Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

FD'Yİ TANIMLAYIN, CÜMLELER İÇİNDE KULLANIN....

Feridun Düzağaç Hakkında Sorulan Sorular, Bilgiler, Bildiriler, Konser Duyuruları, Biyografi, şarkı sözleri, albümler, incelemeler.. Feridun Düzağaç Biyografi! - Feridun Düzağaç Şarkı Sözleri!
salkımsogut

Mesaj gönderen salkımsogut »

sanırım kendisi de an geliyor insan olduğunu;insansı çiğ duyguları olduğunu unutuyor...bunun içinde cezalandırılması gerekmiyor...ayrıca,gerçek gerçekten de reelmidir?konusunda daha ılımlı olması lazım gelir(dileriz)...herşeye rağmen bile,suyun üzerinde bir ruha s(r)ahipdir...hem milletin içerisinde sırtında hasıl olmuş,bir çift kanatla dolaşsan bile,ruhunu görmeyi denemez(bırakır);abi beni bi uçursana(dolaştırsana) der(ler)...
kentte derviş olmak zordur...incelik ister;sabır ister...
herşeyden öte dervişin dediğini,gördüğünü,kör cahil(se) anlamaz ''öylesine bi el sallar'' işte...
herkesi mutlu edemezsin...
bu tam olarak ırak da ingilizce konuşmaya benzer azizim...
kendisine ''uğur dündar'' sabrı,devamlılığı,metaneti dileriz...
mavi398
Üye
Üye
İsim: yasemin

Mesaj gönderen mavi398 »

ben feridun düzağaçı 14yaşımdayken tanıdım,dayımın sayesinde ilk onda gördüm köprüden önce son çıkış kasedini.komik bi kıskançlıkla başladı aslında herşey.dayım o zamanlar nişanlıydı ve o kasedi nişanlısına hediye edeceğini söyledi bana ben o kadar çoook kıskandım ki dayımı o an neden ona verecek bana verse ya diye :lol: sonra gidip aldım hemen o kasedi ve tabi sonra diğerlerini... büyüdükçe daha çok sevdim ve anladım feridun düzağaçı,böyle başladı işte arkadaşlar benim feridun düzağaç sevgim... burdan dayıma binlerce teşekkürler :!: :!: :!: :D
salkımsogut

yanlış anlaşılmak dan sa anlaşılmamayı yeğlemeli...
sudefdci
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen sudefdci »

doğallık adına nezaketinden ödün verenlerden değil o.o yalın o en gerçek.o en derin.kaliteli.
fd_rocker
Üye
Üye

Mesaj gönderen fd_rocker »

fd anlatılmaz yaşanır :)
sokaklarda evcil

Mesaj gönderen sokaklarda evcil »

türkçe müzik denilince ben sadece feridun diyorum.Bilmiyorum belki 8 senedir bende bağımlılık yaptığı için ya da farklı olduğu için onu çok seviyorum.yalnızlığımı fd şarkılarıyla paylaşıyorum sadece.benim için çok şey ifade ediyor bunlar... :cry:
vedat_fd
Üye
Üye

Mesaj gönderen vedat_fd »

lavinya ile tandım fd'ı ama uzun bir süre göremedim ta ki buralardan gitme ye kadar, aslında hep aradığım müzik ondaymış. kaybettiğim zamana üzülüyorum şimdi . zaten bir o var paraya pula şana şöhrete önem vermeyen tam bir sanatçı duruşu gizemli ve dokunulmaz çok çok özel
şair ve müzisyen
Yaşanınca Tükenir_

Mesaj gönderen Yaşanınca Tükenir_ »

hayatımın en melankolik döneminin en melankolik adamı...
"Feridun hayatımın vazgeçilmez adamı..."
:shock:
salkımsogut

uzuun ca zaman net e ara vermelerimden sonra,az biraz baktım söyle gördüm ki ortalıgı bir totem tutmadır almıs gider iken,yazmalı ziyadesiyle...
efenim düsündüm de yeniden,kendisi ''rehber kartal'' totemi alabilir (olabilir)takip edenleri icin..pek bir münasip olurdu...varıp ruhlara bi sormak lazım gelse de eminim cvp.ları rehber kartal totemi olurdu... rehber kartal feridun''sıtka''
kaldı ki rehber kartal pek uygundur kendisine bilgelik de ister bu totem ziyadesiyle -e bu da kendisinde mevcutdur...
söyle bir baktım da,valla olur bu yaa...olur olur..
bu arada kirlenmez ne olsa beyaz...öylesine beyzadır ki,öylesine koyu beyaz,yogunlugu ile kirlerin bile rengini acabilir...tüm (kir)renklerin toplamı yine beyazı vermez mi bir de...
u(h)ktedir!''beyaz ın umudu(dur)''...
kimbilir...
Safkan
Üye
Üye
İsim: Şahika

Mesaj gönderen Safkan »

Vazgeçilmezim.Biricik düşüm.Onu çok seviyorum yaaaaa.Tam bi Aşk adamı o.İyi ki varsın
HöAzKeArN

Mesaj gönderen HöAzKeArN »

Bozcaada yazdı:
deniz_s yazdı:feridun düzağaç benim vazgeçilmezim... kendisi ve yaptıkları kalitenin diğer adı... çok iyi bir müzisyen ve mükemmel bir şair... gözlerimdeki hüznün simgesi... ne zaman boğulduğumu, yalnız kaldığımı düşünsem yalnız olmadığımı gösteren sözlerin ve duyguların sahibi...

iyi ki varsın güzel insan... :)
Rica ediyorum şair nitelendirmesini yapmayalım.
Onun canını sıkan konulardan biri de bu.
Mazur gör beni...
şair diye nitelendirilmesinden rahatsızlık duymadığını sanıyordum.
öğrenmiş oldum
son-nefesim
Üye
Üye
Konum: Bir uçurumun kenarındayım...O kadar yokum ki; görmüyorlar...

Mesaj gönderen son-nefesim »

:D
Rosey
Üye
Üye
İsim: ...

Mesaj gönderen Rosey »

etrafta bir suru "sanatci" sifatini tasiyan insan var, cogu bunu haketmese de ...

ama feridun duzagac bence GERCEK bir sanatci...

"gel tanisalim once, ben kisaca fd, ama sen bana uzun uzun seni seviyorum de"

bu sozlerle tanidim ilk onu :)

ve iyiki de tanimisim her sarkisi tek kelimeyle MUKEMMEL!
melis15
Yeni Üye
Yeni Üye
İsim: melis

Mesaj gönderen melis15 »

çünkü o duygularını,düşüncelerini we bizleri en ii anlatan olduğu içn sewiorum..ayrıca diğerleri gbi yapmacık diiiil!!
Kullanıcı avatarı
efcican
Üye
Üye
İsim: FARAKLİT

FD'Yİ TANIMLA

Mesaj gönderen efcican »

BENİMLE FD İLE TANIŞMAM ALEV ALEV ŞARKISI İLE OLDU.VE GERÇEKTENDE O AN VE ŞU ANDA BU ŞARKIDA ANLATTIKLARINI YAŞIYORDUM VE YAŞIYORUM.DÜŞLER SOKAĞI KENDİNE İYİCE BAĞLADI.FD ŞARKISI,LAVİNYA VE BENİ UNUTMA ŞARKISIYLA TAM BİR HAYRANI OLDUM.ARTIK TEK GEÇİYORUM O'NU.İYİKİ VARSIN F.D.