Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

orjinal alt yazili 8 nadas

Feridun Düzağaç Hakkında Sorulan Sorular, Bilgiler, Bildiriler, Konser Duyuruları, Biyografi, şarkı sözleri, albümler, incelemeler.. Feridun Düzağaç Biyografi! - Feridun Düzağaç Şarkı Sözleri!
buralarsoguk

orjinal alt yazili 8 nadas

Mesaj gönderen buralarsoguk »

baslandigi anda melodinin animsattigi nadas zamani ,f.d in sozlere gecikmeden girmesiyle bir likte topragi eseleyen bir kisiyi canlandiriyor dinleyicinin zihninde .dort yani hasret olan onsuzlugunun buyumesini huzunle ,umutla bekleyen bir kisi ....Ritimlerle sekillenmis olan sarkinin sonlarina dogru koro tarafindan seslendirilen bolumler nadas zamaninda esen bir ruzgar animsatiyor. duzagac .anlatmak istedigini butun olanklari kullanmak ortaya koymus .Nadas in albumun etkileyici sarkilari arasinda oldugu muhakkak
Misafir

Mesaj gönderen Misafir »

yani yaptığın çok güzel değindiğin konularda öyle seni sevdim diyorumya :P
nadas bence feridun düzağaçla özdeşleşmiş bir şarkı yalnızlık bekleyişler arayışlar... müzik harika alev alev bir bu iki bu albümde
çıkacak 5. albümü öyle büyük bir heyecanla bekliyorumki...
Kullanıcı avatarı
Bugfixed
Site Admin
Site Admin
İsim: Murat
İletişim:

Mesaj gönderen Bugfixed »

feridun düzağaç'ın albümlerinde genel tema yalnızlık ve platonizm. Bence. zaten kendisi de demişti bir ara.
Beklediklerim kalır uçan uçurumlarda..
.Terazinin Hüznü.
buralarsoguk

bende cok merakla bekliyorum ama yaklasik bir yil ya 9 ay beklememiz lazim :cry:
buralarsoguk

bu sarki bilmem neden cok ilgi gormedi klipi hic izlememistim delirmek uzereydim sonra kendim kayit edib bol bol seyir etdim bir az rahatladim ama gercekten merak ediyorum neden ilgi gormedi belki de anlamamislar bu sarkiyi
Kullanıcı avatarı
Bugfixed
Site Admin
Site Admin
İsim: Murat
İletişim:

Mesaj gönderen Bugfixed »

galiba
Beklediklerim kalır uçan uçurumlarda..
.Terazinin Hüznü.
buralarsoguk

bu sarkinin altinda bir sey yazmis bir yer ismi yazmis sonra kendimi 18nci ruzgar gulu saniyorken ben bunun anlamini bilmedim birileri anlatsa memnun olurum
serseri

Mesaj gönderen serseri »

Buralarısoğuk şarkıyı anlamak ve ya anlamamak değil feridün düzağaç olsun bir başkası olsun yani daha önce göz önünde bulunmayan sanatcıların belirli bir hitdehayranları vardır ferüdün düzağaç son albümü çıkmadan önce pek az kişi tanıyordu yani günde de ve göz önünde olan bir sanatkar değildi sol albümünden sonra tüm türkiye ve diğer soydaşlarımız ferüdün düzağacı tanıdı bunun en büyük etkeni ise klipler ve bir kaç parçasını toplumda hit alması oldu neden o şarkının neden tutlmadına gelince bu şarkının belki tv lerde pek raslanmaması veya insanlarının kulağına hoş gelmemesi ola bilir :(
buralarsoguk

fd yi eski kasetleriyle tanidim ve son kaset de iyi di ama muzikal olarak ve sozler anlamninda onlardan kalitesi asagiydi
rapu
Üye
Üye

Mesaj gönderen rapu »

platonizm,yanlizligin vede bekleyisin egemen oldugu, bana gore en iyi f.d. sarkisi...bu sarki beni benden alip baska diyarlara goturuyo,f.d. nin begendigim bir cok sarkisi var ama bu sarki apayri,muzigi ,sozleri.......benim "en"im bu sarki... :D
Bozcaada

Mesaj gönderen Bozcaada »

Bozcaada 17 tane rüzgar gülü var.Yani Rüzgar Enerji Santrali.
Adanın en batı ucunda. Güneşin batışını izlemek için(yazın),kışın da kafa dinlemek için harika bir yer. Ben de sık sık alır başımı giderim.
Nadas'ın klibini izlediysen oradaki rüzgar güllerini ve batık gemiyi görmüşsündür.
Tabiki nadas çalar arabada...
Harika yani söyleyecek söz bulamıyorum. :P
rapu
Üye
Üye

Mesaj gönderen rapu »

:D
bigmerLin

Mesaj gönderen bigmerLin »

Ewt... Çok güzel olurr oraLar... aslında sen arabada nadas dinliyorsun ama bir de Lorenna mc kennith veya gregorian tarzı bir şey dinLe.. :) ÖyLe de çok güzeL.. :) Bu arada nadas Feridun düzağaç için de çok özeL bir şarkıdır..
Benim de en çok sevdiğim ikinci Düzağaç parçası... Umarım Nadas tarzındaki parçaLarı devam eder...
son-nefesim
Üye
Üye
Konum: Bir uçurumun kenarındayım...O kadar yokum ki; görmüyorlar...

Mesaj gönderen son-nefesim »

hayatımda en çok gitmeik istediğim yer Bozcaada...ama bir türlü gidemedim.orada akrabam da yok...yaş daha on yedi...hiç bir yere gidemiyoruz tabi yalnız başımıza... :(
Bozcaada

Mesaj gönderen Bozcaada »

Sen gel ben bakarım sana dostum yaaaa :P