Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

F.D.severler

Feridun Düzağaç Hakkında Sorulan Sorular, Bilgiler, Bildiriler, Konser Duyuruları, Biyografi, şarkı sözleri, albümler, incelemeler.. Feridun Düzağaç Biyografi! - Feridun Düzağaç Şarkı Sözleri!
Mustt_Excalibur
Yeni Üye
Yeni Üye

F.D.severler

Mesaj gönderen Mustt_Excalibur »

ben bu siteden haberdar olmadan önce insanlara F.D. dinlerken neler hissettiğimi anlatmaya çalışıyordum...
o şarkıları dinlerken gönül tellerimin nasıl titreştiğini, sol eliyle mikrofonu tutup sağ elini yüzünün yanına kaldırıp avuç içini seyirciye döndürüp ,gözlerini kapadığı anda benim nasıl boşluklarda kaybolduğumu , ne tür hisiyatların bende hasıl olup beni baştan aşağı sardığını anlatmaya çalıştım...bunları onlara anlatmam elbettek imkansız...bana hep çok depresif söylüyor diyorlar ama öyle değil işte...uçak sarkısını dinlerken çocukluğuma gidiyorum..masumiyet ve saflık...hepsi "O"nda biraraya gelmiş..hissedebilmeyi hissediyorum onu dinlerken...ve her şarkı bittiğinde ben de bitiyorum o sözlerle birlikte...ve yeni bir şarkıda yeniden başlıyorum...gönlüm yorulmuyor onu dinlerken..kendini buluyor...

beni anlayacağınızı umudediyorum...sizleri seviyorum.. çünkü sizler de benim gibi F.D.seversiniz....
Kullanıcı avatarı
haldunbar
Takımdan
Takımdan
İsim: Haldun

Mesaj gönderen haldunbar »

Seni ve dolayısıyla beni anlayan insanların arasına hoşgeldin.

Bu arada forumun bu başlığını Feridun Düzağaç ın konserlerinde onun hangi hareketi sonrası konser moduna geçtiğimizi paylaşarak değerlendirebiliriz. Mustt_Excalibur çok güzel bir detay yakalamış. Benim için de konserlerin vazgeçilmezi Feridun Düzağaç ın şarkıları söylerken hafiften sağa sola sallanmaya başlaması, yani bu bir çeşit dans ama sırf ona mahsus ve oldukça etkileyici benim için, konser havasına sokuyor...
hseven359
Üye
Üye
İsim: ali

Mesaj gönderen hseven359 »

özellikle cumartesi şarkısında <<gülme incinirim>> kısmını söylerken çok etkilenmiştim.

Dream tv deki sunucu dream10 da sıra feridun'u anons etmeye geldiğinde ''Duyguların adamı'' lafını kullanmıştı..bence çok doğru... bi de arkadaşlar trt türk de her hafta bi konser gösteriliyor perşembe ve pazarları..onları takip edin...ben son 2-3 ayda 3-4 defa fd'nin Yedikule Hisar konserine denk geldim..
odysseia

Mesaj gönderen odysseia »

bunu sölediğin iyi oldu ya..ne zamandır konserlerine denk gelemiyodum :wink: ben de geçen dream tvde unut beni klibine rastladım, hiç izlememiştim..lavinya klibine benziyo,o da bi lunaparkta geçmiyo muydu,ben mi yanlış hatırlıyorum???
hseven359
Üye
Üye

yoo hayır lunapark da geçmiyor ..keşke upload yapma imkanımız olsada kliplerini ve canlı performanslarını ekleyebilsem siteye ..kliplerin hepsi var bende...
odysseia

Mesaj gönderen odysseia »

ya inanamıyorum bu ne şans..ben sadece hatırladıklarımla yetinebiliyorum..cidden öle bi şansımız olsa çok iyi olurdu,mesela buralar soğuk ne güzel bi klipti :wink:
hseven359
Üye
Üye

içlerinden en çok alev alev klibini beğeniyorum...klipte oynayan bayan da klibe çok yakışmış..duru bir güzelliği var...fd de her zaman olduğu gibi... :D
alpevren
Üye
Üye
İsim: alper

Re: F.D.severler

Mesaj gönderen alpevren »

hseven359 demiş ya
özellikle cumartesi şarkısında <<gülme incinirim>> kısmını söylerken çok etkilenmiştim.
ben de aynı şekilde, şarkının o kısmını harbi güzel söylüyor

---
Lütfen Türkkçe yazım kurallarına uyunuz.
Duyuru ve Kuralları Okuyunuz.
turkce-ye-uygun-yazim-dili-ve-kelimeler ... t3569.html
duyuru-f4.html
terry
Üye
Üye
İsim: gökhan

Mesaj gönderen terry »

Şarkıları eliyle söylüyor sanki konuşmasa ellerini oynatsa mimikleriyle bize şarkıyı anlatır gerçekten çok özel...

---
Lütfen Türkkçe yazım kurallarına uyunuz.
Duyuru ve Kuralları Okuyunuz.
turkce-ye-uygun-yazim-dili-ve-kelimeler ... t3569.html
duyuru-f4.html
esofd
Yeni Üye
Yeni Üye
İsim: esra

Mesaj gönderen esofd »

gerçekten insanın içi bir tuhaf oluyor o söylerken...ne güzel ben bunu kimseye anlatamamıştım daha önce ama burada herkes beni anlıyor... :)
susmasinsarkilar
Üye
Üye
İsim: Burcu

Mesaj gönderen susmasinsarkilar »

Kimse anlamadı beni;o şarkıları dinlerken nasıl bir ruh hali içine girdiğimi;birkaç kişi istisna...Bazıları ne dedi biliyor musunuz?Ben onun şarkılarında ne demek istediğini anlayamıyorum :? :!: Bu yüzden dinlemiyorlarmış.Dinlemesinler :twisted: :hehehe: Kendileri kaybeder.
kiiipi
Yeni Üye
Yeni Üye
İsim: kiipi

"SEVGİ"

Mesaj gönderen kiiipi »

Bu siteye bayağıdır üyeyim ama hiçbir şey yazamadım :( FD ye birtek ben hayranım sanıyodum..Yani tv ekranlarında pek görünmediği için olacak çevremde benden başka tanıyan yoktu. Kendi çabamla sevdimeye çalışıyodum. Sonra bu siteyi buldum. Nereden başlayacağım, ne yazacağım, bu kadar sevgi sözcüğünü nasıl yazacağım derken, bu kalabalğı gördüm. Hem FD nin bu kadar seveni olduğunu öğrenmeme sevindim ama aslında çok da üzüldüm. Çünkü o benim düşlerimin özeliydi. O güzel müzikleri sadece ben dinliyorum veya o güzel yazıları sadece ben okuyorum sanırken, bu kalabalığı farketmem beni hüsrana uğrattı. İlk önce kardeşimi Fd sever yaptım, benden çok sevip elimden alıcak die korkarken, şimdi sizleri öğendim. Ve öğrenince birden dilim ve elim tutulu. Siteye yazacak bişeyler bulamadım. Kabuğuma çekildim uzaktan okuyorum sadece :( Benim en sevdiğim sözleri, şarkıları vs sizler de seviyormuşsunuz, ayrıca benden fazla olarak onunla karşılaşıp, tanışma fırsatı yakalayanlarınız bile var. Ve bir FD hayranı olarak(aşığı da diyebilirim)öğrenmem beni hayal kırıklağına uğrattı.

Onu dinlemeden uyuyamıyorum.. telefonum bu yüzden hep açık kalıyor, yatağımda kayboluyor, yere düşüyor vs vs bu FD hayranlığı zararlı olmaya başladı ( bu da işin şakası...)

İçimi döktüm rahatladım...umarım tekrar yazmaya cesaretim olur..hepinize SEVGİLER :)

---
Düzenleme : Adventureman
Lütfen türkçe imla ve yazım kurallarına uyunuz.
Site duyurularını okuyunuz.
Sanatçının özel hayatı ile ilgili olan içerik silinmiştir.
picasso
Takımdan
Takımdan
İsim: suat

Mesaj gönderen picasso »

herkes dinleyeemez elbette:)
susmasinsarkilar
Üye
Üye
İsim: Burcu

Mesaj gönderen susmasinsarkilar »

Seda ablacım.Benim yaşadığım bir çok şeyi sende yaşamışsın.Ben de kimse dinlemiyor zannediyordum.Herkes dinleyemez elbette.Çoğu şarkı sözünü anlayamıyorlar ki...Ne demek istedi?...Çevremde tanıdığım çok az kişi dinledi severek.Bir doktor , iki hemşire,iki de arkadaşım,iki öğretmenim(bunlar gerçekten dinlediklerine inandıklarım)...Bir kaç da dinlediğini zannedenler var :lol: Neyse...Telefonum da şarkıları var.Bilgisayarım yokken gece tel.den dinlerdim.Ama bu güzellikleri paylaşmanın harika olduğunu anladım.Bence sen de aynı duyguları paylaştığın insanlar olduğuna sevinmelisin...
kiiipi
Yeni Üye
Yeni Üye
İsim: kiipi

seviniyorum

Mesaj gönderen kiiipi »

Tabi ki dediğim gibi baştan çok büyük bir hayal kırıklığına uğradım.O sadece benim sanıyodum falan filan....Düşünsenize kardeşime ben sevdirdim elimden alıcak diye ondan bile kıskanıyordum..Ama dediğin gibi picasso cum seviniyorum artık ...çünkü o bu sevgiyi hakeden nadir SANATÇIlardan öyle değil mi??