Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

burc takintidir

Sizin Kürsünüz. Genel de Konu dışı başlıklar...
ölümfobisi

burc takintidir

Mesaj gönderen ölümfobisi »

insan merak ediyor bu burclar niye insanlarda bu kadar
takinti haline gelmis. Aslinda insanlarda disarda kendileri ile ilgil birsey bulma duygusu burclari cekiyor ve bunu bir cok yolla
insan yapabilir mesela kan gurubuna göre karekter analizi yapan bir kitap piyasaya ciksa emin olun buda insanlari etkiler
sonra sagda solda isitirsiniz " hey ben O gurubu negatifim yaklasmayin parcalarim bu benim karekterimde var ".
Yani insanda inanma duygusu böyle bos seyler olunca hemen
beyni feth edip insani baska bir havaya sokup gerceklerden kacmasina sebep oluyor. Gök yüzündeki hareketlerin isaret ettigi zaman boyutu ile insaqn karekterleri arasinda bir iliskinin
varligi kesin ama bu kadar aksiom olan ve aksiomlarin sadece
istatiklere bakilarak ortaya konmasi bu isi matematiksel verilerle sacmalamaya götürüyo yani bilgi kullanarak insanlar bazen sacmaliyor. Mesela Napolyon aslan burcunda burdan yola
cikarak aslan burcu özellikleri bulunmaya calisiliyor tabiki burada taaflar karsi görüsü duyunca hemen olayi cözüme kavusturuyolar eee birda Yükselen var ya tabii ay burcunuda untmamali hepsinden öte bu günes burcu cogunlukla %90 belki
uymaz ve deyerlendirme yapilirken hep o ön planda tutulur
tabii bir sebepte dogum saati genelde tam bilinmez eski kusaklarda . Size komik bir olay söyleyeyim mesela bir tana
yay burcu alin ve ona deyinki sana yayin özelliklerini okuyorum
ama siz gizlice baska bir burcu okuyun eyer o ilk defa bir astroloji metni dinliyorsa diyecekki ewet aynen öyle tam beni anlatiyor, olay bu kadar trajik. Birde mesela Saddam Hüseyin , Humeyni, Hitler boga burcu ve bu burcta siddet söz konusu deil
ama astrologlarin cevabi hazir bunlarin yükseleni koc iyi ama
kocda bile bu kadar siddetten söz edilmiyoki en cok siddetten
söz edilen akrep burcu ve bu kisilerde plutonun cok anlamli bir etkisi söz konusu bile deil. Zaten eski klasik astrolojide
Uranüs,neptün.pluton yoktur bunlar sonradan kesfedildi ve
sirasina göre kova ,balik,ve akrep burclarina verilmis astrologlar tarafindan yani tamamen var sayim. Üstelik plutonun etkisind iken dünya beklendigi gibi hicde köklü degisimler yasanmadi. Sözün kisasi ben bu burc konusunu beceriksiz insanlarin gözünde cok büyüttügünü düsünüyrum ve kaygi verici
buluyorum. tabbi simdi bu söylediklerime teker teker cevap veren hazir cevap biri cikar ama cevap veremeyecegi bir nokta
var Astroloji bilim deil astronomi bir bilimdir ve Astronomi kullanilarak elde edilmis izafi zamani alisilagelmis kabullerle yorumlamak bilimsel deildir o zaman bu sadece kisisel yetenektir yani kahve falina bakmak gibi bir sey sezgisi iyi olan falci astrologlarin horoskoptan cikarttiklarini kahvenin telvesinden cikariyo peki o zaman sezgileri kötü bir astrolog ne
yapiyo? yaptigini oda cok iyi biliyo duyduklarini tekrar ediyo yeni birsey yok yani :) malesef
alcholicboy

Mesaj gönderen alcholicboy »

bencede ya bana çok saçma geliyo bu falcı buyucu işleri. yok falına bakıyımda kısmetin açılsın. öyle olsa b,halam varya su an 20 kere evlenip boşanmıştı. neler neler atılıyo bu fal olayında. saafi istatistik başka bişey değil. ama ilgilenenlere de saygılıyım. belki çıkar.. :P
fugurinan

Mesaj gönderen fugurinan »

bencede
Kullanıcı avatarı
Adventureman
Admin
Admin
İsim: Ersin
İletişim:

Mesaj gönderen Adventureman »

Bu fal olayı bır garıp abi ben ınanmam mesela ama yınede okurum falımı felan galiba bu ıs fala ınanma falsızda kalma meselesı oldu ...
ucuckelebek

Mesaj gönderen ucuckelebek »

ben evrendeki herşeyin birbirini karşılıklı olarak etkilediğini düşünüyorum..herşey birbirine bağlı...sürekli bir etkilenme halinde...ay tutulması vücudumuzdaki suların çekilmesini bile etkiliyor.kadınlar daha iyi bilir bu konuları.güneş tutulması olumsuz hissettirir.hal böyleyken dünyaya gözlerimizi açtığımız anda evrenden aldığımız enerjinin tüm yaşamımız boyunca belirleyici bir etkiye sahip olduğunu düşünüyorum.yıldızların,planetlerin konumları ve birbirlerine ve dünyada bulunduğumuz noktaya yaptıkları açının insanın ruh durumu ve yaşantısı üzerindeki etkilerini anlatır burçlar.hayat astrolojiden ibaret değil elbette..ama buda etkenlerden biri..neden bu kıadar yadsındığını anlayamıyorum.insanlar 12 gruba ayrılıyor olamaz savunması da oldukça garibime gidiyor.çünkü herkesin doğum haritası yalnızca o kişiye özel,tek.bunun ev konumları var kavuşumları var,geçiş anları var,varda var...ayrıca bir güneş burcu dışında herkesin hergezegene ait çeşitli ölçülerde içinde barındırdığı yansımalar var..yani insanlar 12 ye eğil.12000e bile ayrılmıyor astrolojide..rahat olun o yüzden
Minnak_Kışkışım

Mesaj gönderen Minnak_Kışkışım »

bende burçların bir takıntı olduğu kanısındayım ama hergünde okumadan edemiyorum :)
Bozcaada

Mesaj gönderen Bozcaada »

bURÇLARA İNANIRIM AMA KİMSE ONLARI AÇIKLAYAMAZ
yani bu gün şöyle olcak bu gün böyle olcak diee bişey yoktur
Ama özellikler tutyo bazen1!!!!! :roll:
umit_shady

zorakı burclar

Mesaj gönderen umit_shady »

acıkcası burc meselesıne pek ınanmıyorum... bırkac yıldızın, gezegenın hayatımı kontrol edıyo olması fıkrı benı rahatsız edıyor.... saygılar eywallah....
ebruli

Mesaj gönderen ebruli »

aslinda bende burclara inanirim ama bende takinti haline gelmedi.inandigim sey hani derlerya yaylar boyle ikizler soyle.inaniyorum cunku bi yay olarak dedikleri cogu sey tutuyo.ama inanmadigim sey ise bugun boyle olacak yarin soyle.cok sacma bence.hem burclarin islamdada yeri var.
Bozcaada

Mesaj gönderen Bozcaada »

9 Haziran doğumlu olan var mı hiç??
Misafir

Mesaj gönderen Misafir »

takılmak isteyene takar burçlar. ben FALa kesinlikle inanmam. bu burç falları falan da saçma geliyor, yani ben oğlak burcuyum, bugün bilmem ne yaşayacakmışım. e peki geriye kalan oğlaklar da mı benzer şeyleri yaşayacak :)

insanın bi burcunun olması da güzel. burçlara göre özelliklere inanırım. mesela ben oğlak burcunun özelliklerini yansıtıyorum..

burc takıntıdır...
insatiablelover1

Mesaj gönderen insatiablelover1 »

okulda arkadaşlarıma bi oyun oynadım.lise 1. sınıftaydım daha yeni yeni tanışıp kaynaşıyoduk benim burçlarla baya bi alakam war ama inanmam.neyse herhesin burcunu sorup ezberledim sonra 2 , 3 hafta geçtikten sonra sen oğlaksın,sen akrepsin diye herkesin burçlarını tahmin etmeye başladım neredeyse okulun yarısı benim burçları insanların yüzüne bakıp tahmin ettiğimi öğrendi.adımıda astrolog taktılar .lise 2 ye gidiyorum halen daha gelip burç yorumlamamı isterler..tabi astroloji hakkında kitap okumanın yararları war ama söylediklerimin yarısıda atmasyon..... :lol: :lol:
Kullanıcı avatarı
emrepark
Takımdan
Takımdan

Mesaj gönderen emrepark »

burçların genel özellikleri karakteristik özelliklerimizle uyuşabiliyor,bunun gerçeklik payı vardır belki ama bahsettiğimiz fal günlük fallarsa kesinlikle çok saçma ve gereksiz şeyler,gazetenin o sayfasını açıp ne yazmışlar die tenezzül edip bakmamak gerek
carpediem

Mesaj gönderen carpediem »

burç ayrı, fal ayrı :)
sv=)

Mesaj gönderen sv=) »

ya bende inanmazdım ama arkadaşlar hep doğru çıkıo ya inanmamk elde deil burçlara inanrm ama fala asla İNANMAM OK
bide ben 9 şubat doğumluyum
=))))))))))))))) bizene dedğinizi duyar gibiyim :D :D :D :D