapıtlarını pek beğenmem türk yazarları bile okumam bir kaçı hariç fakat bu film bence de gerçekten çok güzel çok etkileyici mükemmel bişey
aycell_xxx
Üye
Üye
İsim: aysel

Mesaj gönderen aycell_xxx »

harikaydı... hele ki babalarıyla problemleri olan insanlar için ( benim gibi ) daha bi anlamlı olduğunu düşünüyorum..
Kullanıcı avatarı
fotosentez
Takımdan
Takımdan
İsim: yaprak

Mesaj gönderen fotosentez »

bence güzeldi...herşeyiyle
Kullanıcı avatarı
Gülce
Takımdan
Takımdan
İsim: Ebru

Mesaj gönderen Gülce »

nasıl olurda bu film altın portakala aday gösterilmez anlamıyorum :shock:
Kullanıcı avatarı
Bugfixed
Site Admin
Site Admin
İsim: Murat
İletişim:

Mesaj gönderen Bugfixed »

arkadaşlar görüşlerinize saygılım fakat anlayışlar zevkler felan farklı heral ben ilk 5. dk da kaçtım bu filmden. :roll:
Beklediklerim kalır uçan uçurumlarda..
.Terazinin Hüznü.
Kullanıcı avatarı
nalan
Üye
Üye
İsim: nalan

Mesaj gönderen nalan »

murat bence izlemelisin bu filmi gerçekten çok güzel :wink:
dinledimdeanladim
Banlanmış Üye
Banlanmış Üye

Mesaj gönderen dinledimdeanladim »

film çok etkileyici ve de oyuncuları da gerçekten kaliteli...bi an gğülerken ardından gözlerinizden yaşlar akıyo.verdiği yan mesajlarda çok güzel
valerie
Üye
Üye
İsim: Melek

Re: Babam Ve Oğlum

Mesaj gönderen valerie »

O FİLMDEN NEFRET EDİYORUM! RESMEN SOLCULUĞU KULLANMIŞ...
Kullanıcı avatarı
sinan
Admin
Admin
İsim: Sinan

Mesaj gönderen sinan »

o filmden alabildiğin tek şey o mu yani valerie :roll:
~
ansızın gelecek gibisin..
valerie
Üye
Üye
İsim: Melek

Mesaj gönderen valerie »

BAŞKA ALINCAK BİŞEY YOK. OYUNCULUK İYİ, FİLM İYİ. AMA NEDEN DEVRİM İÇİN ÖLEN İNSANLARI KULLANIYOLAR? İNSANLARIN DUYGULARI VE DEĞERLERİ ÜZERİNDEN PARA KAZANDILAR. AMAÇLARNADA ULAŞTILAR SANIRIM. AYNI ÇEMBERİMDE GÜL OYA'DA OLDUĞU GİBİ.
Kullanıcı avatarı
sinan
Admin
Admin
İsim: Sinan

Mesaj gönderen sinan »

ölüm, yaşam, mutluluk, hüzün vs... yani hayatın tümü. bunda solculuk olur sağcılık olur, aşk olur, tutku olur, nefret olur, umut olur..

sanat eserleri genelde gerçek hayattan alır kaynağını. mesela ileride sen de sanat üzerinde çalışsan, şuan bulunduğun dönemin etkisinde kalarak yaşadığın o zorlukları, mutlulukları, umudu, sana verilmeye çalışılan umudu yansıtırsın bence

alınmıyorum, sadece eleştirmek için genel olarak ele almak gerek.. o dönemin duygularıydı bunlar. sağcılığı da konu edinen birçok film yapılmıştır yapılmaya devam ediyor. aynı yaşanılan aşk hikayelerinin sanat eserlerine bi şekilde aktarıldığı gibi..
~
ansızın gelecek gibisin..
yaskaman

Mesaj gönderen yaskaman »

ve yönetmenler olayı istedikleri pencereden aktarabilmelidir. sanatı kısıtlayamayız, çerçevelere sokamayız. istediği malzemeyi kullanır sanatçı, biz sadece beğeniriz ya da beğenmeyiz.
ben çemberimde gül oya gibi bir dizi daha izlemedim.. :arrow:
blackpearl

Mesaj gönderen blackpearl »

hala derinlemesine etkiliyor beni ve ÇOK AĞLAMIŞTIM..
Hatta şunu da paylaşmak istiyorum sizinle : sinemadayız, herkez deli gibi ağlamış zaten!neyse bitti film çıkıyoruz , bir kadın birde çocuğu 9-10 yaşlarında bişey çıkışın önünde duruyorlar.Benmde yanımda arkadaşım var bir elimizde mendiler,gözler kıpkırmızı bir vaziyet tabi..Çocuk annesini çekiştirdi ' Anne bak bunlarda babam ve oğlumdan çıkmış zırlıyorlar ehe ' demişti bu film böyle bir etki sağlamış.AĞLAMAK , BABAM VE OĞLUM'u çağrıştırıyor.. :lol:
En son blackpearl tarafından Çarşamba, Kasım 29, 2006 23:06 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
meriyen
Üye
Üye

Mesaj gönderen meriyen »

çok güzel bi film di gerçekten 2 defa gittim ikisindede ağladım güldümde tabi bizimkiler sinemada çok iyi değiller ama bu film çok güzel olmuş kadro süper, oyuncuların yönetmenin ve emeği geçen herkesin yüreğine sağlık bugün izlesem ilk tadını gene alırım
Kullanıcı avatarı
fotosentez
Takımdan
Takımdan
İsim: yaprak

Mesaj gönderen fotosentez »

doğruyu söylemek gerekirse ağlatmamıştı beni.yani cinema ortamı farklıdır tabii ben vcd de izledim.ama belki de bu filmin ana temasını alamamamdan kaynaklı birşeydir.gözlerimin yaşardığı bir sahne oldu fakat gözlerimi kızartacak kadar ağlatmadı beni :roll: