Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

fd nin şarkı sözlerini tam olarak anlayabiliyor musunuz?

Feridun Düzağaç Hakkında Sorulan Sorular, Bilgiler, Bildiriler, Konser Duyuruları, Biyografi, şarkı sözleri, albümler, incelemeler.. Feridun Düzağaç Biyografi! - Feridun Düzağaç Şarkı Sözleri!
defne
Üye
Üye
İsim: defne

Mesaj gönderen defne »

aynı şeyi düşünüyoruz demek...
Beekiir
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen Beekiir »

eeee
fd yi anlayanların hali belli oluyor.
tabii ki aynı şeyi düşünücez. 8)
yaskaman

Mesaj gönderen yaskaman »

bence cumartesi'nin "sen de beni benim kadar özledin mi?" cümlesinde, kendisini kaybetmiş ve bundan yakınan bir kişinin; buna sebep olan kişiye (giden sevgiliye) sitemi anlatılıyor...
cimcim
Banlanmış Üye
Banlanmış Üye

Mesaj gönderen cimcim »

bazıları anlaşılmıyo tabi özellikle emekli kerem ama delinin sözlerinide anlayamadım
Bozcaada

Mesaj gönderen Bozcaada »

keşke senin yaşında olsam cimcim :cry:
Janissary
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen Janissary »

Benim çok sevdiğim bir şarkı olan "Yalan"ın başında:
"Her ŞEHİRE bir çakıl taşı fırlattım aslında hiç olmayan denizimden" derken ne demek istediğini tam olarak anlayamadım. Kendimce bir şeyler tahmin ediyorum ama sizin de yorumunuzu bir alabilir miyim?? :roll:
scalon
Görevli
Görevli
İsim: güLşah

Mesaj gönderen scalon »

kendi kendine yarattığı, aslında gerçekte "varolmayan" hayatında, gerçekte varolmayan bişiler yaşıyo.. bişilerin varolmadığının bilincinde.. ama bilincinde olduğu kadar da bilincinde değil.. falan falan falan.. :wink:
Kullanıcı avatarı
emrepark
Takımdan
Takımdan

Mesaj gönderen emrepark »

dikkatimi çekti heavenandhell arkadaşımızın sorusu yanıtsız kalmış,emekli keremdeki "arzular hiç durmadan arzular" ve "yaralar,ince ince yaralar" cümlelerindeki 2.arzular ve yaralar kelimeleri fiil olarak kullanılmış bana kalırsa.Ama zaten ordaki çift anlamlılık şarkıda mükemmeliği oluşturuyo.Yani nasıl anlamak istiyosan öyle anla dio orda feridun düzağaç.Aslında birçok parçada bu var ve tam olarak anlaşılmamasının sebeplerinden biri bu.
niltuana
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen niltuana »

arkadaşlar bende ağlarsan düşerim ne demek onu anlayamadım :(
ciwa
Üye
Üye
İsim: ciwa

Mesaj gönderen ciwa »

ağlarsan düserim; zaten küçücük ufacık kaldım minicik bide ağlarsan dayanamam ve gözlerinden düserim, biterim, yok olurum demek oluo bence...?? :wink:
niltuana
Yeni Üye
Yeni Üye

Doğru.Aslında böyle bişeyler olduğunu tahmin etmiştim.Ama ağlarsan eğer ilk damlanla arınabilirimi duyunca biraz karıştırdım:)hala da orasını çözemedim
ciwa
Üye
Üye

Mesaj gönderen ciwa »

arınıyo işte herseyden sıyrılıyo, dökülüyo benliği...ağlarsa dayanamıyo özetle.. :wink: e ben onun gibi nasıl anlatıyım kiii :wink: :D :P :) :wink: :!: :!: :!:
niltuana
Yeni Üye
Yeni Üye

:)

Doğru ya.çok teşekkür ederim valla şarkıyı anladım:)
ciwa
Üye
Üye

Mesaj gönderen ciwa »

:wink:
dahak49
Yeni Üye
Yeni Üye

emekli kerem

Mesaj gönderen dahak49 »

benim anladığım şu: eski sşklar yok günümüzde kerem, mecnun, ferhat aşkları artık dijital ortamlarda boy göstermekte. aslım demek isterken kendisinin aslı(gerçeği) bu halde olduğunu anlatıyor.