NEDEN TAMİRCİ ÇIRAĞI GİBİ ŞARKILARI YOK?

Feridun Düzağaç Hakkında Sorulan Sorular, Bilgiler, Bildiriler, Konser Duyuruları, Biyografi, şarkı sözleri, albümler, incelemeler.. Feridun Düzağaç Biyografi! - Feridun Düzağaç Şarkı Sözleri!
electricalstorm
Yeni Üye
Yeni Üye
Mesajlar: 6
Kayıt: Cuma, Eylül 29, 2006 13:17

Re: NEDEN TAMİRCİ ÇIRAĞI GİBİ ŞARKILARI YOK?

Mesaj gönderen electricalstorm »

ilginç ;
sevgi çıkarsızlık ve kaldı ki biz sevgiden öte hayranız ( güya ) ama demek ki hayran olunmuyan köşe ve bucakları var kişiye göre , ki feridun düzağaç'ın bir sürü eleştiriye sunulacak denklemi varken özne'sine yorum yapmak bence yersiz......
toplumsal şarkılar ve aşk şarkılar hiç biri bir kesime yada alfabeye ait değil ,olmazda , her sanatçının alfabesi ayrıdır yoksa bülent ortaçgil aşkı zaten anlatmış üstüne yazmanın anlamı olur mu ?
( açız , parasısız kelimeleri içine döşenmemiş şarkıların toplumsal şarkı olabilme özelliği yokmudur ? )
boş ders şarkısı , fd , diteyim ben ve iyi uykular en başta aklıma gelen toplumsal feridun düzağaç şarkıları , toplumsal konuları irdelerken ilk bakırması gereken yer kaynaktır yani toplumu oluşturan bireyin ta kendisi , feridun düzağaç temelin çürük yanlarını alfebeliyor.

''sığındığı düş'ün şefkatli olgu'sundan öperim.... ''
Isolated
Yeni Üye
Yeni Üye
Mesajlar: 1
Kayıt: Çarşamba, Ocak 24, 2007 03:54

Re: NEDEN TAMİRCİ ÇIRAĞI GİBİ ŞARKILARI YOK?

Mesaj gönderen Isolated »

Sen ferudun düzağaçı biraz kıstlamışsın aslında bu soruyla..Ferudun, "insan duygularını" işliyor..senin toplumsal sorun başlığını bile içine alır bu konu..o kadar genişki hiç bir sanatçı yanına yaklaşamıyor bu konunun şarkı yapmak için..(Şebnem hariç)..o kadar cesur bir konu ki bu, sadece aşk değil, yüzlerce duygu var şarkılarına konu başlığı olan..herkes bir başlık seçer ve en önemlisi herkes seçtiği başlığı "karakterine" göre seçer.."neden toplumsal sorunları ele almıyor" demek biraz sınırlayıcı ve küçük bir çocuğun babasına "baba sen neden pilot olmadın?ben uçakları çok seviyorum" demesine benzedi biraz bu öneri..çizgisi güzel belkide dediğin gibi yapsaydı biz onu bu kadar çok sevmeyecektik..

(Feridun aşk adamı değil, feridun duygu adamı..bu önemli bir ayrım,sadece aşk yok şarkılarında eğer böyle olsaydı çok ama çok basit olurdu bakış açısı..zaten bir albümde baştan aşağı aşk parçaları olunca sıkıyor)