Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Uzun Uzun Feridun Düzağaç

Feridun Düzağaç Hakkında Sorulan Sorular, Bilgiler, Bildiriler, Konser Duyuruları, Biyografi, şarkı sözleri, albümler, incelemeler.. Feridun Düzağaç Biyografi! - Feridun Düzağaç Şarkı Sözleri!
sametceylan

Mesaj gönderen sametceylan »

8) harika olmuş ellerine sağlık
bliss

Mesaj gönderen bliss »

bence albüm çok güzel olmuş.hele oraya yazdığı küçük şiirimsi şey yok mu.....

herşey ve bu şarkılar
geç kalınmış oyunlarım benim
sen oynarsan...
son-nefesim
Üye
Üye
Konum: Bir uçurumun kenarındayım...O kadar yokum ki; görmüyorlar...

Mesaj gönderen son-nefesim »

haklısın...
diyecek laf yok...
BERRİN

Mesaj gönderen BERRİN »

selam millet.şunu söylemeliyimki feridun düzağacın şarkılıarına eşdeğer başka hiçbir eser göremiyorum ben.o en güzel kelimemeri en güzel şekilde biraraya getirerek şahane eserler oluşturuyor.belkide bu sadece benim düşüncem,belkide belli bir azınlığın kimbilir.[/b]
Fairjudge

Mesaj gönderen Fairjudge »

Feridun Düzağaç ne yalan söyleyeyim dinlemedim de hakkında bilgimde yoktur. Orhan babayı, Ferdi babayı sorun söyleyeyim. :wink:
fotosentez

Mesaj gönderen fotosentez »

Fairjudge yazdı:Feridun Düzağaç ne yalan söyleyeyim dinlemedim de hakkında bilgimde yoktur. Orhan babayı, Ferdi babayı sorun söyleyeyim. :wink:
hastaya acil müdahale gerekli.doktor bey fd albümünü verirmisiniz acaba?dinletelim birazcık.belki kalp atışları normale döner. :wink:
Kullanıcı avatarı
emrepark
Takımdan
Takımdan

Mesaj gönderen emrepark »

evet ya aşırı dozda,yüksek volume de vermek lazım,defalarca hem de
Fairjudge

Mesaj gönderen Fairjudge »

:D
fotosentez

Mesaj gönderen fotosentez »

sabah kalktığında hareketli parçaları dinlemeni ve tam anlamıyla kendine gelmeni öneririm.mesela ben düzenli olarak kalktığımda hep boş ders şarkısını dinlerim.öğlen biraz daha slowa kaçan şarkılardan öneririm.kendini bulup biraz da düşünme şansı yakalarsın.gece ise alev alev lavinya gibi muhteşem şarkılardan öneririm.gecenin o karanlığında bedenini sarıcak bu şarkılar.ve fd yi işte o zaman tanicaksın.ve umarım seviceksin(şu ana kadar sevmeyen görmedim ama)başarılar. :P
hseven359
Üye
Üye
İsim: ali

Mesaj gönderen hseven359 »

tebrik ederim fotonsentez..günü çok güzel planlamışsın.
ben de hemen hemen öyle yapıyorum. :lol:
son-nefesim
Üye
Üye

şimdi Bozcaada'da olmak vardı ya...
son-nefesim
Üye
Üye

geçen gün bu albümdeki şarkıları dinlerken burada yazılanlar aklıma geldi...
'neden çiğ şarkısı konulmadı...' gibisinden laflar vardı...açıkçası ben bu şarkıyı daha önce dinlememiştim :oops:
ama dinlediğimde aklıma bir bölüm çok takıldı:
''Bir buse uğruna senin gül teninden
Yarin yüzüne çiğ düşüremem
Düşüremem gönlümün yükünü
İncitemem yarimin düşünü...''
belki bunu demem çok hatalı olur ama aklıma çok takıldı...sanki bu şarkıda başka bir kadından daha bahsediliyor gibi farkında mısınız?
özellikle de baştaki cümle böyle düşünmeme neden olmuştu:'Bir acıdan fazla birşey değilsin;olamazsın...'
ve üstteki mısralar...
sizce de bu şarkıda sanki başka bir kadın yok mu?
sanki o kadın yüzünden asıl sevilen bayan üzülecekmiş gibi bahsediliyor bence...yine de sizleri de duymak isterim.kafam çok karıştı.
odysseia

Mesaj gönderen odysseia »

bu kadar ince eleyip,sık dokumasak..yada böyle bişeyi yapıyosak da bunu sadece kendimize saklayıp,site gündemine taşımasak nasıl olur? feridun abinin de bu siteyi takip etmemesinin tek sebebi özel hayatından çok fazla sözedilmesiydi..ve bir röpörtajında yakın hayranlarım şarkılarımda ne hissedip de yazdığımı çok iyi anlayıp,özel hayatımın gidişatını çok iyi anlayabiliyorlar,ve ben bu yüzden kendimi çok çıplak hissediyorum demişti..nolur arkadaşlar yapmayalım ya,,böyle görüşlerimizi kendimize saklayalım..
son-nefesim
Üye
Üye

tabiki de haklısın ancak Feridun Düzağaç benim bu hayatta en şeffaf ve en hassas gördüğüm insan.bu nedenle de önemi benim için çok fazla.bu şarkı hakkında böyle bir yorum yaptım çünkü diğerlerinden farklı gelmişti bana...
acaba yanlış mı düşünüyorum diye de kendime çok sordum bu nedenle de dayanamayıp sizinle paylaşayım istedim...
cansu cancan

Mesaj gönderen cansu cancan »

arkadaşlar bi röportajında okumuştum sanırım, f.d çiğ şarkısını gittiği bi sinemada arkasında oturan bi çift için yazmış.. belki başka bi yerden de duymuş olabilirim ama benim bu konudaki bilgim böyle..